مقالات

اکوسیستم ماینینگ نقدینگی YFLINK پروژه LINKLEND را معرفی کرد

YFLINK، اکوسیستم ماینینگ مبتنی بر نقدینگی است که جدیدترین محصول خود را معرفی کرد. LINKLEND یک پروتکل وام‌دهی بدون نیاز به مجوز و با نظارت جامعه برای دارندگان توکن YFL و جامعه چین‌لینک است.

پروتکل LINKLEND بر ارائه امنیت و دستیابی به ارزش بیشتر متمرکز خواهد بود، در حالی که طیف وسیعی از ویژگی‌ها و طراحی‌ها را ارائه می‌دهد که طبق گفته YFLINK، به این شرکت امکان خواهد داد تا اولین پروتکل وام‌دهی در نوع خود در اکوسیستم ارزهای دیجیتال باشد.

پلتفرم‌های وام‌دهی با LINKLEND

 

با ظهور امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای، محبوبیت وام‌هایی با وثیقه ارزهای دیجیتال افزایش یافت و پیدایش استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و معاملاتی جدیدی را امکان‌پذیر ساخت، در حالی که مزایا و سرویس‌های ارائه‌شده توسط اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیز در حال افزایش است. هرچند، چالش‌های متعددی وجود داشته و هم‌چنان وجود دارند که قبل از آنکه سرویس‌های‌ جدید در دسترس عموم قرار بگیرند باید مورد بررسی قرار گرفته شوند.

در این شرایط، لزوم معرفی سطوح مختلف وثیقه‌گذاری در خصوص وام‌دهی ارزهای دیجیتال احساس می‌شود. سطوحی که می‌توانند موضوع به شدت پیچیده‌ای در بازاری با نوسان زیاد باشند. نوسان زیاد موجود در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند منجر به ترسیدن سرمایه‌گذاران و خروج نقدینگی شود. از آنجایی که شبکه‌هایی نظیر اتریوم به دلیل ازدحام و اشباع خود با مسائل پیرامون عملکرد و راندمان مواجه هستند، موضوع فوق می‌تواند مشکل‌سازتر از گذشته شود.

بهره بردن از نقدینگی و نقدشوندگی‌ها موضوعی رایج برای پروتکل‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال است، هرچند به دلیل عدم وجود شرایط ثابت و قطعی، به وام‌های بلندمدت توجه کمتری پرداخته می‌شود. این موضوع برای جامعه چین‌لینک نیز صادق است، زیرا کاربران آن پس از نقدشوندگی‌ها با ضررهای هنگفتی مواجه می‌شوند، در حالی که پروتکل وام‌دهی Aave از این موضوع سود می‌برد. مسائل دیگری که توسط این پروتکل‌ها به وجود می‌آید شامل تجربه کاربری و کاربردهای پروتکل است که با تغییرات کلیدی و مهم در طراحی پروتکل به آسانی قابل اصلاح و برطرف کردن است.

رویکرد LINKLEND به وام‌هایی با وثیقه ارز دیجیتال

YFLINK - LINKLEND

هدف محصول جدید YFLINK این است که به اولین پلتفرم واقعی وام‌دهی و وام‌گیری با وثیقه ارزهای دیجیتال تبدیل شود. به منظور تحقق این هدف، LINKLEND پشتوانه ارزش و قیمت ارزهای دیجیتال وثیقه‌گذاری‌شده را به جای دلار، بر روی خود توکن قرار می‌دهد و بدین ترتیب مسائل بالقوه ناشی از نقدشوندگی‌های کلان را از بین می‌برد.

طبق اعلام این پروتکل، کاربران LINKLEND می‌توانند تا دارایی‌های سینتتیک (synTokens) را بر اساس درصدی از توکن پایه خود صادر کنند. در نتیجه، بر اساس قوانین موجود که توسط نظارت TFL ایجاد شده است و نوسان قیمت دارایی موردنظر، درصدی از سرمایه به کاربران ارائه می‌شود.

برخلاف سایر پروتکل‌ها، LINKLEND از سطوح وثیقه‌گذاری مختلف بر اساس عواملی نظیر ارزش دلار یا نقدشوندگی‌ها استفاده نمی‌کند، بلکه بر اساس تعداد SynToken های صادرشده است. کاربران در زمان صدور SynToken یک وضعیت معاملاتی ایجاد می‌کنند. این وضعیت را می‌توان با بازپرداخت SynToken هایی که در ابتدا صادر شده‌اند بازخرید کرد.

نتیجه این رویکرد آن است که کاربران دیگر نیازی ندارند تا ریسک نقدشوندگی را مدنظر قرار دهند یا هنگامی که یک وضعیت معاملاتی باز دارند مراقب وثیقه خود باشند. این موضوع، استفاده از این پلتفرم را تسهیل می‌کند و مساوات بیشتری فراهم می‌سازد.

این شرایط به ویژه هنگامی مهم است که ازدحام شبکه اتریوم منجر به افزایش کارمزد شبکه شود، زیرا در این حالت دیگر عجله‌ای برای نقد کردن دارایی به دلیل نوسان پشتوانه دلاری وجود ندارد.

توکن YF Link، نیرو محرکه LINKLEND

پروتکل LINKLEND بر پایه توکن YF Link است. این توکن به سهام‌گذاران امکان خواهد داد تا در استخر نظارت YFL، صندوق ذخیره یا صندوق LINKPAD مشارکت کنند تا با دریافت درصدی از کارمزد در هنگام صدور و بازخرید SynToken به کسب سود بپردازند.

انتظار می‌رود که این موضوع با تبلیغ و معرفی کاربرد سرویس‌ها و استیکینگ‌ توکن‌ها، منجر به ادامه رشد اکوسیستم‌های LINKLEND و YFLink شود.

روش دیگر برای افزایش کسب سود توسط کاربران از طریق استخرهای synToken است. این امر با ایجاد کارمزد معاملات کسانی محقق می‌شود که به معاملات دارایی‌های سینتتیک با دارایی موردنظر می‌پردازند.

رویکرد و ویژگی‌های منحصربه‌فرد LINKLEND گام بعدی در مسیر تکامل اکوسیستم YF Link است و به کاربران امکان می‌دهد تا سود بیشتری کسب کنند و جایگزینی برای مشتاقان دیفای ایجاد می‌کند که به دنبال سیستم بهتری هستند که متکی به ضرر کاربران نباشد. اگرچه جوانب فنی و تکنیکال و فرایند تصمیم‌گیری این طرح هنوز منتشر و اعلام نشده است، اما این موضوع که LINKLEND بتواند با ایجاد پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال آسانتر و عادلانه‌تر تغییر چشمگیری در بازار دیفای برقرار کند موضوع جالبی خواهد بود.

منبع
blockonomi

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا