اخبار خارجی

آیا لونا کلاسیک تبدیل به نوعی میم کوین شده است؟

رفتار قیمت لونا کلاسیک در روزهای اخیر و رشد چشمگیر آن رفتار قیمت میم‌کوین‌ها در سال ۲۰۲۱ را تداعی می‌کند. اما آیا می‌توان لونا کلاسیک را در شرایط فعلی نوعی میم کوین دانست؟ و آیا با کمتر شدن علاقه میم‌کوین‌بازها به شیبا و دوج این امکان وجود دارد که لونا کلاسیک بر موج سرمایه این دسته از سرمایه‎‌گذاران سوار شود؟

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، ممکن است میم کوین‌ها از نظر فناوری کم اهمیت باشند اما نمی‌توان تاثیر آن‌ها بر بازار را انکار کرد. مدتها قبل از اینکه رمزارزها به اندازه امروز جای خود را میان توده‌های مردم باز کنند، دوج کوین تعداد زیادی سرمایه‌گذاران جدید را به فضای کریپتو وارد کرد. شیبا اینو طی سال گذشته یکی از بزرگ‌ترین جامعه کاربران و هواداران را در بازار رمزارزها تشکیل داد. لونا نیز بر بازار تاثیر غیر قابل انکاری داشت.

پایگاه تحلیل داده سنتیمنت از شاخص حجم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی (Social Volume) خود استفاده می‌کند تا مشخص کند که کدام یک از رمزارزها در طول بازار خرسی فعال‌تر هستند. می‌توان از این شاخص سنتیمنت برای تعیین میم کوین برتر بازار کمک‌ گرفت. در توییت سنتیمنت در این باره آمده است:

طی ماه‌های گذشته، جایگاه اول میم کوین‌ها میان دوج کوین، شیبا اینو سیف مون و حتی لونا کلاسیک دست به دست شده است. در تمامی این مدت شاهد این موضوع بودیم که شاخص تسلط بر شبکه‌های اجتماعی برای این نوع خاص از دارایی‌های دیجیتال (همان میم کوین‌ها) ماکزیمم‌های محلی ثبت می‌کند.

میم کوین برتر بازار
منبع: توییتر

نکته جالبی که این نمودارها نشان می‌دهند این است که شاخص حجم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برای لونا کلاسیک، دوج کوین و شیبا اینو را با اختلاف زیاد پشت سر گذاشته است. چرا که قیمت این رمزارز فراموش شده از ابتدای سپتامبر حدود ۵۰۰٪ افزایش یافت.

اما برای اینکه لونا کلاسیک را در شرایط فعلی نوعی میم کوین تلقی کنیم زود است؛ زیرا افزایش فعالیت‌های اجتماعی می‌تواند موقتی باشد؛ به خصوص زمانی‌که مخالفت صرافی بایننس و باقی صرافی‌های متمرکز با پیشنهاد سوزاندن کارمزد تراکنش‌های LUNC روند صعودی قیمت آن را با مشکل مواجه کرد.

شیبا اینو و دوج کوین دیگر جذابیتی برای معامله‌گران ندارند

با وجود بازیابی اخیر در قیمت SHIB هنوز هم این توکن در خطر است؛ چرا که قیمت آن با ATH ثبت شده در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) فاصله چشمگیری دارد. اگر توکن SHIB روند نزولی را پشت سر گذارد و به سطح قیمتی خود در سال ۲۰۲۱ برسد، وضعیت این میم کوین تغییر می‌کند؛ اما با توجه به شرایط فعلی بازار تحقق این موضوع در کوتاه مدت بعید به نظر می‌رسد.

دوج کوین هم وضعیت خوبی ندارد و با توجه به وضعیت قیمت DOGE در چند ماه اخیر به نظر می‌رسد که امکان بدتر شدن آن هم وجود دارد. بیشترین معامله‌گران این رمزارز، کاربران قدیمی صنعت کریپتو هستند که حاضر به کنار گذاشتن میم‌کوین مورد علاقه خود نیستند.

نوعی خاص از سرمایه ‌گذاران در فضای کریپتو وجود دارد که علاقه‌مند به میم‌کوین‌ها هستند و این تحولات در مورد میم کوین‌های اصلی مانند شیبا و دوج باعث شده است دنبال گزینه‌‌های جدیدی باشند و شاید لونا کلاسیک این شانس را داشته باشد که تبدیل به میم کوین جدید این عده شود.

منبع
U-Today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا