اخبار آلتکوین

تکلیف ETF اسپات سولانا کِی مشخص خواهد شد؟

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند سرنوشت صندوق‌های ETF اسپات سولانا تا اواسط ماه مارس سال آینده مشخص شود. البته بالکوناس معتقد است نتیجه انتخابات آمریکا می‌تواند تاثیر به‌سزایی روی روند تایید این صندوق‌ها بگذارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، روز گذشته بورس معاملات آپشن شیکاگو (CBOE) به نمایندگی از دو شرکت ون‌اک (VanEck) و توئنتی‌وان شرز (21Shares)، فرم 19b-4 درخواست راه‌اندازی ETF اسپات سولانا آنها را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرد. این خبر با واکنش مثبت قیمت سولانا همراه شد و بلافاصله ۶.۷٪ افزایش یافت.

مهلت پاسخگویی SEC به درخواست‌های ETF اسپات سولانا

بورس معاملات آپشن شیکاگو در این درخواست‌ها ETFهای اسپات سولانا را به همتایان بیت کوینی و اتریومی خود تشبیه می‌کند که کمیسیون بورس آنها را به ترتیب در ماه ژانویه و می تایید کرده است. در بیانیه CBOE آمده که تمرکززدایی، توان عملیاتی و سرعت بالای سولانا این بلاکچین را در برابر دستکاری‌هایی که به سرمایه‌گذاران آسیب می‌رساند، مقاوم کرده است.

در هر دو درخواست ارسال شده آمده است:

صرفا مثل بیت کوین و اتریوم، بورس شیکاگو معتقد است سولانا در برابر دستکاری قیمت مقاوم است و «ابزارهای دیگری برای جلوگیری از تقلب و دستکاری» وجود دارد که باعث می‌شود توافق‌نامه اشتراک نظارت غیرضروری باشد.

درخواست CBOE  برای ETF اسپات سولانا - منبع: CBOE
درخواست CBOE برای ETF اسپات سولانا – منبع: CBOE

نیت گریسی (Nate Geraci) تحلیلگر ETF معتقد است زمانی که کمیسیون بورس این پرونده‌ها را تایید کند، تیک تاک ساعت برای تصمیم‌گیری در مورد ETFهای اسپات سولانا آغاز خواهد شد.

بر اساس قوانین خود کمیسیون بورس، این آژانس ۲۴۰ روز فرصت دارد تا در رابطه با تغییر قانون پیشنهادی CBOE برای لیست کردن محصولات ETF دو شرکت وان‌اک و توئنتی‌وان شرز تصمیم بگیرد.

همه چیز به دوئل بایدن-ترامپ بستگی دارد

اریک بالکوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ اخیرا هشدار داده که نتیجه ETFهای اسپات سولانا، به شدت به انتخاب یا عدم انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور بعدی این کشور بستگی دارد.

بالکوناس امروز در توییتی در این رابطه نوشته است:

به نظر می‌رسد سرنوشت ETFهای سولانا تا اواسط مارس سال ۲۰۲۵ مشخص شود. اما تا آن زمان، نوامبر (تاریخ انتخابات آمریکا) مهم‌ترین تاریخ است.

به گفته بالکوناس، اگر بایدن پیروز انتخابات شود، صندوق‌های ETF اسپات سولانا به احتمال زیاد تایید نخواهند شد. با این حال، اگر ترامپ پیروز شود همه چیز ممکن خواهد بود.

شرکت مارکت میکر جی‌اس‌آر مارکتس (GSR Markets) اواخر ماه ژوئن در گزارشی پیش‌بینی کرده بود راه‌اندازی ETFهای اسپات سولانا در آمریکا قیمت این ارز دیجیتال را تا ۹ برابر افزایش می‌دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا