اخبار بیت کوین

بزرگترین صندوق بازنشستگی جهان به دنبال سرمایه‌گذاری در بیت کوین است

صندوق بازنشستگی دولتی ژاپن (GPIF)، بزرگترین صندوق بازنشستگی جهان در حال جمع‌آوری اطلاعات برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین و تنوع بخشی به دارایی‌های خود است. به گفته این صندوق، این تصمیم در پاسخ به تغییرات در جامعه، اقتصاد و فناوری گرفته شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از صندوق GPIF که در حال حاضر ۱.۴ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد، این صندوق به دنبال جمع‌آوری داده در رابطه با سرمایه‌گذاری در بیت کوین و فلزات گرانبهایی مثل طلاست که در حال حاضر پورتفولیوی آنها وجود ندارد و آن را «غیرنقد» تلقی می‌کنند.

بر اساس بیانیه صندوق بازنشستگی دولتی ژاپن این صندوق در پاسخ به «تغییرات عمده در اقتصاد و جامعه و پیشرفت سریع فناوری» به دنبال راه‌اندازی یک برنامه تحقیقاتی پنج ساله برای کشف روش‌های نوآورانه تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری با تاکید بر دوام و مدیریت ریسک است.

در حال حاضر، صندوق بازنشستگی دولتی ژاپن در اوراق قرضه و سهام این کشور، اوراق قرضه و سهام سایر کشورها، سهام خصوصی، املاک و زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند. این صندوق همچنین خاطرنشان کرد جمع‌آوری اطلاعات در رابطه با بیت کوین به معنی سرمایه‌گذاری قطعی آنها در بزرگترین ارز دیجیتال جهان نیست و هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد.

در حالی که GPIF تازه قصد دارد جمع‌آوری اطلاعات در مورد سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کند، برخی از صندوق‌های بازنشستگی جهانی در سال‌های گذشته این ارز دیجیتال را به پورتفولیوی خود اضافه کرده‌اند. به عنوان مثال، در نوامبر سال گذشته، صندوق خدمات بازنشستگی ملی کره جنوبی از خرید بیش از ۲۸۰ هزار سهام صرافی آمریکایی کوین بیس خبر داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا