تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)، تون کوین (TON) و دوج کوین (DOGE)

حمام خون بازار ارز دیجیتال همچنان ادامه دارد و در چند روز گذشته بازار بیت کوین و در پی آن آلت کوین‌ها به رنگ قرمز درآمدند. رالی‌های بازگشتی در نهایت به فروش تهاجمی خرس‌ها ختم می‌شوند که نشان از برتری نسبی خرس‌ها دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، سایه سنگین احساسات نزولی بر سر بازار سنگینی کرده است. هر چند که گاوها نیز همچنان در تلاشند تا به خرس‌ها غلبه کنند. با وجود برتری نسبی خرس‌ها، بازار منتظر نشانه‌ای جدید است تا روند کلی آن مشخص شود؛ چرا که ظاهرا خرس‌ها نیز نیروی کافی برای ادامه فروش ندارند. در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)، تون کوین (TON) و دوج کوین (DOGE) پرداخته شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)

قیمت ریپل در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) از سطح حمایت ۰.۴۶ دلار به بالا بازگشت که نشان دهنده خرید تهاجمی گاوها است. خرس‌ها در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار، موج آبی رنگ در نمودار پایین) تلاش کردند از رشد بیشتر ریپل جلوگیری کنند، اما گاوها در ۱۷ ژوئن (۲۸ خرداد) این سطح را نیز شکستند. هر چند گاوها توان حفظ قیمت در بالای این سطح را نداشتند و خوشحالی آنها موقتی بود.

نمودار روزانه قیمت ریپل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز وارد ناحیه مثبت شده است که نشان‌دهنده ضعیف شدن خرس‌هاست. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۵۱ دلار، موج قرمز رنگ در نمودار بالا) رسانده و حفظ کنند، ریپل می‌تواند رالی خود تا ۰.۵۷ دلار را ادامه دهد.

اما اگر قیمت در زیر ۰.۵۰ دلار حفظ شود، نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌ها خواهد بود. در چنین حالتی احتمال کاهش قیمت تا ۰.۴۶ دلار افزایش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

قیمت تون کوین در ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) از سطح ۷.۶۷ دلار به بالا بازگشت، اما گاوها نتوانستند قیمت را در بالای آن حفظ کنند که نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌های بازگشتی است.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

سطح ۷.۶۷ دلار سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت؛ چرا که با ماندن قیمت در زیر این سطح، الگوی مثلث صعودی باطل می‌شود. در صورتی که گاوها نتوانند قیمت را به بالای این سطح رسانده و حفظ کنند، کاهش قیمت تا ۶ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

اما شیب افزایشی میانگین‌های متحرک و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که گاوها تسلیم نشده‌اند و احتمال شکست سطح ۷.۶۷ دلار و سپس ۸.۲۹ دلار برای شروع گام صعودی بعدی به طرف ۱۰ دلار نیز وجود دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

دوج کوین همچنان به کاهش قیمت خود به سمت حمایت مهم ۰.۱۲ دلاری ادامه می‌دهد که احتمال می‌رود گاوها در این سطح یک حمایت قوی از خود نشان دهند.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت از سطح ۰.۱۲ دلار به بالا بازگردد، احتمالا در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار، موج آبی رنگ در نمودار بالا) با فشار فروش روبرو شود. در چنین حالتی خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر ۰.۱۲ دلار برسانند. اگر خرس‌ها موفق به این کار شوند، دوج کوین می‌تواند گام بعدی نزولی خود به سمت ۰.۰۸ دلار را شروع کند.

اما اگر قیمت دوج کوین، میانگین‌های متحرک را به سمت بالا بشکند، نشان‌دهنده دفاع تهاجمی در سطح ۰.۱۲ دلار خواهد بود. در چنین سناریویی، احتمالا دوج کوین برای مدت زمان بیشتری در رنج (ناحیه نوسانی) ۰.۱۲ دلار تا ۰.۱۸ دلار در نوسان باشد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا