اخبار آلتکوین

ورلد کوین (Worldcoin) فعلا فعالیت خود را در اسپانیا متوقف می‌کند

ناظر اطلاعات اسپانیا اعلام کرد که ورلد کوین (Worldcoin) موافقت کرده‌ تا پایان سال فعالیت خود را در اسپانیا از سر نگیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در تاریخ ۴ ژوئن (۱۵ خرداد)، آژانس حفاظت از داده‌های اسپانیا (AEPD) گفت که شرکت توسعه‌دهنده هویت انسانی و شبکه مالی ورلد کوین (Tools for Humanity Corporation) جمع‌آوری و پردازش داده‌ها را تا پایان سال ۲۰۲۴ یا تا زمانی که تحقیقات و بررسی‌های فعلی نهایی نشده، متوقف خواهد کرد.

در حال حاضر، مرجع حفاظت از داده‌های بایرن آلمان، Bayerische Landesamt für Datenschutzaufsicht (BayLDA)، این سازمان را در رابطه با رفتارش در خصوص داده‌های شخصی کاربران، تحت نظارت دارد.

تحقیقات اتحادیه اروپا ادامه دارد

بر اساس این اطلاعات، BayLDA تحقیقات خود را پیش می‌برد و انتظار می‌رود به زودی ‌تصمیم نهایی آن که با تمام مقامات نظارتی اروپایی نیز مرتبط است، منتشر شود. مقامات اسپانیایی هم به ورلد کوین دستور دادند تا جمع‌آوری و پردازش داده‌های شخصی را متوقف کند.

شرکت در پروژه ورلد کوین

در طول این دوره تحقیقاتی، ورلد کوین اقدامات امنیتی خود را با اوپن سورس کردن سیستم داده‌های بیومتریک ‌افزایش داده و تأیید کرده ‌که کاربران اکنون می‌‌توانند‌ کدهای عنبیه قدیمی را حذف کنند. این شرکت ‌قوانین جامع‌تری را نیز برای تأیید سن کاربران و امکان حذف کد عنبیه معرفی کرده است.

اسپانیا و آلمان تنها دو مورد از کشورهایی هستند که نسبت به ورلد کوین ابراز نگرانی کرده‌اند.

رشد ورلد کوین

علیرغم نگرانی رگولاتورها در مورد شیوه فعالیت ورلد کوین، پایگاه کاربران این پروژه در حال گسترش است. در ماه آوریل ۲۰۲۴ (فروردین)، ورلد کوین به مرز ۱۰ میلیون کاربر و ۷۰ میلیون تراکنش رسید.

‌این پروژه از راه‌اندازی شبکه بلاکچینی «انسان محور» خود به نام «زنجیره جهانی» نیز خبر داد که برای اولویت‌بندی ‌انسان‌ها، افزایش کارایی و کاربردهای ‌واقعی برنامه‌های ‌Web3 طراحی شده است. ورلد کوین همچنین اعلام کرد که عرضه توکن خود یعنی WLD را طی شش ماه آینده تا ۱۹٪ افزایش خواهد داد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا