اخبار خارجی

کلاهبرداری یوتیوبی در قالب مدیر عامل ریپل ؛ چه کسانی به دام افتادند؟

کلاهبرداری یوتیوبی دیگری شناسایی شده است که در صدد دریافت پول سرمایه گذاران ارز دیجیتال است.
این بار، عوامل مخرب در حال جعل کردن هویت برد گارلینگهوس مدیرعامل ریپل هستند تا یک برنامه اهدای جعلی ۵۰ میلیون توکن XRP را تبلیغ کنند.

از کلاهبرداری های مرتبط با ریپل اجتناب کنید

یک‌ کانال جعلی یوتیوب که به نظر می‌رسد ۲۷۶,۰۰۰ دنبال کننده نیز دارد توسط بعضی از اعضای جامعه ریپل شناسایی شد. اکنون این اعضا، یوتیوب را ملزم به بستن هرچه سریعتر این کانال می‌کنند.
این خبر یک ماه پس از آن اعلام شد که گزارشی در خصوص یکی از کانال های یوتیوب منتشر شد. این کانال مصاحبه هایی با اشخاص برجسته ارز دیجیتال نظیر برد گارلینگهوس را پخش می‌کرد تا کاربران زودباور را به سرمایه گذاری در کلاهبرداری های ایردراپ بکشاند.
باید این نکته را به یاد داشته باشیم که پلتفرم هایی نظیر ریپل و اتریوم هرگز برنامه های اهدا را برگزار نمی‌کنند. به علاوه، آنها هرگز از شما نمی‌خواهند که پولی را پیشاپیش واریز کنید.

حضور سلبریتی ها در کلاهبرداری های ارز دیجیتال

دنیل کریگ بازیگر بریتانیایی که او را برای بازی در نقش جیمز باند به یاد داریم نیز قربانی این کلاهبرداران شده است. یکی از تبلیغ های یوتیوب برای به تعویق افتادن اکران فیلم جدید او به اسم “وقت مردن نیست” کاربران را به مقاله ای درباره طرح پونزی به اسم دوران بیت کوین هدایت می‌کرد.
حوزه کاری کلاهبرداران ارز دیجیتال فراتر از یوتیوب است و این افراد از تمام شبکه های اجتماعی محبوب استفاده می‌کنند. جان دومول (John de Mol) که از اشخاص شناخته شده تلویزیونی هلند است، پرونده شکایت خود از فیسبوک را برنده شد. موضوع شکایت این بود که فیسبوک نتوانسته است تبلیغات کلاهبرداری بیت کوین را از پلتفرم خود حذف کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا