اخبار خارجی

بهبود امتیاز بیت کوین در پلتفرم رتبه بندی وایس (Weiss)

آژانس مستقل رتبه بندی امور مالی و ارزهای دیجیتال وایس (Weiss) بار دیگر به بیت کوین رتبه -A داد.

وایس سرانجام بیت کوین را به عنوان پروژه برتر ارزهای دیجیتال تایید کرد

آژانس رتبه بندی وایس به بیت کوین امتیاز A منفی داد و آن را فوق العاده خواند. هرچند این اولین باری نیست که بیت کوین چنین امتیازی دریافت می‌کند. آژانس وایس امتیاز بیت کوین را کاهش داده بود اما سپس نظر خود را تغییر داد. وایس اذعان داشت بهبود فاندامنتال ها و افزایش مثبت قیمت به دلیل هاوینگ آتی بیت کوین دلایل ارتقای رتبه بیت کوین بوده است.

وایس مدت کوتاهی است که در زمینه تحلیل امور مالی ارزهای دیجیتال حضور دارد اما در بخش های دیگر مالی سابقه و تجربه ۵۰ ساله دارد. برای دسترسی به بعضی از ابزارهای سرمایه گذاری ارز دیجیتال این وبسایت باید حق عضویت پرداخت شود.

این آژانس چندین شاخص رتبه بندی ارزهای دیجیتال برای ریسک، پاداش، فناوری و پذیرش ارائه می‌دهد. هم چنین گزارش های منظمی از شرایط و احساسات حاکم بر بازار، فرصت های سرمایه گذاری، هشدارها و غیره را ارائه می‌دهد. وایس در گذشته با انتقادهایی در ارزیابی خود از بازارهای سنتی و بازار ارزهای دیجیتال مواجه شده است.

بسیاری از معامله کنندگان، رتبه بندی وایس را جدی نمی‌گیرند اما بسیاری دیگر از معامله کنندگان نیز این رتبه بندی را با جدیت دنبال می‌کنند. وایس مدعی است که تجربه آنها، قابلیت بررسی منصفانه و بی طرفانه ای از فاندامنتال های یک پروژه را امکان پذیر می‌سازد. بنابراین آیا رتبه بندی وایس یک سیگنال معاملاتی است یا فقط سروصدای کاذب می‌باشد؟

معامله کنندگان گزارش های قبلی وایس را جدی نگرفته اند

بعضی از معامله کنندگان معتقدند که رتبه بندی وایس به دلیل عدم تجربه کافی در زمینه ارزهای دیجیتال و بازار آنها، دقیق نیست. وایس هم چنین با انتقادهایی در خصوص بازارهای سنتی نیز مواجه شده است. در سال ۲۰۰۶ به دلیل اقدامات غیراخلاقی در بعضی از رتبه بندی های خود از بازارهای سنتی، از وایس شکایت شد.

بار دیگر در سال ۲۰۱۴، گویا وایس در موضوع بحث برانگیز دیگری پیرامون رتبه بندی خود از بازار بیمه فلوریدا وارد شد. گروه وکالت امور مالی به اسم Johnson Strategies مجموعه مقالاتی درباره رتبه بندی غیراخلاقی وایس منتشر کرد و اطلاعات دیگری در خصوص رتبه بندی ضعیف شرکت های بیمه فلوریدا از جانب وایس ارائه داد.

به نظر می‌رسد انتقادهای مشابهی از وایس در خصوص رتبه بندی ارزهای دیجیتال نیز شده است. این انتقادها از جانب معامله کنندگان و در شبکه های اجتماعی بیان شد و به نظر می‌رسد که این انتقادها مشابه با برخورد با رتبه بندی ارزهای دیجیتال توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات کشور چین باشد.

رتبه بندی ارزهای دیجیتال توسط این وزارت به دلیل حجم سانسور و کنترل رژیم کمونیست کشور چین بر اینترنت و رسانه ها، برای افراد حاضر در این عرصه کمتر قابل اعتماد است. رتبه بندی وایس نیز اغلب شاهد چنین بی توجهی از جانب افراد حاضر در عرصه ارزهای دیجیتال می‌باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا