اخبار آلتکوین

دلیل رشد قیمت شیبا چیست؟ آیا صعود همچنان ادامه خواهد داشت؟

در روزهای اخیر میم کوین‌ها بار دیگر به تیتر نخست رسانه‌ها تبدیل شده‌اند و به نظر می‌رسد این ارزها یکی پس از دیگری در حال بیدار شدن از خواب زمستانی هستند. روز گذشته، قیمت شیبا بیش از ۳۰٪ افزایش یافت و رشد هفتگی خود را به بیش از ۱۳۰٪ رساند. در حال حاضر معامله‌گران معتقدند صعود دومین میم کوین بزرگ بازار همچنان می‌تواند ادامه داشته باشد، با این حال، قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در وضعیت «اشباع خرید» زنگ خطر را برای اصلاح احتمالی به صدا درآورده است.

اما دلیل رشد قیمت شیبا اینو چه بود؟ به نظر می‌رسد عوامل مختلفی از افزایش سرعت توکن سوزی و وضعیت صعودی بازار کریپتو گرفته تا توسعه شیباریوم روی قیمت شیبا در روزهای اخیر تاثیر گذاشته‌اند.

علت رشد قیمت شیبا اینو چه بود؟

یکی از دلایل رشد شدید قیمت شیبا در روزهای اخیر، افزایش توکن سوزی این میم کوین است. داده‌های وب‌سایت شیب‌ برن (shibburn) نشان می‌دهد سرعت توکن سوزی این میم کوین از روز جمعه تا شنبه ۳۰٬۰۰۰٪ افزایش یافته و حدود ۴ میلیون واحد شیبا را از گردش خارج کرده است.

بر اساس توییت توسعه‌دهندگان شیبا، این پروژه در طول ماه فوریه بیش از ۶۴۳ میلیون واحد از این میم کوین را طی ۱۳۴ تراکنش سوزانده است که رقم قابل توجهی است.

توییت شیبا
منبع: X

به گفته استراتژیست مارکتینگ تیم شیبا اینو، قیمت این میم کوین در سال ۲۰۲۱ در عرض یک هفته ۸۰۰٪ افزایش یافت آن هم در صورتی که هیچ خبری از مکانیسم توکن سوزی این پروژه نبود. وی معتقد است با توجه به توکن سوزی فعلی، قیمت شیبا می‌تواند عملکرد درخشان‌تری نسبت به بولران سال ۲۰۲۱ به نمایش بگذارد.

علاوه بر توکن سوزی، به نظر می‌رسد توسعه بیشتر اکوسیستم شیباریوم و افزایش تعداد تراکنش‌های روزانه آن نیز تاثیر زیادی روی قیمت شیبا اینو گذاشته باشد. شیباریوم یک راهکار لایه ۲ مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که با هدف افزایش سرعت تراکنش‌ها و کاهش کارمزد اکوسیستم شیبا فعالیت می‌کند.

در حال حاضر حجم معاملات تجمعی شیبا اینو از مرز ۱ میلیارد دلار فراتر رفته و تعداد آدرس‌های فعال روزانه آن نیز نسبت به روز گذشته بیش از ۲۳۰٪ افزایش یافته و به ۳۰٬۰۰۰ رسیده است.

با توجه به داده‌های اینتو د بلاک (IntoTheBlock)، با رشد قیمت اخیر، بیش از ۶۳٪ از هولدرهای شیبا اینو در سود قرار گرفته‌اند. این در حالی است که در ماه سپتامبر سال گذشته حدود ۹۰٪ از هولدرهای این میم کوین در ضرر به سر می‌بردند.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو؛ زنگ خطر شاخص قدرت نسبی

 شیبا در تاریخ ۲۰ فوریه (۱ اسفند) موفق شد یک خط روند نزولی ۵۶۰ روزه را به سمت بالا بشکند؛ اتفاقی که به رشد بیشتر قیمت منجر شد. در ادامه، به دنبال جهش روز گذشته قیمت قیمت، این میم کوین خط مقاومت یک کانال صعودی که از ماه ژوئن سال گذشته پابرجا بود را به سمت بالا شکست و در ادامه به اوج ۰.۰۰۰۰۲۳ دلاری رسید.

نمودار شیبا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار شیبا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر با توجه به اینکه شاخص قدرت نسبی (RSI) در وضعیت «اشباع خرید» قرار گرفته است، می‌توان انتظار داشت قیمت در کوتاه‌مدت اصلاح شود.

منبع
Cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا