اخبار خارجی

با به روزرسانی ریپل، کاربران XRP می توانند کیف پول های خود را حذف کنند

برای اولین بار در بازار ارز دیجیتال، اجماع جامعه ریپل در هفته گذشته الحاقیه‌ای را برای دفترکل XRP تایید کرد و به کاربران امکان داد تا کیف پول های موجود را حذف کنند.

برآورده شدن درخواست‌های جامعه

الحاقیه حساب های قابل حذف (DeletableAccounts Amendment) که رای گیری برای آن بیش از دو هفته طول کشید و ۸۰ درصد از اعضای جامعه نیز به آن رای دادند، به کاربران کیف پول XRP امکان می‌دهد تا حساب‌های قدیمی و غیرفعال را حذف کنند، در حالی که می‌توانند سرمایه ذخیره خود را بازیابی کنند. این به روزرسانی به حفظ دفترکل مرتب تر کمک می‌کند و از نگهداری کیف پول های غیرفعال جلوگیری می‌کند.

آرتورو پورتیا (Arturo Portilla) در این خصوص توییت کرد:

۸ می ۲۰۲۰. پس از کسب ۸۰ درصد اجماع در طول دوره رای گیری اجباری ۱۵ روزه، الحاقیه حساب های قابل حذف XRPL در تاریخ ۸ می ۲۰۲۰ در ساعت ۴:۲۹:۳۰ از طریق دفترکل ۵۵,۳۱۳,۹۲۱ فعال شد.

پس از تایید این الحاقیه، بعضی از کاربران XRP با موفقیت توانستند کیف پول های خود را حذف کنند.

نیک بوگالیس (Nik Bougalis) یکی از مهندسان ریپل این الحاقیه را در اکتبر ۲۰۱۹ پیشنهاد داد و نقاط قوت و ضعف آن را نیز بیان کرد. در آن زمان، نگرانی اصلی، سوء استفاده از حذف گسترده حساب ها بود.

به منظور حذف حساب باید پیش نیازهای خاصی برآورده شوند. فقط دارندگان کیف پول تاییدشده می‌توانند حساب های خود را حذف کنند و قبل از حذف نیز باید تراکنشی از کیف پول مذکور پردازش شود. سایر پیش نیازها شامل این است که کمتر از ۱۰۰۰ آیتم در دفترکل وجود داشته باشد و حساب فرد با آیتم های خاصی از دفترکل مرتبط نباشد.

سابقه تراکنش های حساب حذف شده در سرورهای سوابق تراکنش ها باقی خواهد ماند. این موضوع از رفتار و اقدامات غیرقانونی و خرابکارانه و پنهان سازی فعالیت های غیرقانونی جلوگیری می‌کند. هرچند این اطلاعات در سرورهایی که فعالیت های اخیر بلاک‌ چین را نگهداری می‌کنند در دسترس نخواهد بود و این سرورها، حساب های حذف شده را به عنوان حساب هایی می‌شناسد که هرگز وجود نداشته اند.

۵ توکن XRP هزینه حذف حساب

هزینه حذف حساب ها ۵ توکن XRP یا ۰.۹۰ دلار است. پس از این الحاقیه، عدد “توالی” کیف پول ها نیز تغییر خواهد کرد تا با دفترکل به روزرسانی شده هماهنگ شود.

در پست رسمی ریپل آمده است:

این تغییر باعث می‌شود در صورتی که حسابی حذف و مجددا ایجاد شود، از آن حساب در برابر اجرای مجدد تراکنش های قدیمی محافظت شود.

حساب های حذف شده هم چنان قابل دستیابی هستند. با پرداخت ۲۰ توکن XRP یا ۳.۶۰ دلار، حساب های حذف شده را می‌توان بازیابی کرد. هرچند تراکنش های گذشته با تنظیمات قبلی بازیابی نمی‌شود. این موضوع بدان معنا است که بازیابی مورد نظر صرفا یک ریفرش (refresh) از حساب های قدیمی است.

این به روزرسانی به کاربران XRP یک ویژگی بسیار مورد درخواست برای بازارهای ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. در این بین، صفحه الحاقیه ها چندین پروژه تحت توسعه یا پروپوزال های فعال دیگر را نیز نشان می‌دهد اما هیچکدام از اهمیت یکسانی با به روزرسانی حذف حساب ها برخوردار نیستند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا