کیف پول

بروز رسانی کیف پول واسابی ۲ ، امنیت کاربران را افزایش می‌دهد!

کیف پول واسابی – Wasabi یک ولت نرم افزاری برای بیت کوین است. این Wallet متمرکز بر حریم خصوصی، بازه زمانی گسترده‌ای را برای عرضه  بروز رسانی کیف پول واسابی ۲ تعیین کرده است. هدف این پروژه علاوه بر آسان‌تر کردن کار با کیف پول با توجه به افزایش روزافزون کاربران بیت کوین، بهبود بخشیدن امنیت پروتکل WabiSabi نیز در ارائه کرده است.

در یک پست وبلاگی، جدول زمانی بروز رسانی کیف پول واسابی اعلام شد. در این ابلاغیه اعلام شد که نسخه جدید شامل یک رابط کاربری کاملا جدید، بهبود تجربه کاربری و همچنین سهولت در کارکردن با CoinJoin برای کاربران معمولی است. در حال حاضر تیم پشتیبان در گام‌های اولیه این مراحل قرار دارند. محتمل‌ترین زمان انتشار کیف پول واسابی ۹ ماه بوده که در بهترین حالت ممکن ۳ ماه و در بدترین حالت تا ۱۴ ماه طول بکشد. همچنین اعلام شد که استفاده از CoinJoin به صورت دستی فقط برای کاربران حرفه‌ای کاربرد خواهد داشت.

بروزرسانی کیف پول واسابی

بروز رسانی کیف پول واسابی

آدام فیکسور (Adam Ficsor) بنیان‌گذار واسابی و محقق اصلی پروژه، در نامه‌ای به کوین‌دسک گفت: موسسه Wasabi و در نتیجه کیف پول واسابی بدلیل پروسه دستی CoinJoin و ویژگی‌های الزامی کنترل کوین، موجب پیچیدگی در روند سنتی کیف پول بیت کوین شده است. برای بهبود این موارد قصد داریم تدر بروز رسانی جدید CoinJoin به صورت خودکار عمل کند و بر این اساس تاکید کنیم که کنترل کوین در صورتی دچار بیشترین تنش می‌شود که کاربر تمایل دارد از کوین‌های متصل استفاده کند. بنابراین ما به دنبال معرفی یک روش ساده برای انتقال آن هستیم.

CoinJoin روشی برای کاربران بیت کوین (BTC) است که با ترکیب پرداخت‌های متعدد از چندین فرستنده در معامله، ردیابی پرداخت‌ها را دشوارتر می‌کند و توانایی اشخاص ثالث برای اینکه ببینند چه کسی به چه افرادی پرداخت داشته است را سخت‌تر می‌کند.

آقای فیکسور اعلام کرد که برنامه وی در نسخه بروز رسانی در حال حاضر این است که هنگام ساختن کیف پول واسابی از کاربران سوال شود که آیا کاربران می‌خواهند که CoinJoin به صورت خودکار انجام شود یا طبق روال گذشته، به صورت دستی انجام پذیرد. همچنین کاربران در نسخه بروز رسانی این والت یک سطح امنیتی تعیین می‌کنند که طبق گفته آقای فیکسور، به چهار دسته تقسیم می‌شود: هیچ، معمولی، زیاد، Snowden. بعد از تنظیم این موارد، همه کارها به صورت خورکار انجام می‌شود.

آقای فیکسور افزود:

CoinJoins می‌تواند هم در حالی که کیف پول باز است و حتی اگر بسته باشد، انجام شود. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که از آن مثل یک کیف پول معمولی بیت‌کوین استفاده کند. وی گفت اگر چه برنامه این مواردی است که گفته شد، ولی ممکن است محصول نهایی بر اساس آنچه تیم در طول مسیر یاد می‌گیرد، متفاوت باشد.

واسابی چگونه امنیت کیف پول را بالا می‌برد

در نسخه اصلی کیف پول واسابی محدودیت‌هایی در عملکرد CoinJoins وجود داشت.

آقای کالین هارپر درباره این موضوع به این مورد اشاره می‌کند:

برای اینکه انتقال به طور موثر عمل کند، هر کاربر در یک معامله CoinJoin باید حداقل مقدار بیت کوین را به استخر مخلوط (mixing pool) بفرستد مثلا ۰.۱، تا اطمینان حاصل شود وقتی که CoinJoin کامل شد، به همان مقدار که سایر کاربران برداشت می‌کنند، وی نیز دریافت می‌کند. اگر گیرندگان در پایان فرایند به مقدار سایر کاربران حاضر در این بستر بیت کوین دریافت نکنند، معاملات را می‌توان به راحتی با نظارت بر بلاک چین شناسایی و به عبارتی de-anonymized کرد.

به طور معمول، هماهنگ‌کننده CoinJoin به اطلاعات کاربر دسترسی دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد ورودی‌ها را به کاربر پیوند دهند.

بروز رسانی کیف پول واسابی که با Wasabi Wallet 2.0 راه‌اندازی می‌شود، برای رفع برخی از این محدودیت‌ها تلاش می‌کند تا کاربران بتوانند مقادیر مختلفی از بیت کوین را به صورت مستقل از سایر شرکت‌کنندگان وارد کنند. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم باید گفت که این در حقیقت نحوه پول خرج کردن آدم‌ها در این دوران است.  نقش هماهنگ‌کننده همچنان به قوت خود باقی می‌ماند.

چگونه این موارد به کاربر معمولی کمک می‌کند

تنها مورد ناراحت‌کننده‌ای که برای کاربران معمولی ممکن است رخ دهد، که آقای فیکسور به آن اشاره کرد این است که ممکن است مدتی طول بکشد تا CoinJoins در نسخه بروز رسانی اتفاق بیفتد. این بدان معناست که اگر کوین به کیف پول واسابی کاربران واریز شود، مدت زمانی طول می‌کشد تا آن‌ها به صورت خودکار به CoinJoin تبدیل شوند. اگر کاربر عجله داشته باشد و بخواهد پول خود را قبل از CoinJoin شدن خرج کند، ناچار است که از شاخه کنترل دستی کوین استفاده کند و طبق گفته آقای فیکسور، خرج کردن کوین‌های  non-coinjoined بدون کنترل کردن کوین، از بین بردن صد درصدی حریم خصوصی را منجر می‌شود. اگرچه ۹۹ درصد موارد همیشه کوین‌های coinjoined  خواهد بود، بنابراین رخ دادن این اتفاق بسیار نادر است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا