تحلیل تکنیکال

آیا قیمت اتریوم این ماه به ۴۰۰۰ دلار می‌رسد؟ بررسی ۳ سیگنال احتمالی

قیمت اتریوم از ابتدای سال ۲۰۲۴ تاکنون حدود ۶۷٪ افزایش یافته و ممکن است باز هم به رشد ادامه دهد. در حال حاضر تمام نگاه‌ها به مقاومت ۴۰۰۰ دلاری دوخته شده و ترکیبی از عوامل مختلفی، از شکسته شدن این مقاومت در ماه ژوئن (خرداد) حمایت می‌کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر فاکتورهای مختلفی از جمله آغاز به کار احتمالی ETFهای اسپات اتریوم در اواخر ماه ژوئن، انباشت نهنگ‌ها و الگوهای تکنیکال از رشد بیشتر قیمت اتریوم و شکسته شدن مقاومت ۴۰۰۰ دلاری در ماه جاری حمایت می‌کنند.

بررسی وضعیت تکنیکال اتریوم

قیمت اتریوم چند وقت پیش الگوی وج نزولی خود را به سمت بالا شکست. وج نزولی، یک الگوی بازگشتی صعودی است که از دو خط روند نزولی و همگرا تشکیل می‌شود. بر اساس اصول تحلیل تکنیکال، زمانی که خط روند بالایی الگوی وج نزولی شکسته شود، قیمت می‌تواند به اندازه حداکثر ارتفاع این الگو افزایش یابد.

الگوی مذکور به دنبال افزایش حجم معاملات اتریوم در تاریخ ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت) شکسته شد و هدف آن در محدوده ۴۲۵۵ دلاری قرار دارد. این یعنی اتریوم می‌تواند تا پایان ماه ژوئن، ۱۲.۶۵٪ دیگر افزایش یابد و به هدف الگو برسد.

شکسته شدن الگوی وج نزولی در نمودار اتریوم - منبع: TradingView
شکسته شدن الگوی وج نزولی در نمودار اتریوم – منبع: TradingView

علاوه بر الگوی وج نزولی، ظاهرا پرایس اکشن اتریوم یک الگوی پرچم صعودی نیز تشکیل داده است. این الگو از دو خط روند موازی با شیب نزولی تشکیل می‌شود و زمانی که به سمت بالا شکسته شود، قیمت می‌تواند هم‌اندازه با روند صعودی قبلی افزایش یابد.

الگوی پرچم صعودی در نمودار اتریوم - منبع: TradingView
الگوی پرچم صعودی در نمودار اتریوم – منبع: TradingView

در صورت تحقق این مهم، قیمت اتریوم می‌تواند احتمالا تا پایان ماه ژوئن یا اوایل ماه جولای به ۶۰۰۰ دلار برسد.

تداوم انباشت نهنگ‌های اتریوم

یکی دیگر از فاکتورهایی که از ۴۰۰۰ دلاری شدن اتریوم در ماه جاری خبر می‌دهد، تداوم انباشت نهنگ‌های بزرگ این ارز دیجیتال است.

بر اساس داده‌های شرکت سنتیمنت، از ۲۰ می، زمان انتشار شایعات تایید احتمالی ETFهای اسپات اتریوم عرضه در اختیار آدرس‌های دارای ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون اتر حدود ۰.۵٪ افزایش یافته است.

تغییرات عرضه در اختیار نهنگ‌های اتریوم - منبع: Santiment
تغییرات عرضه در اختیار نهنگ‌های اتریوم – منبع: Santiment

خرید نهنگ‌ها با رشد ۱۹.۲۵٪ قیمت اتریوم همراه شد اما پس از تایید رسمی ETFهای اسپات این ارز دیجیتال در تاریخ ۲۳ می (۳ خرداد) باز هم ادامه پیدا کرد.

البته در سمت مقابل، عرضه در اختیار نهنگ‌های حاوی ۱ تا ۱۰ میلیون واحد اتر در زمان افزایش قیمت این ارز دیجیتال کاهش یافته که از فروش و سیو سود این سرمایه‌گذاران خبر می‌دهد. با این حال، نکته قابل توجه این است که در حال حاضر شاهد کاهش چشمگیر ذخایر اتریوم صرافی‌های ارز دیجیتال هستیم.

ذخایر اتریوم صرافی‌های ارز دیجیتال - منبع: CryptoQuant
ذخایر اتریوم صرافی‌های ارز دیجیتال – منبع: CryptoQuant

این نشان می‌دهد بیشتر سرمایه‌گذاران با امید افزایش بیشتر قیمت اتریوم، در حال انتقال این ارز دیجیتال از صرافی‌ها به کیف پول‌های شخصی خود هستند.

احتمال آغاز به کار ETFها در ماه ژوئن

به گفته تحلیلگران، به دنبال تصمیم شرکت بلک راک برای بروزرسانی فرم S-1 صندوق ETF اسپات اتریوم خود، این احتمال وجود دارد که این صندوق اواخر ماه ژوئن آغاز به کار کند.

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ در تاریخ ۲۹ می در توییتی در این باره نوشت:

این نشانه خوبی است. احتمالا به زودی شاهد بروزرسانی درخواست سایر شرکت‌ها خواهیم بود.

بالکوناس پیش از این پیش‌بینی کرده بود ۱۰ تا ۱۵٪ از سرمایه‌ای که در روزهای ابتدایی کار ETFهای بیت کوین به این صندوق‌ها وارد شده بود، در ETFهای اسپات اتریوم سرمایه‌گذاری شود. شایان ذکر است ETFهای اسپات بیت کوین از زمان آغاز به کار در ماه ژانویه، ۱۳.۸۵ میلیارد دلار ورودی خالص را به ثبت رسانده‌اند.

جریان ورودی سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین - منبع: Farside Investors
جریان ورودی سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین – منبع: Farside Investors

راه‌اندازی موفقیت‌آمیز ETFهای اسپات اتریوم در ماه ژوئن همراه با ورودی سرمایه قابل توجه، می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را تا ۳۰ روز آینده، به بالای ۴۰۰۰ دلار برساند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا