اخبار بلاکچین

ورود بلاک چین به زنجیره تامین؛ انتقال ۱۷ تن بادام از استرالیا به آلمان!

بانک CBA استرالیا اعلام کرده است که ۱۷ تن بادام از سانریزای استرالیا با استفاده از پلت فرم بلاک چین با موفقیت به هامبورگ آلمان ارسال شد. این آزمایش زنده، کارایی فن آوری بلاک چین را در زنجیره تامین بین المللی کالا با ردیابی بادام ها در هر مرحله از بسته بندی در استرالیا تا تحویل کامل در آلمان نشان داده است.

مدیر عامل صنعتی و تدارکات در CBA، کریس اسگال، می گوید:

ایده مدرن زنجیره جهانی تامین کالا به صورت شفاف، کارآمد و سریع از طریق بلاک چین محقق می شود. ما معتقدیم که بلاک چین می تواند به شرکای ما کمک کند تا حجم مراحل اداری را در کسب و کارشان کاهش دهند و آنها را قادر به ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود کند.

این آزمایش یک تلاش هماهنگ بود بین CBA ،Olam Orchards که بادام را تأمین کرد، حمل و نقل ریلی Pacific National، بندر ملبورن، ترمینال پاتریک، شرکت OOCL که حمل و نقل را فراهم کرد و گروه LX که پشتیبانی فنی را انجام دادند. بلاک چین نیز مستندات، اطلاعات مالی و اطلاعات عملیاتی را ذخیره می‌کند. همانطور که حمل و نقل از طریق کشورهای مختلف انجام می‌شد، اسناد گمرکی آپلود می‌شد تا تمامی شرکا بتوانند در این عملیات به تمامی اطلاعات دسترسی داشته باشند. همچنین محل حمل و نقل می توانست در تمام طول مدت ردیابی شود و درجه حرارت و رطوبت در داخل وسایل حمل و نقل اندازه‌گیری شود که همه اینها از طریق اتصال وسایل به اینترنت اشیاء  (IoT) ممکن است.

به طور کلی، پلت فرم بلاک چین شفافیت کامل را به تامین کننده و مصرف کننده ارائه می دهد. بنابراین می توانند ببینند که حمل و نقل به صورت صحیح انجام شده و کالاها در کل زمان انتقال در شرایط مطلوب بسر می برند و هر گونه مشکلی در طول مسیر ایجاد شود آنها از آن مطلع خواهند شد.

بلاک چین  از منظر رمز نگاری به طور ذاتی امن و غیر قابل تغییر است. بنابراین افرادی که از این بلاک چین زنجیره تامین استفاده می‌کنند می‌دانند که داده ها قابل اعتماد هستند. داده ها می توانند برای کوچک تر کردن زنجیره تامین و قوی تر کردن آن در آینده مورد استفاده قرار بگیرند و شرکت های ذی نفع در این نقل و انتقال را سودآورتر کنند. اشلی دینینگ -افسر بازرگانی در ترمینال پاتریک- می‌گوید:

ما همیشه به دنبال راه هایی برای نوآوری و دستیابی به نتایج بهتر هستیم. این پروژه سطح بالایی از شفافیت را فراهم کرده است که ما را قادر می سازد تا کارایی بیشتری را برای کسب و کارمان، مانند بهبود مدیریت ذحیره سازی، جستجو کنیم.

منبع
bitcoinnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا