مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ تفاوت بین کیف پول‌های سامورائی و واسابی چیست؟

در مقاله های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم تا دانش و آگاهی افراد را در مورد بیت کوین و حوزه ارزهای دیجیتال بالا ببریم. این هفته ویدئویی در ارتباط با تفاوت‌های بین کیف پول‌های سامورائی و واسابی در نظر گرفته شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

 

کاربران عادی و افراد حرفه‌ای زیادی که در حوزه ارزهای دیجیتال به فعالیت می‌پردازند، با آنتونی در ارتباط هستند و سوالات مهمی را با او مطرح می‌کنند. او که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، با دقت به این سوالات پاسخ می‌دهد و اطلاعات مفیدی در اختیار کابران سرتاسر جهان قرار می‌دهد.

در این ویدیو آنتونی به سوال کاربران در خصوص کوین جوین (CoinJoin)، کیف پول سامورایی و واسابی پاسخ می دهد. کوین جوین (CoinJoin) یک روش ناشناس ماندن است و طوری طراحی شده است که تراکنش های بیت کوین را در شبکه آن ناشناس می کند.

چه تفاوت‌هایی بین این دو کیف پول معروف وجود دارد؟

از آنتونی سوال می‌کنند که نظر شما درباره مذاکرات اخیر توسعه دهندگان دو کیف پول واسابی و سامورائی چیست؟ مزایا و معایب هر یک از این دو چیست؟ هر دوی این کیف پول‌ها با تراکنش‌های کوین جوین (Coin Join)، اما با ساختارهای مختلف کار می‌کنند. می‌توانید این تفاوت‌ها را بیان کنید؟

آنتونی پاسخ می‌دهد: من درباره تفاوت‌های ساختارهای مختلف کوین جوین مطالعه‌ای نداشتم و نمی‌توانم پاسخ دقیق به سوال شما بدهم. ولی به نظرم انجام مذکره بین توسعه‌دهندگان ساختارهای مختلف، می‌تواند برای ایجاد امنیت آنها بسیار مفید و سازنده باشد.

اما مشکلی که ما داریم، تفاوت‌های جزئی بین دو کیف پول امنیت محور مثل سامورائی و واسابی نیست؛ بلکه مشکل اینجاست که بخش بزرگی از تراکنش‌ها در صرافی‌هایی انجام می‌شود که کلید خصوصی ما را در اختیار دارند. همچنین بسیاری از کاربران شبکه بیت کوین از تکنولوژی‌های افزایش امنیت استفاده نمی‌کنند و یا حتی استفاده‌ای از کیف پول‌هایی که به آنها اجازه نگهداری از کلیدهای خودشان را می‌دهد، نمی‌کنند. این دقیقا جایی است که قضیه “اگر کلید نداشته باشید، کوین هم ندارید” به اندازه شرکت‌های نظارتی اهمیت دارد.

یکی از این دو کیف پول، برای موبایل و دیگری، کیف پول دسکتاپ برای لپ تاپ و کامپیوتر شخصی است. ولی هر دوی این‌ها بسیار امن‌تر از صرافی‌هایی هستند که کلیدهای شما را در اختیار دارند.

منبع
wikipedia

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا