اخبار خارجی

نهنگ ها از سال ۲۰۱۸ بیت کوین هودل می کنند!

بیش از ۱۵ درصد موجودی بیت کوین طی ۱۲ الی ۱۸ ماه گذشته انتقال نیافته اند. این موضوع تایید می‌کند که نیمه دوم سال ۲۰۱۸، فصل انباشت بیت کوین بوده است، زیرا بخش عمده ای از بیت کوین های به دست آمده طی این دوره، معامله نشده اند.

طبق اطلاعات “موج های هودل” که با نظارت بر خروجی های خرج نشده تراکنش بیت کوین (UTXO ها) میزان بیت کوین های وارد شده به گردش را تعیین می‌کند، ۴۱.۶ درصد موجودی بیت کوین طی سال گذشته انتقال نیافته است.

کوین هایی که ۳ الی ۵ سال بدون انتقال مانده اند، ۱۴.۴ درصد موجودی بیت کوین را شامل می‌شوند. بیش از ۲۱ درصد موجودی بیت کوین نیز از سال ۲۰۱۵ تاکنون انتقال نیافته است. بیشترین میزان بیت کوین های انتقال داده نشده نیز مربوط به بیت کوین های ثابت باقی مانده از سال ۲۰۱۷ با مقدار ۴۲ درصد از موجودی بیت کوین ها می‌باشد.

کاهش هودل کوتاه مدت از سال ۲۰۱۷

از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷، انتقال کوتاه مدت اندکی کاهش یافته است و به طور روزانه به ۲ درصد و به طور هفتگی به ۶.۷ درصد موجودی کل رسیده است. در حال حاضر، ۴.۶ درصد تمام موجودی بیت کوین طی هفت روز گذشته انتقال یافته است.

میزان کوین های در گردش به طور سالانه نیز بیش از ۵ درصد کاهش یافته و از ۴۵.۵۸ درصد فوریه ۲۰۱۹ به ۴۰.۲۴ درصد فوریه ۲۰۲۰ رسیده است.

تقویت اندیکاتورهای فاندامنتال بیت کوین

افزایش تعداد بیت کوین های انتقال نیافته باعث افزایش قدرت چندین اندیکاتور فاندامنتال این ارز دیجیتال شده است.

در تاریخ ۱ مارس، هش ریت بیت کوین رکورد جدید بیش از ۱۳۶ میلیون تراهش در ثانیه را ثبت کرد. این رکورد پس از رکوردشکنی های پی در پی هش ریت در سال ۲۰۲۰ ثبت شد و مصادف با کف قیمت ۸۵۰۰ دلار روز یک شنبه بود.

گزارش منتشر شده توسط Glassnode در تاریخ ۲۷ فوریه نیز با تایید تقویت فاندامنتال های بیت کوین بیان کرد که با در نظر گرفتن فعالیت های درون زنجیره ای، قیمت بیت کوین کمتر از ارزش واقعی خود است.

جان هاپل (Jan Happel) موسس Glassnode در این خصوص گفت:

رشد و فعالیت شبکه از سال گذشته در حال بازیابی است. برای مثال، تعداد تراکنش های انجام‌ شده توسط نهادها در حال افزایش است. این مقدار اساسا تعداد تراکنش هایی است که بین نهادهای مختلف انجام شده است و شامل تراکنش هایی که داخل آدرس های یک نهاد واحد صورت گرفته است نمی‌باشد. تعداد آدرس هایی با موجودی بیشتر از صفر نیز هر هفته به رکورد جدید دست می‌یابد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا