متوسط کیف پول

معرفی سوئیفت تراست ولت؛ آسان‌ترین راه برای گشت‌وگذار در وب ۳

تراست ولت یکی از معروف‌ترین ولت‌های ارز دیجیتال است و حالا قصد دارد با معرفی کیف پول سوئیفت (Swift)، فعالیت در وب ۳ را ساده‌تر و امن‌تر کند. سوئیفت یک کیف پول قرارداد هوشمند است که به لطف فناوری انتزاع حساب و قابلیت Passkey نیاز به حفظ و نگهداری از رمزهای عبور طولانی را حذف می‌کند. البته این تنها مزیت سوئیفت نیست؛ برای اینکه بدانیم سوئیفت تراست ولت چیست، چه ویژگی‌هایی دارد و چطور می‌توانیم کیف پول سوئیفت را به تراست ولت اضافه کنیم، شما را به همراهی با این مطلب از میهن بلاکچین دعوت می‌کنم.

نکات کلیدی

♦ تراست ولت سوئیفت یک کیف پول قرارداد هوشمند مبتنی بر انتزاع حساب است.
♦ کیف پول سوئیفت تراست ولت از ۱۹ فوریه ۲۰۲۴ در فاز بتا در دسترس عموم قرارگرفته است.
♦ سوئیفت با استفاده از قابلیت “Passkey” به جای رمز عبورهای طولانی از سنسورهای بیومتریک مانند اثر و انگشت و تشخیص چهره استفاده می‌کند.
♦ تراست ولت سوئیفت با قابلیت‌هایی مانند انتزاع گس فی (پرداخت کارمزدگس بدون نیاز به توکن بومی شبکه) و معاملات تک کلیکی، دسترسی به وب ۳ را ساده و امن‌تر می‌کند.
♦ سوئیفت به عنوان یک گزینه درون‌برنامه ارائه شده است و کاربران می‌توانند در کنار ولت اصلی خود از Swift Trust Wallet هم استفاده کنند.

سوئیفت تراست ولت چیست؟

کیف پول سوئیفت تراست ولت
منبع: Trustwallet.Com

سوئیفت (Swift) یک کیف پول قرارداد هوشمند مبتنی بر انتزاع حساب است که به‌تازگی توسط تراست ولت (Trust Wallet) ارائه شده است. برای درک بهتر از نوع عملکرد این کیف پول، لازم است اشاره مختصری به دو مفهوم داشته باشیم؛ کیف پول‌های قرارداد هوشمند (Smart Contract Wallet) آن دسته از کیف پول‌هایی هستند که بدون استفاده از عبارات بازیابی “Seed Phrase”، امنیت دارایی کاربر را تامین می‌کنند. در حقیقت این کیف پول‌ها با استفاده از فناوری انتزاع حساب (Account Abstraction) که مبتنی بر استاندارد ERC-4337 است، شرایطی را فراهم می‌کنند تا دارایی به جای کنترل شدن توسط حساب‌های تحت مالکیت خارجی (EOA)، منحصرا توسط قراردادهای هوشمند نگه‌داری شود.

سوئیفت قصد دارد با استفاده از این فناوری، چالش‌های پیش‌روی کاربران وب ۳ ازجمله پیچیدگی فرآیند‌های تراکنش، دغدغه‌های امنیتی و مسائل مرتبط با مدیریت کلیدهای خصوصی را حل کند.

ویژگی‌های کیف پول سوئیفت تراست ولت چیست؟

اولین ویژگی مهم ولت سوئیفت استفاده از قابلیت “Passkey” است. در برنامه‌هایی که از Passkey استفاده می‌کنند، کاربر به جای استفاده از رمز عبور می‌تواند با یک حسگر بیومتریک (مانند اثر انگشت یا تشخیص چهره)، پین‌کد یا کشیدن الگو وارد برنامه شود. عملکرد Passkey بر مبنای جفت کلید رمزنگاری است. در واقع ماجرا از این قرار است که کلید خصوصی به‌‌طور خودکار در سیستم مدیریت پسوورد دستگاه ذخیره می‌شود و هویت کاربر را تایید می‌کند، از طرف دیگر کلید عمومی هم به سرور برنامه ارسال می‌شود. کلید عبور سوئیفت در دستگاه‌های اندروید در بخش “Google Password Manager” و در دستگاه‌های اپل در قسمت “Setting” در بخش “Password” ذخیره می‌شود. توجه داشته باشید برای ذخیره خودکار رمزهای عبور در دستگاه‌های اپل، گزینه “Keychain” باید روشن باشد.

اما مزیت‌های ولت سوئیفت به همین‌جا ختم نمی‌شود. به‌طور مثال در این کیف پول به خاطر استفاده از ویژگی «انتزاع گس»، کاربر برای پرداخت کارمزد گس لزوما به توکن بومی همان شبکه نیاز ندارد و می‌تواند یکی از ۲۰۰ توکن پشتیبانی‌شده را انتخاب کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های سوئیفت تراست ولت «معاملات تک کلیکی» است که فرآیند تراکنش‌ها را کوتاه‌تر و ساده‌تر می‌کند.

سوئیفت فعلا از هفت زنجیره‌ سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) که مقرون‌به‌صرفه و مقیاس‌پذیرتر هستند، پشتیبانی می‌کند و در ادامه زنجیره‌های دیگری را اضافه خواهد کرد. این زنجیره‌ها شامل آربیتروم (Arbitrum)، پالیگان (Polygon)، بایننس اسمارت چین (BSC)، شبکه opBNB، بیس (Base)، آپتیمیزم (Optimism) و آوالانچ (Avalanche) می‌شوند. نکته دیگر این است که سوئیفت با هدف آشنا کردن کاربران با قدرت عملکرد انتزاع حساب، استفاده از توکن تراست ولت (TWT) برای پرداخت کارمزد گس را مشمول تخفیف کرده است.

چطور سوئیفت تراست ولت را راه‌اندازی کنیم؟

نسخه بتای سوئیفت تراست ولت از تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۲۴ (۳۰ بهمن ۱۴۰۲) در دسترس عموم قرار گرفته است. اگر از تراست ولت استفاده می‌کنید یا کاربر جدید هستید، در هر حال برای استفاده از سوئیفت به آخرین ورژن تراست ولت نیاز دارید. در ادامه مراحل راه‌اندازی سوئیفت را برای هر دو گروه از کاربران توضیح می‌دهیم.

 اضافه کردن سوئیفت به تراست ولت

اگر در حال حاضر کاربر تراست ولت هستید، ابتدا کیف پول خود را به آخرین نسخه به‌روز رسانی کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  • از صفحه اصلی کیف پول، مانند تصویر زیر روی منوی کشویی انتخاب ولت کیلک کنید.
Swift تراست ولت
منبع: Trustwallet
  • در صفحه جدید، روی علامت «+» بزنید.
راه‌اندازی سوئیفت تراست ولت
منبع: Trustwallet
  • حالا گزینه “Create a new wallet” را انتخاب کنید.
نحوه راه‌اندازی کیف پول Swift در تراست ولت
منبع: Trustwallet
  • سپس گزینه “Swift Beta” را انتخاب کنید.
نسخه بتای کیف پول سوئیفت تراست ولت
منبع: Trustwallet
  • اکنون باید مراحل ایجاد PassKey را تکمیل کنید.
SWIFT Trust Wallet
منبع: Trustwallet
  • بعد از اتمام مراحل، می‌توانید با کلیک روی گزینه “Get Started” کار با ولت سوئیفت تراست ولت را شروع کنید.
کیف پول SWIFT تراست ولت
منبع: Trustwallet

اضافه کردن سوئیفت برای کاربران جدید تراست ولت

اگر کاربر جدید هستید، بعد از نصب جدیدترین نسخه تراست ولت مراحل زیر را انجام دهید:

  • تراست ولت را باز کنید و روی گزینه “Get Started” بزنید.
  • حالا روی “Create a new wallet” کلیک و سپس گزینه “Swift Beta” را انتخاب کنید.
کیف پول Swift Trust Wallet
منبع: Trustwallet.Com

ادامه مراحل شبیه به قسمت قبلی است و بعد از ایجاد Passkey، می‌توانید از کیف پول سوئیفت تراست ولت استفاده کنید.

جمع‌بندی

تراست ولت کیف پول سوئیفت (Swift) را با استفاده از فناوری انتزاع حساب ارائه کرده است تا مشکلات مربوط به حفظ و مدیریت کلیدهای خصوصی، نیاز به توکن بومی شبکه برای پرداخت گس فی و پیچیدگی فرایند تراکنش‌ها را حل کند. سوئیفت تراست ولت فعلا در مرحله بتای عمومی قرار دارد و از تعداد محدودی از زنجیره‌های سازگار با EVM پشتیبانی می‌کند. نظر شما در مورد ارتقا امنیت و ارائه امکانات بیشتر در کیف پول سوئیفت تراست ولت چیست؟ اگر از این کیف پول استفاده می‌کنید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ

تراست ولت سوئیفت چیست؟

سوئیفت یک کیف پول قرارداد هوشمند مبتنی بر انتزاع حساب است که توسط تراست ولت ارائه شده است.

کیف پول سوئیفت تراست ولت چه ویژگی‌هایی دارد؟

استفاده از سنسورهای بیومتریک به جای رمزعبور، امکان پرداخت گس فی با توکن‌های غیربومی شبکه، معاملات تک کلیکی و پشتیبانی از زنجیره‌های متعدد از مهم‌ترین ویژگی‌های سوئیفت است.

چطور می‌توانیم کیف پول سوئیفت را به تراست ولت اضافه کنیم؟

همان‌طور که گفتیم در بخش ایجاد کیف پول جدید، می‌توانید به گزینه “Swift Beta” دسترسی پیدا کنید.

منبع
trustwallet.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا