اخبار خارجی

نهنگ های بیت کوین از خواب زمستانی بیدار شدند؛ جنب و جوش نهنگ ها بازار را تکان داد

در بحبوحه اصلاح شدید بازار کریپتو در آخر هفته گذشته، نهنگ‌ها طی ۱۴ تراکنش تقریبا ۱.۷۴ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم انتقال دادند. همچنین در این بین، بازگشت قیمت بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار باعث شد که یکی از بزرگترین نهنگ های بیت کوین به خرید ۱۳۷ میلیون دلاری این رمزارز بپردازد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از dailyhodl، طبق اطلاعات Whale Alert در بزرگترین تراکنش از تراکنش‌های روز یک‌شنبه، یک کیف پول ناشناس ۱۵,۰۷۳.۴۵ بیت کوین معادل با ۷۳۷.۴ میلیون دلار به کیف پول ناشناس دیگری انتقال داد.

نقل و انتقال نهنگ بیت کوین
نقل و انتقال نهنگ بیت کوین

سپس این تعداد بیت کوین ۷ بار دیگر انتقال داده شد تا به مقصد نهایی خود رسید. طبق اطلاعات BitInfoCharts، هشتمین و آخرین کیف پول که این تعداد بیت کوین را دریافت کرد در حال حاضر ۵۱ امین آدرس ثروتمند بیت کوین است.

در یکی دیگر از تراکنش‌های بزرگ، یکی از سرمایه‌گذاران ثروتمند کریپتو ۱۰,۰۰۰ بیت کوین معادل با ۴۸۲ میلیون دلار از صرافی رمزارز بایننس به کیف پولی با مبدا نامشخص انتقال داد.

انتقال BTC توسط نهنگ بیت کوین
انتقال BTC توسط نهنگ بیت کوین

سایر تراکنش‌های بزرگ بیت کوین در ۴۸ ساعت اخیر شامل جابه‌جایی بیت کوین بین یکی از صرافی‌های رمزارز و کیف پول ناشناس بوده است. در یکی از این انتقال‌ها، تعدادی بیت کوین از کیف پول ناشناس به شرکت تصدی رمزارز انتقال یافت.

خلاصه‌ای از انتقال‌های بیت کوین در روز یک‌شنبه و دوشنبه به شرح زیر است:

نهنگ‌های اتریوم نیز در بحبوحه اصلاح شوکه کننده بازار به فعالیت پرداختند. طی دو روز اخیر، طی ۸ تراکنش ده‌ها هزار اتر از صرافی‌های رمزارز به کیف پول‌های ناشناس منتقل شد. طی یک تراکنش نیز مقداری اتریوم از کیف پول ناشناس به یکی از صرافی‌های رمزارز انتقال داده شد.

خلاصه‌ای از بزرگترین تراکنش‌های اتر در دو روز گذشته به شرح زیر است:

خرید ۱۳۷ میلیون دلاری نهنگ بیت کوین در کف قیمت

طبق گزارش کوین تلگراف، دارنده این کیف پول پس از خرید مستمر بیت کوین در بالاترین سطح قیمت ۶۹,۰۰۰ دلار در ماه گذشته، موجودی کیف پول خود را با یک خرید ۲۷۰۰ بیت کوینی به ۱۱۸,۰۱۷ بیت کوین رساند.

مقدار این خرید بسیار بیشتر از تراکنش‌های اخیر بوده است و طبق گفته یکی از کاربران معروف توییتر به اسم Venturefounder، موجودی این کیف پول به رکورد جدیدی دست یافته است.

این کاربر در توییتر بیان کرد:

این آدرس رسماً بیشترین تعداد بیت کوین را در اختیار دارد. نهنگ مورد نظر ۲.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است که موجودی او را به ۱۱۸,۰۱۷ بیت کوین رسانده است. میانگین قیمت بیت کوین‌های خریداری شده توسط او ۲۱,۱۶۰ دلار است. دومین خرید بزرگ بیت کوین در ماه جولای ۲۰۲۱ انجام شده است که در آن زمان، قیمت بیت کوین کمتر از ۳۰,۰۰۰ دلار بود.

در حالی که مدرک موثقی وجود ندارد که این کیف پول متعلق به سرمایه‌گذار شخصی است، Venturefounder افزوده است فعالیت این کیف پول مشابه نهاد شرکتی نظیر کیف پول آفلاین صرافی یا صندوق مشخصی نیست.

فعالیت نهنگ بیت کوین

افزایش قیمت آلتکوین‌ها بیشتر از بیت کوین بوده است

طبق گزارش کوین تلگراف، نظرات متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد که آیا بیت کوین به کف قیمت رسیده است یا خیر.

افزایش قیمت چشمگیر آلتکوین‌های برتر بازار مطابق با نظر بعضی از افراد بوده است که معتقدند ممکن است فصل آلتکوین‌ها شروع شده باشد در حالی که قیمت بیت کوین بدون نوسان باقی مانده است.

اتر در روز سه‌شنبه ۱۱.۴٪ افزایش قیمت داشته و عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته است. چندین آلتکوین برتر دیگر نیز عملکرد مشابهی با اتر داشته‌اند.

طبق اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو، ارزش جفت ارز ETH/BTC به بالاترین سطح خود از ماه فوریه ۲۰۱۸ تاکنون رسیده است.

مایکل ون دوپوپ در این خصوص اذعان داشته است:

بهترین دوره برای خرید آلتکوین‌ها احتمالا هفته‌های کنونی است. بیت کوین نیز احتمالا به کف قیمت رسیده است.

نمودار بیت کوین اتریوم
نمودار بیت کوین اتریوم
منبع
dailyhodlcointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا