اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

۱.۴ میلیارد توکن متیک از قرارداد وستینگ آزاد شد؛ آیا قیمت MATIC آسیب می‌بیند؟

دیروز حدود ۱.۴ میلیارد MATIC از قرارداد وستینگ پالیگان خارج شد که برابر با ۱۴٪ از کل عرضه در گردش متیک است. مدیر عامل پالیگان توضیح داد که این خروج برنامه‌ریزی شده بوده است. اما این نگرانی وجود دارد که فروش بخشی از این توکن‌ها تعادل بازار MATIC را بر هم بریزد.

به گزارش میهن‌بلاکچین و به نقل از thecryptobasic، سم مارتین (Sam Martin)، نویسنده و محقق وبسایت بلاک‌ورکز (Blockworks)، اعلام کرد پالیگان (Polygon)، پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، اخیرا تعداد زیادی توکن متیک را از قرارداد وستینگ (قفل شدن) خود خارج کرده است.

به گفته مارتین، دیروز، پالیگان در مجموع ۱.۴ میلیارد توکن متیک را از قرارداد وستینگ خود خارج کرده است. مارتین همچنین یک اسکرین‌شات از تراکنش‌های بلاک‌چین به اشتراک گذاشت:

۱.۴ میلیارد توکن متیک که برابر با ۱۴٪ از کل عرضه در گردش است، از قرارداد وستینگ پالیگان خارج شده است.

خروج ۱.۴ میلیارد متیک از قرارداد وستینگ پالیگان
خروج ۱.۴ میلیارد متیک از قرارداد وستینگ پالیگان؛ منبع: توییتر

هفت تراکنش از ۹ تراکنش هرکدام ۲۵ میلیون MATIC، و دو تراکنش دیگر هر کدام به ترتیب ۶۱۸.۳ میلیون و ۵۹۳.۳ میلیون MATIC را از قرارداد وستینگ خارج کردند. مارتین همچنین توییت دیگری منتشر کرد و از فالوورهای خود و تیم پالیگان خواست در مورد مقصد این تراکنش‌ها توضیح دهند.

این توییت واکنش‌ها مختلفی به دنبال داشت. بسیاری از هولدرهای متیک اظهار داشتند که به تیم پروژه اعتماد دارند و معتقدند آن‌ها کاری نمی‌کنند که سرمایه‌ هولدرها به خطر بیافتد. با این حال، برخی منتقدان از این توییت برای شوخی با پالیگان استفاده کردند و گفتند این موضوع باعث کاهش قیمت متیک می‌شود.

وستینگ یا قفل شدن توکن‌ها باعث می‌شود بخشی از توکن‌ها با وجود تعلق داشتن به آدرس صاحبان خود، برای مدت مشخصی امکان جابجایی نداشته باشند. هدف این سیاست آن است که فشار فروش ناگهانی بر یک توکن وارد نشود و قیمت آن آسیب شدید نبیند.

پس از پایان دوره وستینگ همیشه این نگرانی وجود دارد که آدرس‌هایی که توکن خود را به دست آورده‌اند به فروش آن اقدام کنند و به قیمت توکن آسیب برسد. به همین دلیل جابجایی توکن متیک از قرارداد وستینگ آن، علاوه بر حجم عظیم این جابجایی که ۱۴٪ عرضه در گردش آن را شامل می‌شود باعث نگرانی هولدرهای متیک شده است.

جالب اینجاست که ساندیپ نایلوال (Sandeep Nailwal)، بنیان‌گذار پالیگان، به سرعت به این توییت پاسخ داد تا از ایجاد ترس در بازار جلوگیری کند. او اظهار داشت:

برای این اقدام از پیش برنامه‌ریزی شده بود و زمان قفل بودن آن‌ها در قرارداد وستینگ یک سال پیش به پایان رسیده بود. این نقل و انتقالات مربوط به استیکینگ، خزانه بنیاد و غیره است.

اگر شک دارید اعلامیه زیر را بخوانید.

فردا یک اطلاعیه بسیار مهم خواهیم داشت که به همین موضوع مربوط است.

توییت مدیرعامل پالیگان
منبع: توییتر

لینکی که در این توییت به اشتراک گذاشته شده است اعلامیه‌ای در کانال تلگرام پالیگان است که نشان می‌دهد تا تاریخ ۲۱ آپریل ۲۰۲۱، ۱٬۳۸۶٬۶۰۹٬۶۳۲ توکن متیک از قرارداد وستیگ آزاد شده است و از این مقدار توکن ۶۴۰ میلیون متیک سهم تیم توسعه‌دهنده آن، تقریبا ۵۴۶.۶ میلیون سهم بنیاد پالیگان و ۲۰۰ میلیون مربوط به پاداش استیکینگ است.

قیمت MATIC در زمان نگارش خبر ۰.۸۶۲۵ دلار است و به نظر نمی‌رسد از این خبر به شکل ویژه‌ای تاثیر منفی دیده باشد. قیمت رمزارز متیک در هفته‌های اخیر و پس از خبر دیزنی، رشد چشمگیری داشت و از حدود ۳۱ سنت در ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) با ۲۲۲٪ رشد به حدود ۱.۰۱ دلار در ۳۱ جولای (۹ مرداد) رسید.

  • آیا قیمت MATIC کاهش می‌یابد؟

بازار هنوز به خبر خروج ۱۴٪ از عرضه در گردش متیک از قرارداد وستینگ پالیگان واکنش منفی شدیدی نشان نداده است. اما این موضوع احتمال وارد شدن فشار فروش به قیمت متیک در بلندمدت را رد نمی‌کند. در میان اطلاعات منتشر شده، درصد بالای اختصاص داده‌شده به تیم توسعه‌دهنده از توکن‌های آزاد شده (۴۶٪) جلب توجه می‌کند.

منبع
thecryptobasic

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا