اخبار آلتکوین

قیمت ریپل در روز گذشته ۲۵٪ افزایش یافت؛ علت چه بود؟

در روز گذشته قیمت توکن XRP شرکت ریپل بیش از ۲۵٪ افزایش یافت و به اوج ۹۰ روزه ۰.۴۹ دلاری رسید. افزایش قیمت ریپل در حالی اتفاق می‌افتد که اتریوم و بیت کوین در شبانه روز گذشته حدود ۲٪ افزایش یافته‌اند. قیمت لحظه‌ای ریپل در زمان نگارش خبر ۴۵ سنت است.

به گزارش کوین تلگراف، رشد اخیر XRP شرکت ریپل عمدتا به دلیل تحولات اخیر در پرونده حقوقی این شرکت بلاکچینی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، رشد کلی بازار رمزارزها و همچنین افزایش تعداد کاربران بلاکچین XRP لجر صورت می‌گیرد.

قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP در تایم‌فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ‌ویو

پیروزی دیگر ریپل در دادگاه برابر کمیسیون بورس

رشد قیمت XRP پس از آن اتفاق افتاد که سرمایه‌گذاران، نسبت به پیروزی احتمالی شرکت ریپل در دادگاه برابر کمیسیون بورس امیدوارتر شدند.

در تاریخ 6 مارچ (۱۵ اسفند)، آنالیسا تورس، قاضی منطقه‌ای آمریکا در حکمی با درخواست ریپل و کمیسیون بورس برای حذف شاهدان متخصص در حکم اختصاری آتی موافقت کرد. قاضی تورس با بخشی از این درخواست موافقت و بخشی از آن را رد کرده است و در این حکم هیچ اشاره‌ای به طرف برنده و یا بازنده این پرونده نکرده است.

با این حال، حذف پاتریک دودی (Patrick Doody) یا به اصلاح «کارشناس شماره ۱» که کمیسیون بورس تصمیم داشت او را به عنوان شاهد اصلی خود و یکی از خریداران توکن XRP معرفی کند، این باور را در میان جامعه ریپل زنده کرده که این شرکت ممکن است در این پرونده برنده شود. به عبارت دیگر، ممکن است با این تصمیم، استدلال کمیسیون بورس مبنی بر اینکه شرکت ریپل، توکن XRP را به سرمایه‌گذاران ساده‌لوح فروخته است ثابت نشود.

توییت ریپل
منبع: توییتر

برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل در ماه ژانویه در گفتگویی گفت انتظار دارد نتیجه دعوای حقوقی این شرکت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا طی چند ماه آینده مشخص شود.

افزایش تعداد کاربران بلاکچین ریپل

علاوه بر فشار قانون‌گذاران، شرکت ریپل یکی از مشتریان بانک ورشکسته سیلیکون ولی بوده است. علیرغم ورشکستگی سیلیکون ولی و نگرانی جامعه ریپل، برد گارلینگهاوس در تاریخ ۱۲ مارچ به جامعه کاربران این ارز دیجیتال اطمینان داد که این شرکت در وضعیت مالی قوی قرار دارد.

علیرغم مشکلاتی که در حال حاضر صنعت رمزارزها با آن مواجه است، تعداد کاربران بلاکچین ریپل یا همان XRP لجر در حال افزایش است به طوری که در تاریخ ۲۳ فوریه (۴ اسفند) به مرز ۵ میلیون رسید.

تعداد کاربران بلاکچین ریپل
تعداد کاربران بلاکچین ریپل – منبع: Messari

در حالی که شرکت ریپل، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، هرگونه خبر مثبت و یا منفی در رابطه با دعوی حقوقی این شرکت و کمیسیون بورس تاثیر قابل توجهی بر قیمت XRP خواهد داشت.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا