اخبار اتریوم

۲۵ درصد کل موجودی اتریوم در قراردادهای هوشمند قفل شده است

اتریوم در مسیر تبدیل شدن به بستر مالی غیرمتمرکز، منسجم‌تر و قوی‌تر می‌شود و تاکنون تقریبا یک چهارم موجودی ETH در قراردادهای هوشمند قفل شده است. آنتونی ساسانو (Anthony Sassano) موسس ETHhub خاطرنشان کرده است که مقدار اتریوم سپرده‌گذاری شده در قراردادهای هوشمند مشابه با رویداد DAO در اواسط سال ۲۰۱۶ است.

وی افزود در آن زمان، با احتساب قیمت تقریبا ۱۳ دلاری اتر، ۲۳۰ میلیون دلار در DAO وارد شده بود. اکنون، این مقدار برابر با ۶۳ میلیارد دلار است.

اتریوم مسدودشده در قراردادهای هوشمند

این نمودار، ورود اتریوم به DAO که اولین سازمان مستقل غیرمتمرکز عرضه شده در بلاکچین اتریوم است را پس از جذب سرمایه ۱۵۰ میلیون دلاری از طریق فروش توکن در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد. نمودار فوق میانگین متحرک ۷ روزه از درصد موجودی ETH در قراردادهای هوشمند را نشان می‌دهد. بیشترین میزان متعلق به جولای ۲۰۱۶ است و اکنون در ژوئن ۲۰۲۱، این شاخص به بالاترین مقدار خود نزدیک شده است.

به دلیل آسیب‌پذیری‌های موجود در کد بیس آن، DAO هک شد و بلاک چین اتریوم نیز هاردفورکی عرضه کرد تا سرمایه‌های سرقت شده بازیابی شوند. این موضوع منجر به تفکیک شبکه به اتریوم و اتریوم کلاسیک شد.

ساسانو هم‌چنین خاطرنشان کرد که بیش از یک میلیون اتر در قرارداد واسطه بایننس اسمارت چین وجود دارد.

آخرین اخبار درباره اتریوم ۲.۰

بسیاری از اتریوم های قفل شده، در قرارداد سپرده بیکن چین وجود دارند. طبق اطلاعات ETH 2.0 Launchpad، در حال حاضر ۵.۴۲ میلیون اتر در این بلاکچین سهام‌گذاری شده است.

با احتساب قیمت کنونی، ارزش این مقدار اتر تقریبا ۱۳.۵ میلیارد دلار است. این مقدار هم‌چنین گویای ۴.۶۵٪ کل موجودی اتر و تقریبا یک چهارم کل اتریوم های قفل شده در تمام قراردادهای هوشمند دیفای است.

پاداش سپرده‌گذاری به مرور زمان کاهش می‌یابد زیرا اترهای بیشتری در قراردادهای هوشمند مسدود می‌شوند. در حال حاضر، پاداش سالانه استیکینگ برابر با ۶.۷٪ است. شبکه اتریوم ۱۶۵,۰۰۰ تاییدکننده فعال دارد. این عدد از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۲۵۰٪ افزایش یافته است.

طبق گزارشات موجود، عامل‌های بنیادی اتریوم در حال حاضر بسیار منسجم هستند و شرایط خوبی دارند و طی یک سال گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته‌اند.

چشم‌انداز قیمت اتریوم

در حال حاضر، قیمت اتریوم با ۷.۱۳٪ افزایش نسبت به روز گذشته برابر با ۲۵۰۶ دلار است. قیمت این رمزارز در آخر هفته به ۲۳۰۰ دلار کاهش یافت اما دوشنبه با شروع به کار بازار معاملاتی آسیا توانست بازیابی شود.

قیمت اتریوم نسبت به اوج قیمت خود، ۴۳٪ کاهش داشته است اما به نظر می‌رسد سطح حمایتی منسجمی در سطح قیمت کنونی ایجاد شده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا