تحلیل آنچین

گزارش 10X Reseach: خروج ۶.۷۵ میلیارد دلار BTC از صرافی‌ها؛ چالش بیت کوین در رسیدن به سقف جدید

پس از هاوینگ اخیر، بازار ارزهای دیجیتال با تحولات عمیقی مواجه شده است؛ از کاهش چشم‌گیر صدور استیبل کوین‌ها گرفته تا خروج گسترده ارزهای دیجیتال از صرافی‌ها. 10X Reseach در آخرین گزارش خود اعلام کرد که قیمت بیت کوین در حال حاضر به بالاترین سقف خود نزدیک شده اما با چالش شکستن ATH مواجه است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این تغییرات نشان‌دهنده یک بازآرایی گسترده در چشم‌انداز مالی جهان است و سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران به دقت تحولات را زیر نظر دارند و هر لحظه منتظر وقوع تحولی بزرگ هستند.

خروج ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌ها

10X Reseach در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که در حال حاضر بیت کوین به سقف خود نزدیک شده و با چالش شکستن سقف‌های تاریخی مواجه است. این را می‌توان به رویداد هاوینگ بیت کوین در ۲۰ آوریل نسبت داد.

مهم‌ترین مقاومت بیت کوین، سطح ۷۱٬۹۴۶ دلار است
مهم‌ترین مقاومت بیت کوین، سطح ۷۱٬۹۴۶ دلار است

پس از هاوینگ، صدور استیبل کوین‌ها و تعداد کیف‌پول‌هایی که بیش از ۱۰ میلیون دلار استیبل کوین نگهداری می‌کنند، کاهش یافته است.

موجودی مینت شده همه استیبل‌کوین‌ها
موجودی مینت شده همه استیبل‌کوین‌ها

همانطور که مشاهده می‌شود پیش از هاوینگ صدور استیبل کوین‌ها در چند سال گذشته به سقف خود رسیده بود. اما پس از هاوینگ صدور آنها به مقدار بالایی کاهش پیدا کرده است. از این‌ها می‌توان نتیجه گرفت که این روند در حال حاضر مانع از عبور بیت کوین از بالاترین رکورد خود می شود.

طی ماه گذشته، مقدار زیادی بیت کوین (به ارزش ۶.۷۵ میلیارد دلار) از صرافی‌ها (کمتر از ۹۷٬۰۰۰ بیت کوین) خارج شده است. این خروج عمدتاً توسط دو صرافی متمرکز در ایالات متحده انجام شد:

  • کراکن (۵۵٬۰۰۰ بیت کوین یا حدود ۳.۸ میلیارد دلار)
  • کوین‌بیس (۲۴٬۰۰۰ بیت کوین یا حدود ۱.۷ میلیارد دلار)

هفته گذشته ۷۷۱ میلیون دلار BTC از صرافی‌ها برداشت شد که در مقایسه با ۱۳٬۵۰۰ بیت کوین صادر شده در ماه گذشته رقم قابل توجهی است. تنها صرافی با ورودی قابل توجه، بیت‌فینکس با ورود ۷۲٬۰۰۰ بیت کوین است. از طرفی، ETFهای اسپات بیت کوین در ماه گذشته تقریباً ۳.۹ میلیارد دلار بیت کوین (۵۶٬۰۰۰ بیت کوین) خریداری کرده‌اند.

علاوه بر این، ماه گذشته مقدار قابل توجهی از اتریوم به ارزش ۱.۹ میلیارد دلار از صرافی‌ها خارج شده است. با این حال، جریان‌های ورود و خروج اتریوم در بین صرافی‌ها متفاوت بوده است. در حالی که بیشتر جریان‌های ورودی از بایننس و کوین‌بیس بود، بالاترین جریان‌های خروجی از بیت فینکس و کراکن ثبت شده است. در هفته گذشته نیز تنها ۵۶ میلیون دلار اتریوم از صرافی‌ها خارج شده است که نشان‌دهنده کاهش قابل توجه جریان خروجی است. این امر نشان می‌دهد تقاضا برای اتریوم به هر شکلی در حال کاهش بوده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا