اخبار بیت کوین

۳ سیگنال بیت کوین ۷۵٬۰۰۰ دلاری در ماه جاری

بیت کوین از سال ۲۰۲۴ بیش از ۶۰٪ افزایش یافته که بیشتر به دلیل تزریق سرمایه به سمت صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در ایالات متحده و پیش‌بینی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو این اتفاق افتاده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

با توجه به ترکیبی از شاخص‌های آنچین، فاندامنتال و تکنیکال، این ارز دیجیتال ممکن است در ماه ژوئن شاهد رشد بیشتری باشد و احتمالا تا پایان ماه به ۷۵٬۰۰۰ دلار برسد. در این مطلب به بررسی این شاخص‌ها پرداخته‌ایم.

۱- بیت کوین در حال شکست الگوی مثلث متقارن است

از دیدگاه تکنیکال، توانایی بیت کوین برای رسیدن به ۷۵٬۰۰۰ دلار به دلیل تشکیل یک الگوی مثلث متقارن است. مشخصه این دیدگاه صعودی تثبیت قیمت بین دو خط روند همگرا است که مجموعه‌ای از قله‌ها و کف‌های متوالی را به هم متصل می‌کند.

به طور معمول، تشکیل مثلث متقارن در طول یک روند صعودی، سیگنالی از ادامه آن است و زمانی که قیمت از خط روند بالایی شکسته شود، این الگو کامل شده و احتمالا به اندازه حداکثر فاصله بین خط روند بالا و پایین افزایش می‌یابد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

از ۳۱ می (۱۱ خرداد)، قیمت بیت کوین در حال نزدیکی به راس مثلث (نقطه همگرای دو خط روند) است. این ارز دیجیتال اکنون در صدد شکستن خط روند نزولی است که از نظر تکنیکالی، می‌تواند قیمت را تا ۷۴٬۰۰۰ الی ۷۵٬۰۰۰ دلار در ماه ژوئن، بسته به نقطه شکست، بالا ببرد.

نقطه شکست به احتمال زیاد سطح ۶۹٬۰۰۰ دلار، روی خط روند صعودی اصلی بیت کوین (خط روند صعودی به رنگ ارغوانی در نمودار بالا) باشد.

لازم به ذکر است، تا زمانی که گاوهای بیت کوین نتوانند مقاومت ۶۹٬۰۰۰ را به حمایت تبدیل کنند، انتظار یک شکست صعودی پایدار را نداریم.

۲- بازگشت خریداران ETF بیت کوین

بیت کوین در اوایل مارس به سقف تاریخی جدید خود در ۷۳٬۰۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت با فروش حجم عظیمی از بیت کوین‌های هولدرهای بلند مدت همراه شد و مازاد عرضه را ایجاد کرد که در نهایت به دوره اصلاح و تثبیت قیمت ختم شد.

موجودی هولد شده توسط هولدرهای بلندمدت - منبع: گلس نود
موجودی هولد شده توسط هولدرهای بلندمدت – منبع: گلس نود

با کاهش قیمت و مشاهده پدیده خستگی فروشندگان، بازار به آرامی وارد فاز انباشت مجدد شد.

این تغییر فاز در ورودی ETF بیت کوین نیز مشهود است و بیت کوین یک روند خروجی خالص را در ماه آوریل تجربه کرد. در طی فشار فروش بازار، بیت کوین به کف محلی در ۵۷٬۵۰۰ دلار رسید و ETFها نیز شاهد خروجی خالص با ۱۴۸ میلیون دلار میانگین خروجی روزانه بودند.

ورود تجمعی ETF اسپات بیت کوین ایالات متحده - منبع: فارساید اینوستورز
ورود تجمعی ETF اسپات بیت کوین ایالات متحده – منبع: فارساید اینوستورز

این دوره خروج سرمایه، یک میکروکاپیتولاسیون (دوره تسلیم و فروش سرمایه‌گذاران) ایجاد کرد، اما روند بیت کوین پس از آن با شیب تندی معکوس شده است.

هفته گذشته، ETFهای بیت کوین خالص ورودی ۲۴۲ میلیون دلاری در روز را به ثبت رساند که نشان‌دهنده افزایش مجدد تقاضای سمت خرید است. با توجه به فشار فروش روزانه به مقدار ۳۲ میلیون دلار روزانه توسط ماینرها پس از هاوینگ، فشار خرید ETFها حدودا ۸ برابر بیشتر است.

۳- احتمال راه‌اندازی ETF اتریوم در ماه ژوئن

تحلیل‌گران پیرو به روزرسانی پرونده بلک‌راک معتقدند احتمال بسیار بالایی وجود دارد که ETFهای اسپات اتریوم تا پایان ژوئن راه‌اندازی شوند.

در ۲۹ می (۹ خرداد)، بلک راک فرم S-1 به‌روزرسانی شده خود برای صندوق iShares Ethereum Trust و با نماد ETHA را حدودا یک هفته پس از تایید پرونده 19b-4 ارسال کرد. برای شروع معامله، هر دو تایید الزامی هستند.

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ در ۲۹ می در صفحه X خود بیان کرد:

این نشانه خوبی است. احتمالا به زودی سایرین دست به کار می‌شوند.

منبع: X
منبع: X

راه‌اندازی موفق ETF اسپات اتریوم احتمالا می‌تواند احساسات بازار را تقویت کرده و اعتماد و تقاضا را در بازار ارزهای دیجیتال افزایش دهد. این امر باعث می‌شود احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به هدف الگوی مثلث متقارن در ۷۵٬۰۰۰ دلار بیشتر افزایش یابد.

مطالب گفته شده در این مقاله به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و تنها اهداف آموزشی دارند، بنابراین نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری از سوی تیم میهن بلاکچین در نظر گرفت.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا