اخبار خارجی

شرکت لامبورگینی برای ردیابی خودروها از بلاکچین Salesforce استفاده خواهد کرد!

لامبورگینی، سازنده معروف ماشینهای اسپرت، از فناوری بلاک چین در عملیات زنجیره تامین خود استفاده خواهد کرد. امروز اعلام شد، این خودروساز لوکس برای پیگیری اصالت خودروهای فروخته شده در بازار ثانویه از پلتفرم بلاک چین سازمانی Salesforce استفاده می کند.

براساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط Salesforce، هنگامی که یک لامبورگینی دوباره فروخته می شود، خودرو معمولاً از ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ مورد مدارک آن چک می شود که این اتفاق در مرکز لامبورگینی در سانت آگاتا بولونز ایتالیا انجام می شود.

خریداران لامبورگینی مطمئن باشند!

برای اطمینان خریداران از اصل بودن لامبورگینی و قطعات آن، شرکت لامبورگینی باید از شبکه گسترده ای از اشخاص مانند نمایندگی ها، دلال ها، تعمیرگاه ها، عکاسان و موارد دیگر استفاده کند تا به تاریخچه هر خودرو دست پیدا کند. لامبورگینی معتقد است، فناوری بلاک چین با گردآوری همه شرکا در یک شبکه توزیع شده قابل اعتماد، به آسانتر کردن این امر کمک خواهد کرد.

Salesforce  گفت:

در آینده هر وسیله نقلیه دارای خدمات غیرقابل تغییر از جمله تعمیر، مالکیت های قبلی و غیره خواهد بود و هر خودرو در برابر جعل های احتمالی محفوظ می ماند.

پائولو گابریلی، رئیس خدمات پس از فروش در لامبورگینی، گفت: این خودروساز علیرغم سابقه طولانی خود همیشه در مورد فن آوری های جدید کنجکاو بوده است (لامبورگینی در سال 1963 تاسیس شد). گابریلی گفت بلاک چینSalesforce به ما اجازه می دهد تا در نوآوری خود گامی فراتر برداریم و اعتبار خودروهای خود را که همانند میراث ما است سریعتر از هر زمان افزایش دهیم.

لامبورگینی چهارمین مشتری پلتفرم Salesforce

Salesforce  در ماه مه از پلتفرم بلاک چین شرکت خود، مبتنی بر Hyperledger Sawtooth رونمایی کرد. این محصول چارچوبی را فراهم می کند که به مشتریان امکان می دهد تا ماژول ها را بکشند و رها کنند (drag and drop) تا شبکه های بلاک چین خود را با حداقل نیاز به نوشتن کد بسازند. Salesforce در ماه مه به کنسرسیوم Hyperledger پیوست.

آدام کپلان، مدیر SVP Solution در Salesforce گفت:

بلاک چین شیوه دسترسی شرکت ها به اعتماد و شفافیت را تغییر می دهد.
لامبورگینی یک نمونه عالی از این امر است – ما شگفت زده ایم که چنین شرکت معروفی قادر به  استفاده از نوآوری و تحول در بازار ماشین های لوکس با  استفاده از فناوری نوظهوری مانند بلاکچین Salesforce   است.

وینس بیتونگ، سخنگوی Salesforce در گفتگو با CoinDesk گفت: لامبورگینی اکنون چهارمین مشتری برای پلتفرم بلاک چین Salesforce است. دانشگاه ایالتی آریزونا، شرکت تحقیقاتی بهداشت IQVIA و آژانس رتبه بندی S&P Global از دیگر مشتریان این پلتفرم هستند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا