اخبار خارجی

هجوم نهنگ‌های بیت کوین به صرافی‌ بایننس و کوین‌بیس

داده‌های منتشر شده نشان می‌دهد نهنگ‌های بازار رمز ارزها حجم زیادی بیت کوین را به صرافی‌های بزرگ مانند بایننس و کوین‌بیس انتقال داده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از u.today بر اساس توییت شرکت تحلیلی کریپتو کوانت در تاریخ ۱۵ جولای, نهنگ‌ها ۱۴,۵۵.۷۸ رمز ارز بیت کوین را به صرافی‌ بایننس واریز کرده‌اند. این میزان معادل ۴۵۶،۸۰۱،۳۶۷ دلار است.

تنها ۴,۵۱۸.۴۰۹ BTC معادل ۱۴۱,۸۴۹,۱۲۴ دلار در بازه یک ساعته به صرافی بایننس منتقل شده است که این بزرگ‌ترین میزان بیت کوین منتقل شده به این صرافی از ۲۰ ماه می تاکنون است.

در هفته گذشته وب‌سایت‌های گلس‌نود و Santiment گزارش‌هایی مبنی بر انتقال میزان زیادی بیت کوین از صرافی‌های متمرکز به کیف پول‌های سرد را منتشر کرده بودند. انتظار می‌رفت این اتفاق باعث کاهش فشار فروش بیت کوین و افزایش قیمت این رمز ارز شود. اما همانطور که در ادامه می‌بینیم این فعالیت نهنگ‌ها با نتیجه عکس روبرو شد.

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار در تاریخ ۱۵ جولای از محدوده ۳۲۵۰۰ دلار به ۳۱،۱۷۵ کاهش یافت. در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین ۳۱،۵۶۱ دلار است.

نهنگ‌ها بیش زا ۱۴۰۰۰ بیت کونی به بایننس واریز کرده‌اند

واریز ۱۳،۰۰۳ بیت کوین به صرافی کوین‌بیس

بر اساس اطلاعات توییت Crypto Whale، در چند ساعت گذشته یک نهنگ ناشناس ۱۳،۰۰۳ بیت کوین را به صرافی کوین‌بیس منتقل کرده است.

کوین‌بیس بزرگترین مرکز پلتفرم معاملات رمز ارزها مستقر در ایالات متحده آمریکا است که به تازگی به صورت مستقیم در بورس نزدک لیست شده است.


کارمزد این تراکنش ۰.۰۰۰۱۱۵۰۸ بیت کوین معادل ۳.۶ دلار بوده است. کارمزدی که هیچ بانکی برای جابه‌جایی پول ارائه نمی‌دهد، صرف‌نظر از سرعت بالای تراکنش که هیچ بانکی نمی‌تواند با آن سرعت پول جابه‌جا کند.

کالین وو خبرنگار چینی حوزه بلاکچین نمودارهای کریپتو کوانت را در حساب کاربری خود منتشر کرد و اذعان داشت ممکن است این تراکنش در کیف پول‌های داخلی کوین‌بیس ثبت شده است.

انتقال حجم زیادی بیت کوین به صرافی کوین بیس

مدیر عامل بخش تجزیه و تحلیل فروش کریپتو کوانت معتقد است اکنون فشار فروش بر روی بیت کوین بزرگ‌ترین رمز ارز جهان در بالاترین سطح قرار گرفته است.

روز جمعه Bank Of America دومین بانک بزرگ آمریکا اعلام کرد معاملات آتی بیت کوین را برای برخی از مشتریانش ارائه نموده است. همین موضوع باعث شد تا ارزش بیت کوین کمی افزایش یابد.

افزایش حرکت نهنگ‌های بیت کوین

داده‌های منتشر شده کریپتو کوانت نشان می‌دهد نسبت تعداد نهنگ‌ها در صرافی‌ها به ۰.۵۹ رسیده است.

این شاخص حجم ۱۰ حرکت بزرگ بیت کوین در صرافی‌ها (تراکنش‌های سنگین ورودی و خروجی بیت کوین به مقصد صرافی‌ها) را اندازه‌گیری می‌کند.

زمانیکه این شاخص افزایش می‌یابد نشان‌دهنده آن است که فشار فروش از جانب نهنگ‌های بازار افزایش یافته است. بنابراین ممکن است در آینده‌ای نزدیک قیمت بیت کوین کاهش یابد.

نظر شما در خصوص رفتار نهنگ‌های بیت کوین چیست؟ آیا هر حرکت آنها دلیلی برای کاهش یا افزایش قیمت است؟

منبع
u.today

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا