ایردراپ

ایردراپ توکن ورم هول (W) میان کاربران توزیع شد؛ چه کسانی واجد شرایط هستند؟

پروتکل میان‌زنجیره‌ای ورم هول (Wormhole) شب گذشته جزییات ایردراپ توکن حاکمیتی خود با نام «W» را منتشر کرد. بر اساس اطلاعیه رسمی، این پروتکل قرار است بیش از ۶۱۷ میلیون توکن W معادل ۶.۱۷٪ از عرضه را بین کاربران فعال و وفادار خود توزیع کند.

به گزارش میهن بلاکچین، ورم هول پیش از این توسط جامپ کریپتو (Jump Crypto) بازوی ارز دیجیتال شرکت جامپ تریدینگ (Jump Trading) اداره می‌شد اما در نوامبر سال گذشته این شرکت مسیر خود را از این پروتکل جدا کرد.

این پروتکل در ماه فوریه سال ۲۰۲۲ مورد حمله هکرها قرار گرفت و ۳۲۶ میلیون دلار از دارایی‌های آن به سرقت رفت. با این حال، شرکت جامپ کریپتو بلافاصله ۱۲۰٬۰۰۰ اتر مسروقه را از خزانه خود جایگزین کرد و باعث شد پروتکل ورم هول مجددا فعالیت خود را از سر بگیرد.

توکن W که نام خود را از حرف اول برند ورم هول گرفته است قرار است نقش توکن حاکمیتی اکوسیستم این پروتکل را داشته باشد. علاوه بر این، ورم هول قصد دارد یک دائو یا سازمان خودگردان غیرمتمرکز راه‌اندازی کند و حاکمیت این پروژه را به جامعه واگذار کند. شایان ذکر است اسنپ شات این ایردراپ در تاریخ ۶ فوریه ۲۰۲۴ (۱۷ بهمن ۱۴۰۲) گرفته شده و کیف پول‌های واجد شرایط مشخص شده‌اند.

جزییات توکنومیک توکن W

حداکثر تعداد واحد توکن W ده میلیارد واحد درنظر گرفته شده که ۱.۸٪ از عرضه در ابتدا وارد گردش خواهد شد. این توکن مبتنی بر استانداردهای SPL و ERC20 است و در وهله اول قرار است در شبکه‌های اتریوم، سولانا، آربیتروم، آپتیمیزم و بیس عرضه شود.

جزییات توکنومیک توکن W به شرح زیر است:

توکنومیک توکن W ورم هول - منبع: Wormhole
توکنومیک توکن W ورم هول – منبع: Wormhole
  • ۵.۱٪ برای نودهای Guardian 
  • ۱۲٪ برای مشارکت‌کنندگان اصلی
  • ۳۱٪ برای توسعه اکوسیستم
  • ۱۱.۶٪ برای مشارکت‌کنندگان استراتژیک
  • ۲۲.۳٪ به خزانه بنیاد ورم هول
  • ۱۷٪ برای جامعه و عرضه توکن

۸۲٪ از عرضه توکن W در ابتدا قفل خواهد بود و طبق برنامه زیر در یک بازه ۴ ساله آنلاک خواهد شد:

برنامه آنلاک توکن W - منبع: Wormhole
برنامه آنلاک توکن W – منبع: Wormhole

۶.۱۷٪ از عرضه توکن W معادل ۶۱۷٬۳۰۵٬۰۰۰ واحد برای ایردراپ بین ۳۹۷٬۷۰۴ کیف پول واجد شرایط درنظر گرفته شده است.

در اطلاعیه مربوط به ایردراپ ورم هول آمده است:

این ایردراپ ورم هول برای پاداش‌دهی به کاربران وفادار و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های چند زنجیره‌ای در اکوسیستم ورم هول و همچنین اعضای جامعه که نقش مهمی در توسعه و تکامل این اکوسیستم ایفا کرده‌اند درنظر گرفته شده است.

چه کسانی واجد شرایط ایردراپ ورم هول هستند؟

آدرس‌های واجد شرایط دریافت ایردراپ توکن W با توجه به داشتن سابقه تعامل با اکوسیستم ورم هول و زنجیره‌های مرتبط با آن، برنامه‌های غیرمتمرکز این پروتکل و جامعه آن تعیین شده‌اند. طبق گفته ورم هول، اولویت دریافت این ایردراپ بر اساس مدت زمان استفاده از این پروتکل میان‌زنجیره‌ای، حجم تجمعی تراکنش‌ها، ثبات در استفاده از پروتکل و مشارکت در اپلیکیشن‌های آن مشخص شده است.

همانطور که بالاتر گفتیم، اسنپ شات مربوط به این ایردراپ در تاریخ ۶ فوریه ۲۰۲۴ گرفته شده و سوابق آنچین سه سال اخیر را شامل شده است.

مشارکت‌کنندگان اصلی پروژه ورم هول در این ایردراپ شرکت داده نشده‌اند و این دور صرفا برای کاربران وفادار پروتکل درنظر گرفته شده است.

  • کاربران می‌توانند از طریق این لینک واجد شرایط بودن خود را بررسی کنند. فرآیند کلیم کردن (دریافت) توکن‌های W نیز در زمان اعلام آن از طریق همین لینک انجام خواهد شد.
  • آن دسته از کاربرانی که واجد شرایط نشده‌اند و معتقدند با معیارهای ورم هول مطابقت دارند می‌توانند به تیم توسعه این پروتکل اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا