تحلیل تکنیکال

معرفی ۴ ارز دیجیتال که احتمالا در ماه ژوئن به سقف تاریخی (ATH) خود می‌رسند

بیت کوین از اواسط ماه می و این بار پیش از هاوینگ به سقف تاریخی (ATH) خود دست یافته است. اکنون دوباره در مسیر رسیدن و عبور از آن است. در این میان سه آلت کوین دیگر هم در چنین وضعیت مشابهی قرار دارند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در این مطلب آلت‌کوین‌هایی را بررسی خواهیم کرد که نزدیک به سقف تاریخی خود هستند و احتمال دست یابی به ATH در ماه ژوئن بسیار زیاد است.

بیت گت، پیشتاز در رسیدن به ATH

قیمت توکن بیت گت (Bitget Token) تا یک هفته پیش حتی به تشکیل سقف جدید نزدیک هم نبود. اما ۱۶٪ افزایش قیمت آن در چند روز گذشته این وضعیت را تغییر داد و BGB را به ۱.۳۲ دلار رساند. اکنون بیت گت توکن از سقف خود کمتر از ۵٪ فاصله دارد.

احتمال اینکه این آلتکوین به سقف خود برسد و در ماه آینده رکورد جدیدی را ثبت کند بسیار زیاد است. نشانه‌های این امر در ابر ایچیموکو قابل مشاهده است که نشان از صعود قیمت دارد.

ابر ایچیموکو یک شاخص تحلیل تکنیکال است که حمایت و مقاومت را تعریف، جهت روند را مشخص و مومنتوم را اندازه‌گیری می‌کند.

اگر مقاومت ۱.۳۳ دلاری شکسته شود، بیت گت توکن به ایجاد سقف جدید بسیار نزدیک خواهد شد.

نمودار روزانه قیمت بیت گت توکن - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت گت توکن – منبع: تریدینگ ویو

با این حال، بیت‌گت توکن ممکن است در صورت عدم موفقیت، در برابر اصلاح آسیب‌پذیر باشد. سرمایه‌گذاران ممکن است به سمت برداشت سود بروند که می‌تواند قیمت BGB را به ۱.۲۴ دلار کاهش دهد.

بیت کوین می‌تواند باعث صعود کل بازار شود

قیمت بیت کوین چند روزی است که در اطراف مرز ۶۸٬۵۰۰ دلار در نوسان است، اما نتوانسته است آن را به یک کف حمایتی تبدیل کند. اگر هدف بیت کوین تشکیل یک سقف جدید باشد، این سطح بسیار مهم است؛ زیرا مانع بین بیت کوین و سقف تاریخی آن در ۷۳٬۶۵۰ دلار، مقاومت ۷۱٬۸۰۰ دلار است.

بیت کوین از ابتدای فوریه الگوی پرچم صعودی را در مقیاس ماکرو تشکیل داده است. اکنون هدف این الگوی صعود ادامه‌دهنده ۴۵٪ رشد تا ۹۲٬۵۰۵ دلار است. با این حال، نتیجه واقع‌گرایانه‌تر، شکست سقف قبلی است که حدودا ۸٪ از قیمت فعلی فاصله دارد.

نمودار ۳ روزه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۳ روزه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

با این حال، از آنجایی که سه ماهه سوم یکی از کُندترین ماه‌ها از نظر رشد بازار شناخته شده است، احتمال یک سقف تاریخی جدید در این فصل ممکن است به نظر پایین باشد. اصلاح بیشتر می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۶۴٬۸۸۳ دلار برساند.

انتظار سه ساله سرمایه‌گذاران BNB

آخرین باری که قیمت بی ان بی (BNB) به سقف خود رسید، سه سال پیش، در ماه می ۲۰۲۱ بود. این آلتکوین ماه گذشته پتانسیل تکرار آن اتفاق را از خود نشان داد، اما شکست خورد. با این حال، در ماه گذشته، رشد منظم و ادامه‌دار آن، خوش‌بینی سرمایه‌گذاران را تقویت کرده است.

توکن بومی بایننس، اکنون کمی بیش از ۱۶٪ با سقف ۶۹۱ دلاری خود فاصله دارد. ابر ایچیموکو نه تنها رویکرد صعودی این ارز را برجسته می‌کند، بلکه زیر کندل‌های قیمت نیز قرار دارد و سیگنالی از یک سقف جدید می‌دهد.

نمودار روزانه قیمت بی ان بی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی ان بی – منبع: تریدینگ ویو

اما، با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران قبلا یک بار ناامید شده‌اند، تعجب آور نخواهد بود که آنها برای فروش دارایی‌های خود در ماه ژوئن اقدام کنند. اگر قیمت BNB نتواند به سقف خود برسد، ممکن است روند صعودی آن پایان یافته و تا ۵۷۵ دلار یا پایین‌تر سقوط کند.

تون کوین بازار را شگفت‌زده می‌کند

قیمت تون کوین در سه ماهه دوم ۲۰۲۴ عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و نه تنها یک سقف تاریخی جدید را نشانه گرفته، بلکه در مسیر فتح سقف تاریخی قبلی است. تون کوین برای تحقق این امر باید ۶.۵ دلار را به یک سطح حمایت تبدیل کند.

اگر این اتفاق بیفتد، TON در مسیر ۱۵٪ رشد قرار گرفته و از مرز ۷ دلار عبور می‌کند و به سقف ۷.۶ دلار می‌رسد. در حالی که نشانه‌های بازار خبر از یک نتیجه صعودی می‌دهند، مانع تون کوین سطح ۷ دلار به عنوان یک مقاومت کلیدی است.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

تون کوین از ماه آوریل تاکنون سه بار نتوانسته است این مقاومت را بشکند و اگر این بار هم همین اتفاق بیافتد، احتمال سقوط این آلت کوین تا ۶.۵ دلار وجود دارد. از دست دادن این حمایت، قیمت TON را به ۶ دلار و حتی پایین‌تر می‌رساند.

مطالب گفته شده در این مقاله به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و تنها اهداف آموزشی دارند، بنابراین نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری از سوی تیم میهن بلاکچین در نظر گرفت.

منبع
بی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا