اخبار خارجی

موسس Yearn Finance از آپدیت بزرگی در این پلتفرم خبر داد!

طی چند ماه گذشته، Yearn Finance یکی از فعال‌ترین پروژه‌های دیفای از لحاظ توسعه محصول و به‌روزرسانی بوده است و موسس این پروژه اشاره‌هایی به آپدیت بزرگتری کرده است.

پروژه Yearn Finance از زمان عرضه خود تاکنون فراز و نشیب زیادی داشته است. آندره کرونی (Andre Cronje) موسس این پروژه که به یکی از افراد معروف عرصه دیفای تبدیل شده، اخیرا اعلام کرده است که سیستم جدید بسیار پیچیده‌تر است.

وی در توییتر نوشت:

سیستم جدید yearn احتمالا پیچیده‌ترین سیستم تاکنون است. این سیستم، سینتتیکس، Aave، چین لینک و Yearn Finance را ترکیب کرده و بر بستر L1/L2 اجرا خواهد شد. ما در حال تصمیم‌گیری هستیم که آیا قبل از عرضه سندی همانند وایت پیپر عرضه کنیم یا عرضه ناگهانی داشته باشیم و همگی را شگفت زده کنیم.

Yearn Finance

پیش‌بینی‌ صاحب‌نظران عرصه دیفای

کرونی صرفا از مخاطبان خود پرسیده است که آیا باید اطلاعاتی قبل از عرضه سیستم جدید اعلام کنند یا به صورت ناگهانی آن را عرضه کنند. تاکنون بیش از ۵۰۰۰ نفر به این نظرسنجی پاسخ داده‌اند.

بعضی از افراد بیان کرده‌اند که ارائه اطلاعات برای جلوگیری از تسلط نهنگ‌ها می‌تواند نکته مثبتی باشد و اخیرا نیز به یک رویه در این عرصه تبدیل شده است.

احتمال دارد که نسخه ۳ Yearn با سایر پروتکل‌های دیفای ترکیب شود تا محصولات خود را گسترش دهد.

یکی از حاضرین در عرصه دیفای با اسم مستعار DeFiGod در خصوص ترکیب پروتکل‌ها و دارایی‌های کنونی گفته است:

به نظر می‌رسد دارایی‌های سینتتیکس (Synthetix) برای تبادل، صدور یا سوزاندن، اوراکل‌های چین لینک برای شناسایی و تعیین قیمت، Aave برای جذب سرمایه و قراردادهای SNX برای معماری و ساختار کلی استفاده می‌شود.

کرونی در ادامه بیان کرده است که این سیستم بر بستر لایه اول و لایه دوم اجرا خواهد شد تا کاربرانی که اخیرا با افزایش چشمگیر کارمزد گس مواجه شده‌اند به مشکل برنخورند.

مقیاس‌پذیری لایه دوم، هزاران تراکنش در ثانیه را امکان‌پذیر می‌سازد و کاهش چشمگیری در کارمزد گس به وجود می‌آورد.

علاوه بر Yearn، پلتفرم‌های دیفای Aave، یونی‌سواپ و سینتتیکس در آستانه عرضه به‌روزرسانی راهکار لایه دوم خود هستند.

به‌روزرسانی قیمت YFI

پروتکل Yearn Finance در حال حاضر در رتبه ششم پروتکل‌های دیفای از لحاظ ارزش بازار قرار دارد، به طوری که ۸۱۷ میلیون دلار در این پروتکل مسدود شده است.

توکن YFI نتوانست از فروش عمده هفته اخیر توسط خرس‌ها فرار کند. طی تقریبا ۱۲ ساعت گذشته YFI تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است و به قیمت ۲۲۵۰۰ دلار برگشت.

قیمت YFI

این کاهش قیمت در پی ریزش کل بازار بوده است که باعث شد ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ میلیارد دلار کاهش یابد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا