از تبانی کردن محفوظ بمانید؛ امضای حلقوی (ring signature) چیست؟

امضای حلقوی (ring signature)، ترکیب ورودی چندین امضا کننده و امضای فرستنده اصلی را در بر می‌گیرد. این امضا کنندگان، شرکت کنندگان مختلف یک گروه در بلاک چین می‌باشند که امضای آن ها با یکدیگر جمع و یکی می‌شود تا تراکنش را تایید کند. چنین امضاهایی مشابه این است که چندین فرد دارای حساب مشترک بر روی چک یک امضا بزنند، اگرچه هویت امضا کنندگان ناشناس باقی می‌ماند.

برای مثال دونالد ترامپ مدیران تیم امنیت سایبری خود را فرا می‌خواند و به آن ها می‌گوید: می‌دانم یکی از شما اطلاعات را لو‌ می‌دهید اما نمی‌دانم کدام یک از شما این کار را می‌کنید. چطور ترامپ می‌تواند بگوید یکی از مدیران اطلاعات را لو‌ می‌دهد ولی نمی‌تواند بگوید کدام یک این کار را انجام می‌دهد؟ چنین امری با وجود امضای حلقوی امکان پذیر است زیرا امضای حلقوی ناشناس بودن و محافظت در برابر تبانی را ارائه می‌دهد.

امضای حلقوی

امضای حلقوی با استفاده از ترکیب کلیدهای حساب کاربری فرستنده و کلیدهای عمومی موجود در بلاک‌ چین تولید می‌شود. این موضوع، امضا حلقوی را خصوصی و منحصر به فرد کرده و هویت فرستنده را پنهان می‌کند زیرا دسترسی به اینکه کلیدهای کدام عضو برای تولید امضای پیچیده مورد استفاده قرار گرفته است از نظر محاسباتی غیرممکن می‌باشد.

برای یک کاربر خارج از این گروه، تمام پنج عضو مشابه یکدیگر می‌باشند و احتمالی وجود ندارد که بتواند عضو اصلی را تشخیص دهد. تصویر کلید تراکنش بر روی شبکه ،که برای تایید تراکنش حین انجام استخراج مورد استفاده قرار گرفته است، تضمین می‌کند که تراکنش فقط از طریق روش استاندارد و ایمن و بدون احتمال هک شدن یا کپی برداری، تایید شده است.

این امر، تراکنشی ایمن و در عین حال ناشناس و‌ هم چنین تایید موفقیت آمیز را تضمین می‌کند. شبکه ارز دیجیتال محبوب مونرو که برای ویژگی های امنیتی و حفظ حریم خصوصی شناخته شده است، امضای حلقوی را اجرا کرده است.


54321
امتیاز 4.5 از 2 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر