متوسط میهن پادکست

میهن پادکست – با عرضه اولیه پول (ICO) بیشتر آشنا شوید (بخش اول)

اگر با فضای کریپتو و بلاکچین تا حدودی آشنا شده اید؛ حتما اصطلاح ICO را شنیده اید و تا حدودی با آن مفهوم آشنایی دارید. در این پادکست قصد داریم به تعریف این مفهوم بپردازیم و توضیحاتی پیرامون برخی از ICO های معروف جهان کریپتو داشته باشیم.

آیا میدانید پروژه EOS توانست از طریق ICO خود ۴.۱ میلیارد دلار جذب سرمایه کند و از این جهت رکوردار است؟ آیا می دانید پروژه های بسیاری در حوزه ارزهای دیجیتال تا به امروز توانستند با برگزاری عرضه اولیه پول جذب سرمایه های چند صد میلیون دلاری کنند؟ با پادکست میهن بلاکچین در همین ارتباط همراه باشید.

ICO در لغت به معنای عرضه اولیه پول یا همان Initial Coin Offering است. در عمل به فرایندی گفته می‌شود که در آن کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌شود. پول در این جمع آوری به صورت یک توکن ایجاد شده و فروخته می‌شود. این توکن در بستر یک بلاکچین پیاده می‌شود که امروزه اکثر توکن‌های موجود از بلاکچین اتریوم و با استفاده از قرارداد هوشمند برای این کار استفاده می‌کنند. در سراسر دنیا بسیاری از شرکت‌ها یا حتی گروه کوچکی از افراد به دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار برای خود هستند، ایده جالب و خلاقانه‌ای هم در سر دارند، اما سرمایه اولیه اینکار را ندارند. امروزه آنها می‌توانند به صورت غیر متمرکز و با اعلام ICO خود، از همه مردم در هر جای دنیا سرمایه جذب کنند.

امیدواریم مطالب ارائه شده در این میهن پادکست برای شما مفید واقع شده باشد.

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست ها، به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا