اخبار خارجی

روند صعودی قیمت بیت کوین و اتریوم تا کجا ادامه دارد؟

دو روز گذشته شاهد رکوردشکنی چندباره قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی اخیر بودیم. قیمت اولین رمز ارز بازار تا یک قدمی ۱۶۰۰۰ دلار افزایش یافته و در روند صعودی قدرتمندی قرار گرفته است. اتریوم نیز سرانجام موفق به شکست مقاومت روانی ۴۰۰ دلار شد. این روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ آیا همچنان این دو ارز دیجیتال به روند صعودی خود ادامه خواهند داد؟

یکه تازی قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال

روند صعودی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به نزدیکی ۱۶۰۰۰ دلار رسید. زمانی که قیمت اولین رمز ارز بازار در اوایل سال ۹۹ به زیر محدوده  ۴۰۰۰ دلار رسید، شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که قیمت آن تنها ۸ ماه بعد به ۱۶۰۰۰ دلار برسد. در زمان نگارش، قیمت هر کوین BTC معادل ۱۵۵۰۰ دلار ارزش گذاری شده است. بیت کوین با ثبت این قیمت، بالاترین قیمت در سه سال گذشته را ارتقا بخشید. به حق اصطلاح بازار گاوی برازنده وضعیت فعلی بیت کوین است. افزایش فشار خرید و تقاضا برای خرید بیت کوین به شدت افزایش یافته است. بزرگترین رمز ارز بازار از نظر ارزش بازار، یکی پس از دیگری مقاومت‌های پیش روی خود از مقابل برداشته است.

اتریوم به دنبال بیت کوین برای فتح مقاومت‌ها

رشد قیمت اتریوم

اتریوم، دومین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال سرانجام وارد کانال ۴۰۰ دلار شد و با ثبت قیمت ۴۴۱ دلار، در کنار بیت کوین، در روند صعودی قرار دارد. در زمان نگارش، اتریوم در محدوده ۴۳۰ دلار معامله می‌شود. برخلاف BTC، رمزارز اتر هنوز از بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ خود فاصله دارد. پیش از این اتریوم با ثبت قیمت ۴۸۸، بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ میلادی را به ثبت رساند.

قیمت بیت کوین تا کجا صعود خواهد کرد؟

روندهای صعودی قیمت بیت کوین با سایر دارایی‌ها تفاوت دارد. چنین حرکت‌های ناگهانی در قیمت بیت کوین امری عادی تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۷ نیز قیمت بیت کوین تنها در سه هفته از ۷۰۰۰ دلار به ۱۶۰۰۰ دلار رسیده است. روندهایی که عموما در سایر دارایی‌ها رخ نمی‌دهد.

آیا روند صعودی بیت کوین ادامه دارد؟

شاخص ترس و طمع بیت کوین به محدوده 90 رسیده است. این شاخص غلبه طمع را در بازار نشان می‌دهد. عموما در چنین مواقعی انتظار اصلاح قیمت‌ها افزایش می‌یابد. همچنین اندیکاتورهای تکنیکال قیمت بیت کوین، اشباع خرید را نشان می‌دهند. در چنین شرایطی بهترین تصمیم چیست؟ پاسخ این سوال را یکی از سرشناس‌ترین سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌دهد؛ مایک نووگراتز :

سختترین کار در یک روند صعودی، فروش و نقد کردن سرمایه است. زجر از دست دادن سود بیشتر و نقد کردن، کار دشواری است. بیت کوین در یک روند صعودی بسیار قدرتمند قرار دارد. بهترین کار این است که از احساسات دوری کرده و تصمیم منطقی مبتنی بر استراتژی معاملاتی خود را بگیرید.

بسیاری از سرمایه‌گذران و شرکت‌های مالی بزرگ به خرید بیت کوین روی آورده‌اند. شرکت گری اسکیل یکی از این شرکت‌هاست که در سال 2020 خرید بسیار گسترده‌ای انجام داد. مدیر اجرایی این شرکت در توییتی به این روند صعودی بازار واکنش نشان داد و گفت:

مردم پس از این هرگز نخواهند گفت که بیت کوین مرده است.

شاید بتوان دلیل افزایش نوسانات در بازار بیت کوین را در انتخابات امریکا یافت. بسیاری از تحلیلگران معتقدند تا اعلام نهایی نتایج ریاست جمهوری در امریکا، این نوسانات قیمتی در بازار ارزهای دیجیتال و بازار سهام ادامه خواهد داشت.

جریان ورود بیت کوین به صرافی‌ها

به دلیل ماهیت و ذات ارزهای رمزنگاری شده، امکان رصد آنها به صورت شفاف وجود دارد. همواره جریان ورود و خروج دارایی‌های دیجیتال به صرافی های ارزهای دیجیتال شاخص بسیار خوبی برای پیش بینی و تحلیل احساسات معالمه گران در بازار ارزهای دیجیتال است. زمانی که جریان ورود بیت کوین به صرافی ها افزایش می‌یابد، معنی و مفهوم آن افزایش فشار فروش در بازار است. هولدرهای بیت کوین که پیش از این بیت کوین را خریداری و در کیف پول خود نگهداری کرده‌اند، با افزایش قیمت، آن را به صرافی ها بازگردانده تا دارایی خود را به فروش رسانده و سود حاصل از سرمایه‌گذاری را برداشت کنند.

احتمال ریزش قیمت بیت کوین

نمودار بالا همین نکته را نشان می‌دهد. جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌های اسپات در محدوده خطر قرار دارد. با توجه به این نکته باید کمی در سرمایه‌گذاری دقت بیشتری انجام داد. همواره در رشد قیمت بیت کوین افراد به دلیل ترس از دست دادن موقعیت خوب سرمایه‌گذاری و حسرت عقب ماندن از سایر افراد، به طور احساسی اقدام به خرید می‌کنند و این در حالی است که نمودار بالا نشان می‌دهد که عمده افراد به دنبال فروش دارایی خود هستند. البته این به معنی ریزش قیمت بیت کوین نخواهد بود، اما اصلاح قیمت، احتمال دارد.

قیمت اتریوم و بیت کوین

نکته آخری که قصد داریم به آن اشاره کنیم، اندیکاتور آر اس آی نمودار قیمت بیت کوین است. تصویر بالا گویای این موضوع است که قیمت بیت کوین وارد محدوده اشباع خرید شده و احتمال اصلاح قیمت وجود دارد. این تحلیل بر اساس تاریخچه قیمتی صورت گرفته است.

سخن پایانی

با تمام این صحبت‌ها قیمت بیت کوین به محدوده ۱۶۰۰۰ دلار نزدیک شده است. اتریوم نیز به دنبال Bitcoin روند صعودی قدرتمندی را آغاز کرده است. اتریوم نیز با عبور از مقاومت ۴۲۰ دلار برای لحظاتی در محدوده ۴۴۰ دلار معامله شد و در زمان نگارش در محدوده ۴۳۰ دلار معامله می‌شود. رشد شدید قیمت این دو ارز دیجیتال برتر بازار احتمال اصلاح قیمتی در آنها را افزایش می‌دهد. تحلیل شما چیست؟ آیا بیت کوین بازهم بی توجه به مقاومت‌ها به رشد خود ادامه خواهد داد و یا اینبار شاهد اصلاح قیمتی در آن خواهیم بود؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا