اخبار خارجی

هودل ۱۰ میلیون بیت کوین طی یک سال گذشته؛ بیشترین مقدار از سال ۲۰۱۷

هودل کردن به نقطه عطف مهمی برگشته است. تعداد کل بیت کوین هایی من بیش از یک سال انتقال نیافته اند از مرز ۱۰ میلیون کوین عبور کردند.

طبق گزارش شرکت فناوری امور مالی و ارائه دهنده اطلاعات مرتبط با ارز دیجیتال Digital Asset Data تقریبا ۱۰.۷ میلیون بیت کوین در بیش از یک سال گذشته انتقال نیافته اند.

با در نظر گرفتن این موضوع که تعداد کل بیت کوین های در گردش ۱۸.۱۴ میلیون کوین است، می‌توان گفت تقریبا ۶۰ درصد کوین ها ساکن مانده اند و فقط ۴۰ درصد در روند قیمت سال ۲۰۱۹ مشارکت داشته‌اند. درصد بیت کوین هایی که بیش از یک سال ساکن مانده اند از اوایل سال ۲۰۱۷ در بالاترین سطح خود قرار دارد.

کادان اشتادلمان (Kadan Stadelmann) مدیر ارشد فناوری پلتفرم Komodo به کوین دسک گفت:

تعداد زیاد بیت کوین های ساکن و انتقال نیافته قطعا نشانه ای از جامعه در حال توسعه هودل کنندگان است.

بیت کوین در سال گذشته شاهد نوسان شدید قیمت بود، به طوری که در شش ماهه اول سال گذشته قیمت این ارز دیجیتال از ۳۶۹۳ به ۱۳۸۷۹ دلار رسید و در اواسط ماه دسامبر به ۷۱۷۹ دلار کاهش یافت. بنابراین، قیمت بیت کوین علیرغم فروش های عمده در نیمه دوم سال، باز هم نسبت به اوایل سال دو برابر شد.

با این حال، تعداد زیادی از بیت کوین ها غیرفعال باقی مانده اند، زیرا احتمالا سرمایه گذاران انتظار افزایش قیمت چشمگیری پس از هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) در ماه می را دارند. این فرآیند هر چهار سال تکرار شده و پاداش بلاک نصف می‌شود تا تورم این ارز دیجیتال تحت بررسی و کنترل قرار گیرد.

اشتادلمان گفت هرچند اگر بازار انتظارات را برآورده نکند، می‌توان شاهد فروش بود. در این شرایط، مجموع بیت کوین هایی که ساکن هستند کاهش خواهد یافت.
واکنش احساسی هودل کنندگان

دلیل قوی دیگر برای افزایش تعداد بیت کوین های ساکن مانده، می‌تواند تعداد زیاد هودل کنندگان به منظور حفظ سرمایه خود باشد.

کوین کالتنباشر (Kevin Kaltenbacher) از شرکت Digital Asset Data گفت:

بسیاری از سرمایه گذاران هم چنان در خصوص بیت کوینی که در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با قیمت بالاتری خریداری کرده اند، احساسی عمل می‌کنند.

در روند صعودی ماه دسامبر ۲۰۱۷ الی فوریه ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین بالاتر از بالاترین قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹ بر روی ۱۳۸۷۹ دلار بوده است و ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران کوین های خود را طی آن روند صعودی شدید خریداری کرده باشند.

هرچند این نکته که این سرمایه گذاران به فروش کوین های خود اقدام نکرده اند نشان می‌دهد احتمالا بر روی رشد بلندمدت آن حساب باز کرده اند.

منبع
Coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا