اخبار خارجی

گزارش‌ جدید: ۱۱.۴ میلیون بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران نگهداری می‌شود!

طبق گزارش‌های جدید سایت Chainanalysis، اکثر بیت کوین های موجود در حال نگهداری شدن به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت هستند که ۶۰٪ این مقدار در دست متصدیان دارای مجوز است.

طلای دیجیتالی

بیت کوین

سایت Chainanalysis از این تفکیک منابع بیت کوین نتیجه گرفت که این ارز دیجیتال محبوب از نظر نوع منابع شباهت زیادی به طلا دارد و از وضعیت این ارز به عنوان طلای دیجیتالی پشتیبانی کرد. با این وجود، برای روشن‌تر کردن وضعیت گفته می‌شود که تنها ۳.۵ میلیون بیت کوین در گردش است که از قیمت این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند:

اما طلای دیجیتالی توسط یک بازار تریدینگ فعال پشتیبانی می‌شود و افرادی که ترجیح می‌دهند به طور مداوم خرید و فروش کنند از آن حمایت می‌کنند. تعداد ۳.۵ میلیون بیت کوینی که برای ترید استفاده می‌شود، از بازار پشتیبانی می‌کند و این مقدار در تقابل با سطح تقاضا، قیمت بیت کوین را تعیین می‌کند. 

سایت Chainanalysis سرمایه گذاران بلند مدت را به عنوان کسانی معرفی می‌کند که هیچوقت بیش از ۲۵٪ دارایی‌های خود را به فروش نرسانده‌اند و همچنین اشاره می‌کند چنین کاربرانی معمولا دارایی‌های خود را برای چند سال نگهداری می‌کنند.

۳۴۰.۰۰۰ نفر تریدر هفتگی

قیمت بیت کوین

سایت Chainanalysis‌ با تحلیل بیشتر بخشی از منابع بیت کوین که در حال ترید شدن هستند کشف می‌کند که اگرچه تریدرهای خرد مسئول ۹۶٪ تراکنش‌ها هستند، تریدرهای حرفه‌ای در حال حرکت دادن بخش زیادی از حجم منابع هستند:

تریدرهای خرد که ما آنها در دسته افرادی قرار می‌دهیم که هر بار کمتر از ۱۰.۰۰۰ دلار بیت کوین را در صرافی‌ها به سپرده می‌گذارند، با توجه به اینکه هر هفته حدود ۹۶٪ تمام تراکنش‌های صرافی‌ها را انجام می‌دهند، به ظاهر اکثریت وسیع افراد فعال بازار را تشکیل می‌دهند. با این وجود، تریدرهای حرفه‌ای، با توجه به ارزش دلاری بیت کوینی که به صرافی‌ها فرستاده می‌شود، نقدینگی بازار را کنترل می‌کنند. 

این شرکت همچنین نتیجه گیری کرد که حداکثر تعداد تریدرهای هفتگی در سال ۲۰۲۰، عدد ۳۴۰.۰۰۰ نفر است.

۶۰ درصد بیت کوین ها توسط متصدیان مجوزدار نگهداری می‌شود

حدود ۶۰٪ از تمام منابع بیت کوین موجود توسط متصدیان مجوزدار یا تامین‌کننده‌های مجازی سرویس دارایی (VASP) نگهداری می‌شود. این آمار شامل صرافی‌های زیادی است. صرافی کوین بیس (Coin Base)‌ به تنهایی نزدیک یک میلیون بیت کوین را هودل می‌کند.

شرکت Chainanalysis گمان می‌کند که حدود ۳.۷ میلیون بیت کوین، از جمله ۱.۱ میلیون کوینی که گفته می‌شود توسط ساتوشی ناکاموتو ماین شده، گم شده است.

نقش متصدیان با گذر زمان افزایش یافته است؛ اتفاقی که می‌تواند آتش افرادی که معتقد هستند فضای کریپتو بیش از حد متمرکز است را تندتر کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا