اخبار اتریوم

دو برادر در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار از شبکه اتریوم سرقت کردند! ماجرا چه بود؟

مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده کیفرخواستی مبنی بر سرقت ۲۵ میلیون دلار ارز دیجیتال در طرحی که “از یکپارچگی بلاک چین اتریوم اکسپلویت می‌کند” منتشر کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در اطلاعیه ۱۵ می (۲۶ اردیبهشت)، وزارت دادگستری  برادران Anton Peraire-Bueno و James Pepaire-Bueno را به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری، و توطئه برای ارتکاب پولشویی متهم کرد.

سرقت با دستکاری پروتکل‌ها

به گفته مقامات آمریکایی، این برادران با استفاده از طرحی که «یکپارچگی بلاک چین را زیر سؤال می‌برد» در عرض ۱۲ ثانیه، ۲۵ میلیون دلار ارز دیجیتال به دست آوردند.

توماس فاتوروسو (Thomas Fattorusso)، یک مامور ویژه عضو دفتر تحقیقات جنایی IRS در نیویورک گفت:

این برادران ظاهراً اولین دستکاری منحصربه‌فرد خود را در بلاکچین اتریوم با دستیابی به تراکنش‌های معلق و تغییر مسیر تراکنش، در نهایت سرقت ۲۵ میلیون دلار ارز دیجیتال از قربانیان خود انجام دادند.

این اکسپلویت روی دستکاری بیشینه ارزش قابل استخراج (MEV) در بلاکچین اتریوم تمرکز داشت. در این باره گفته می‌شود که این برادران یک سری تراکنش‌های آزمایشی را دیپلوی کرده‌اند که در نهایت بلاکچین را مجبور به «انتشار پیش از موعد محتوای کامل یک بلاک پیشنهادی» می‌کند و ارز دیجیتال مورد نظر را به سرقت می‌برند.

مقامات ایالات متحده گفتند که این برادران درخواست آنها برای بازگرداندن وجوه دزدیده شده را نپذیرفتند و دارایی‌ها را با استفاده از شرکت‌های کاغذی (شرکت صوری) و صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی مخفی و آنها را به چندین کیف پول منتقل کردند. آنها در صورت محکومیت ممکن است با ۲۰ سال زندان برای هر اتهام محکوم شوند.

کاهش کلاهبرداری‌های کریپتویی

پلتفرم امنیت بلاکچین CertiK گزارش داد که قربانیان هک، اکسپلویت و کلاهبرداری‌های کریپتو در ماه آوریل تقریباً ۲۵ میلیون دلار از دست داده‌اند که پایین‌ترین رقم ماهانه از سال ۲۰۲۱ است. این پلتفرم گزارش داد که در سال ۲۰۲۳ قربانیان تقریباً یک میلیارد دلار ارز دیجیتال از دست دادند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا