مقالات

۱۰ دلیل برای گرفتن گواهینامه تخصصی فناوری بلاک چین!

چنانچه می دانیم، بلاک چین یکی از بیشترین موارد تقاضا در صنایع را دارد. اما این تقاضای زیاد تنها برای توسعه دهندگان نیست. این تقاضا برای دانش فناوری بلاک چین در عنوان های بسیاری مانند واسطه گران سهام، بازاریابان، نگهبانهای امنیتی و کارگران حمل و نقل گسترش یافته است. به عنوان مثال یک شرکت ماینینگ به دنبال یک مدیر روابط عمومی است که می داند چگونه داده های شرکت را روی یک دفترکل دیجیتال شفاف و رسا ثبت کند. یک شرکت سرمایه گذاری به مدیران فروشی نیاز دارند که قادر باشند توضیح دهند چگونه سودهای ترید مشتریان روی کیف پول های دیجیتال در زمان واقعی ذخیره می شود و برای پس گیری در ATM در دسترس هستند.

گفته می شود که بلاک چین به هر صنعت و صنفی که می توانیم به آن فکر کنیم راه پیدا می کند. بنابراین همگام بودن با پیشرفت های فناوری و روندها برای اینکه عضوی از بقیه جهان باشیم اهمیت دارد. در اینجا گواهینامه ها نقش مهمی ایفا می کنند. گواهی نامه در بلاک چین شما را آماده این صنعت می کند و دانش و توانایی هایی به شما می دهد که برای برتری داشتن در حوزه بلاک چین به آنها نیاز دارید و راه هایی برای فرصت های پر سود باز می کند.

در اینجا به ۱۰ دلیل اصلی گرفتن گواهی نامه تخصصی در بلاک چین می پردازیم.

متخصص بلاک چین کیست؟

متخصص بلاک چین کسی است که قابلیت های همه پلتفرم های بلاک چین و زبان های برنامه نویسی را می داند.

او قادر است یک شبکه بلاک چین را کدگذاری کرده و قوانین و پروتکل های آن را تعریف کند. یک متخصص بلاک چین در فاندامنتال های بلاک چین مهارت دارد و از دانش تکنیکال عمیق خود برای ساختن برنامه های مبتنی بر بلاک چین و ابداع مجدد مشاغل سنتی استفاده می کند. یک متخصص بلاک چین کسی است که درک عمیقی از اصول اولیه بلاک چین، الگوریتم های اجماع ، حملات بلاک چین، قراردادهای هوشمند و موارد استفاده از بلاک چین داشته باشد.

۱. فناوری بسیار مدرن

طبق آمار امروزه تنها ۰.۵ درصد از جمعیت جهان از بلاک چین استفاده می کنند، اما تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند حدود ۳.۷۷ میلیارد یا نصف جمعیت است. از این رو شما می توانید با یادگیری بلاک چین قدم به قدم با جهان پیش بروید. برای این کار به نکات زیر نیاز دارید:

 • کار فناوری بلاک چین را مطالعه کنید.
 • توانایی های مربوط به بلاک چین را یاد بگیرید.
 • دانش خود را در ساخت برنامه های غیرمتمرکز به کار بگیرید.
 • منابع مفید را جمع آوری کرده و از آنها را استفاده کنید.

۲. تقاضای زیاد برای متخصصان بلاک چین

بلاک چین بخش پررونقی است که فرصت های بسیاری در بازار کار فراهم می کند. اگر احساس می کنید مجموعه مهارت های مناسب برای کار در این حوزه را دارید و می خواهید با این موج پرطرفدار سازگار شوید، خود را به دانش کافی مجهز کنید و از قدرت این پلتفرم انقلابی که در آن قادر خواهید بود در دریایی از مشاغل سودآور شنا کنید، لذت ببرید.

۳. زیرساخت گسترده

مقایسه بلاکچین عمومی و خصوصی

زیرساخت جهانی سیستم های بلاک چین و دفتر کل توزیع شده به راحتی با سیستم های فعلی ادغام می شود. هر شرکتی قادر است به زیرساخت ها دسترسی پیدا کرده و از آنها برای عملیات خود استفاده کند. زیرساخت های واحد آن با دیگر بازارها در ارتباط است و همین دلیل خلاقیت را بیشتر می کند. به این ترتیب هیچ مشکلی برای ادغام زیرساخت های بلاک چین در فرآیندهای فعلی نخواهد بود. همچنین می تواند با فن آوری های پیشرفته مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ادغام شود تا نتایج بهتری کسب کند و توانایی آنها در مختل کردن بخش های مختلف را با استفاده از زیرساخت های جهانی خود تقویت کند.

۴. سرمایه گذاری محاسبه شده در ارزهای دیجیتال و ICOها

بلاک چین فن آوری اصلی حوزه کریپتو است. بنابراین درک مفاهیم بلاک چین به شما کمک می کند تا سرمایه گذاری ها و تریدهای هوشمندانه تری انجام دهید. همچنین دانستن مفاهیم آن به شما کمک می کند بهترین ICO ها (عرضه اولیه کوین) را در لیست خود قرار دهید.

۵. امنیت داده ها و هویت دیجیتال

برای درک اینکه چگونه بلاک چین به امنیت بلاک چین و هویت دیجیتال کمک می کند، درک زیرساخت های فعلی وب و آسیب پذیری های آن مهم است. قبل از استفاده از این فناوری، داده های حساس مانند اطلاعات شخصی، مالی و هویتی برای افتتاح حساب و تکمیل تراکنش به شرکت های آنلاین داده می شود. ما برای داده ها و اطلاعات حساس خود به بانک ها، پلتفرم های آنلاین و بازرگانان اعتماد داریم. ذخیره سازی اطلاعات یک نهاد واحد است و شخص ثالث در برابر کلاهبرداری آنلاین، هک و درز اطلاعات آسیب پذیر است. احتمال فروش اطلاعات حساس کاربر به اشخاص ثالث ناشناس وجود دارد. بگذارید اکنون سناریو را بعد از اجرای بلاک چین در نظر بگیریم. در یک شبکه بلاک چین، داده های حساس به جای اینکه در یک پایگاه داده ذخیره شوند، در یک شبکه توزیع شده رمزگذاری می شوند. در اینجا شما تنها شخصی هستید که کلید دسترسی دارید و دسترسی به داده های خود را کنترل می کنید. هیچ نهادی نیست که داده های شما را بصورت آنلاین ذخیره کند. اگر بلاک چین این مشکلات را برطرف می کند چرا استفاده از آن را یاد نمی گیرید؟

۶. صنایع متکی بر فناوری بلاک چین

بلاک چین نقش مهمی در بازار فناوری ایفا می کند و بانکداری تنها صنعتی نیست که تحت تأثیر این فناوری قرار گرفته است. بخش های دیگر نیز مانند مراقبت های بهداشتی، رای گیری، منابع انرژی و سوپر مارکت ها بلاک چین را در فرآیندهای خود بکار می گیرند. این نشانه آغاز تغییر است و تضمین می کند که ارزش هدایت شده و تراکنش ها در پلتفرم بلاک چین حفظ می شوند.

۷. ادغام با فناوری عصر جدید

بلاک چین می خواهد دنیا را دگرگون کند. مفاهیم منحصر به فردی از طریق ادغام این فناوری با تجارت کالاها، املاک و سیستم های رای گیری تولید شده است. اما اینترنت اشیاء (IoT) بیشترین تأثیر را در پذیرش بلاک چین خواهد داشت. از آنجا که این فناوری یک زیرساخت ایمن برای همکاری را فراهم می کند، می توان خلاقیت را بدون نگرانی درباره صحت اطلاعات افزایش داد.

۸. نقطه عطف یک عصر

با وجود بلاک چین جهان در آستانه یك نقطه عطف قرار دارد كه این امر مستقیما بر نحوه انجام مشاغل افراد تأثیر می گذارد. سازمان های مالی و بسیاری از صنایع دیگر شناخت پتانسیل های این فناوری را شروع کرده اند و پیش بینی می شود که فناوری بلاک چین تا سال ۲۰۲۴ به توده حساس خواهد رسید.

۹. پرداخت خوب و چشم انداز شغلی بالا

بلاک چین و حضور زنان در این حوزه

بازار کار برای علاقه مندان به بلاک چین روشن است، از استارتاپ های کریپتو گرفته تا شرکت های معتبر. و پیش بینی می شود در سال های آینده رشد زیادی داشته باشد. برخی از مشاغلی که کارفرمایان به دنبال داوطلبان هستند:

 • تحلیلگر ارز دیجیتال
 • توسعه دهنده ارز دیجیتال
 • تریدر ارز دیجیتال
 • کارشناس ارشد نرم افزار
 • کارشناس سیستم
 • توسعه دهنده فول استک بیت کوین
 • کارشناس ابری

۱۰. اختلال مطلق داخل زنجیره ای

بلاک چین وفاداری و اطمینان بین طرف های اجراکننده را بهبود بخشیده و جریان کار را تجزیه می کند، فرایندهای بین نهادی را مرتب کرده و زنجیره ارزش را کوتاه می کند. این امر منجر به بازگشت مجدد بازیکنان خاص در زنجیره ارزش می شود. فرصت های شغلی زیادی وجود خواهد داشت زیرا بازیکنان باید در آینده موقعیت خود را بهبود بخشند و مدیران باید در ارزیابی مجدد زنجیره های ارزش خود قرار بگیرند.

گواهینامه تخصصی فناوری بلاک چین

یکی از این گواهینامه های تخصصی بلاک چین، گواهینامه ای است که توسط Blockchain Council ارائه می شود. Blockchain Council با هدف آموزش مردم و آگاهی دادن در بین مشاغل، شرکتها، توسعه دهندگان و جامعه در حوزه بلاک چین فعالیت می کند.

ثبت نام در گواهینامه های بلاک چین دانش عمیقی از مفاهیمی مانند اکوسیستم بلاک چین، ماینینگ و انواع آن، برنامه های بلاک چین، فناوری های بلاک چین، شبکه های همتا به همتا، الگوریتم های اجماع ، حملات بلاک چین، معماری بلاک چین، قراردادهای هوشمند به شما می دهد و موارد استفاده این فناوری مانند زنجیره تأمین، امنیت سایبری، سوابق بهداشتی، بازاریابی دیجیتال ، امور مالی و غیره را به شما می آموزد.

نتیجه گیری

اگر به درک کامل بلاک چین و کسب مهارت در آن و ساخت برنامه های امن و قدرتمند برای شرکت ها علاقه دارید، فرصت گواهینامه فناوری بلاک چین را از دست ندهید و یک متخصص بلاک چین شوید که همه به دنبال او هستند.

منبع
blockchain-council

نوشته های مشابه

8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا