اخبار خارجی

آیا XRP به عنوان کالا معرفی می شود؛ قیمت آن چگونه خواهد بود؟

XRP توکن عرضه شده توسط شرکت ریپل است که قیمت آن چندین ماه بر روی ۰.۲۵ دلار باقی مانده است و تریدرها بسیار منتظر حرکت صعودی این ارز می باشند. اما اگر دادگاه آمریکا این ارز را همانند بیت کوین و اتریوم به عنوان کالا معرفی کند چه اتفاقی برای این ارز دیجیتال می افتد؟

پیش بینی عجیب قیمت ۵۰۰ دلاری برای این ارز

XRP برای اینکه به عنوان کالا پذیرفته شود جنگیده است و ظاهرا این امر به عنوان برگ برنده ای در دنیای ارز دیجیتال می باشد که باعث می شود این ارز تکانی به خود بدهد. اما یکی از مشکلات در واقع وضعیت دارایی واقعی شرکت آن است.

وضعیت XRP نیز هنوز جای بحث دارد اما پس از اینکه کمیسیون معاملات آنی کالاها اتریوم را به عنوان کالا معرفی کرد، این سوال پیش آمد که آیا XRP نیز کالا است. برخی از افراد خوشبین به ریپل معتقدند اگر XRP به عنوان کالا معرفی شود، قیمت این ارز به ۵۸۹ دلار می رسد. البته این پیش بینی بدون هیچ شواهدی که آن را تایید کند بیان شده است و منطقی به نظر نمی رسد.

برخی نیز معتقدند قیمت XRP حتی بالاتر از ۵۰۰ دلار خواهد رفت. طبق گفته Jungle Inc یکی از افراد حامی XRP ، با توجه به اینکه شرکت های پرداخت بین المللی در آینده از XRP استفاده خواهند کرد، قیمت این ارز به ۶۹۲ دلار می رسد. اخیرا مشخص شد که هر روز در سراسر جهان حدود ۱۰ تریلیون دلار پردازش می شود. Jungle Inc معتقد است اگر این میزان پول به XRP راه یابد و از این ارز برای نقل و انتقالات استفاده شود، قیمت هر کوین آن به ۷۰۰ دلار می رسد.

در حال حاضر داشتن کوین ریپل در واقع ریسک بزرگی است زیرا این ارز ممکن است به عنوان دارایی اوراق بهادار ثبت نشده در نظر گرفته شود. شرکت ریپل بارها در دادگاه بر سر این موضوع بحث داشته است که این ارز دیجیتال اوراق بهادار نیست و باید خارج از محدوده کمیسیون بورس و اوراق بهادار قرار گیرد.

ریپل همچنان درگیر دادگاه است تا وضعیت کوین آن را مشخص کند. در حال حاضر بیانیه رسمی از سمت دادگاه در خصوص این کوین منتشر نشده است. این شرکت در صدد محافظت از خود در مقابل شکایت های سرمایه گذاران اولیه است که مدعی هستند، توکن های XRP با وعده سودهای آتی به آنها وعده داده شده است.

اگر XRP توسط دادگاه آمریکا به عنوان کالا تعیین شود، قیمت این ارز به ۰.۵۰ دلار خواهد رسید، پیش از آنکه فومو ایجاد شود و قیمت آن را به ۱ دلار برساند.

مسیر رقابت با بیت کوین

شرکت ریپل اکنون منتظر تصمیم دادگاه در خصوص رد ادعاهای موجود است. این تصمیم می‌تواند بیان کند که ریپل سرمایه گذاران خود را در خصوص خرید اوراق بهادار فریب نداده است. هرچند وضعیت دقیق توکن منتهی به تایید قانونی شود.

قیمت ۵۸۹ دلاری از انتظاراتی به وجود آمده است که توکن XRP جایگاه بیت کوین از لحاظ ارزش بازار را خواهد گرفت. اما در حال حاضر، تصمیم در خصوص شکایت منجر به روند صعودی بسیار کوچکتری می‌شود و قیمت یک دلاری هنوز هدف قیمتی است.

ارزش جفت ارز XRP با بیت کوین اندکی افزایش یافته است و از ۲۵۰۰ ساتوشی به ۲۷۰۰ ساتوشی رسیده است. قیمت این کوین نیز طی هفته گذشته به بیشتر از ۰.۲۲ دلار بازیابی شده است. هرچند نوسان قیمت شدید برای این ارز دیجیتال در آینده نزدیک پیش بینی نمی‌شود. کاربرد اصلی توکن XRP حتی با قرار گرفتن در وضعیت کالا، بسیار کم است. در حال حاضر، اکوسیستم ریپل نت به داشتن یا انتقال توکن XRP نیاز ندارد. حجم معاملات نیز کاهش یافته و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۷۷ میلیارد دلار بود.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا