اخبار خارجی

بررسی ۴ معیار کلیدی قیمت بیت کوین؛ آیا امیدی به این کوین باقی مانده است؟

قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس برای دقایقی به ۳۷۰۰ دلار کاهش یافت، هرچند این روز را با قیمت ۴۹۷۰ دلار پایان داد. تا ۱۳ مارس، قیمت بیت کوین از روند نزولی اخیر مقداری بازیابی شد و در این روز با افزایش قیمت بیش از ۱۱ درصدی به ۵۵۶۳ دلار رسید.

تنش های اخیر در بازارهای سنتی و ارز دیجیتال، سوالاتی را در خصوص تحول قیمت بیت کوین و هم‌چنین ویژگی های مهم این شبکه به وجود آورده است. در ادامه به ۴ معیار کلیدی شبکه و قیمت بیت کوین خواهیم پرداخت تا چشم اندازی به آینده این ارز دیجیتال داشته باشیم.

پابرجا ماندن مدل انباشت به جریان

مدل انباشت به جریان یک مدل پیش بینی قیمت بیت کوین بر اساس موجودی در گردش کنونی (انباشت) به تولید موجودی جدید (جریان) است. با بررسی این مدل، قیمت واقعی بیت کوین در روز پنج شنبه کمتر از خط پیش بینی شده، اما در آستانه های مورد انتظار بود.

این اولین بار نیست که قیمت بیت کوین کمتر از مدل قیمت ۳۶۵ روزه بوده است، به طوری که از اواسط نوامبر ۲۰۱۸ تا اواسط ماه می ۲۰۱۹ شاهد این موضوع بوده ایم.

تحلیلگر معروف PlanB، خالق مدل انباشت به جریان، در توییت روز ۱۳ مارس گفت بیت کوین به خوبی حول این مدل حرکت می‌کند. بنابراین، طبق گفته های PlanB، با در نظر گرفتن نزدیک بودن هاوینگ بعدی، قیمت پیش بینی شده تغییر نکرده است. این مدل، قیمت ۸۴۲۶ دلاری را برای ۹ می ۲۰۲۰ یعنی زمان هاوینگ پیش بینی می‌کند.

سیگنال NVT بیت کوین

در روز یک شنبه، قیمت بیت کوین حدودا ۵۴۰۰ دلار بود، در حالی که قیمت واقعی آن بر اساس سیگنال NVT تقریبا ۵۵۹۶ دلار بوده است. این موضوع بیان می‌کند که بیت کوین پس از کاهش قیمت روز پنج شنبه در محدوده خرید قرار دارد. در حال حاضر، سیگنال NVT بر روی ۴۹.۵ است، در حالی که مقدار ۴۵ نشان دهنده شرایط فروش بیش از حد است.

این مدل برای معامله کنندگانی که خرید کوتاه مدت را در نظر دارند بیان می‌کند که بر اساس قیمت واقعی و میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای، فرصت خوبی برای سود آنی وجود دارد. با در نظر گرفتن اینکه میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بر روی ۸۵۸۷ دلار است، بیت کوین ظرفیت رشد بلندمدت را نشان می‌دهد و هاوینگ آتی در ماه می نیز این عامل صعودی را تقویت می‌کند.

هش ریت شبکه در چه شرایطی است؟

هش ریت شبکه از ابتدای ماه مارس و پس از رسیدن به سطح بی سابقه و رکورد جدید خود، در حال کاهش بوده است. با این حال، از تاریخ ۱۱ مارس و حتی پس از کاهش قیمت ۵۰ درصدی بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس، شاهد روند صعودی اندکی بوده ایم.

در تاریخ ۱۳ مارس، هش ریت نزدیک به ۱۱۰.۳۸ کوینتیلیون هش در ثانیه بود که در سطح مشابهی با اواخر ماه فوریه می‌باشد. هرچند، اصلاحیه های اخیر ماه فوریه باعث متوقف شدن روند افزایشی بلندمدت نشده است، زیرا رکورد تاریخی هش ریت در ابتدای سال جاری ثبت شده است.

افزایش سختی معمولا منجر به افزایش قیمت می‌شود

سختی به معنای تلاش و اقدامات مورد نیاز ماینرها برای تایید بلاک چین بیت کوین است. سختی شبکه بیت کوین همانگونه که مرسوم است در روند افزایشی قرار دارد. سختی در تاریخ ۸ مارس و در بحبوحه کاهش قیمت ماینینگ افزایش یافت. این موضوع بدان معنا است که علیرغم شرایط نامطلوب بازار، با افزایش فعالیت ماینرها مواجه بوده ایم.

افزایش تراکنش ها در تاریخ ۱۲ مارس

تعداد تراکنش های بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس افزایش یافت و هنگام نوسان های شدید در بازار، افزایش تعداد تراکنش ها موضوعی رایج است. هم‌چنین حجم معاملات در تاریخ ۱۳ مارس نیز افزایش یافت. در این تاریخ، تعداد تراکنش ها به سطح اواخر ماه فوریه یعنی تقریبا ۲۷۷,۰۰۰ تراکنش کاهش یافت.

اگرچه در خصوص اعتماد سرمایه گذاران به بیت کوین شک و شبهه به وجود آمده است، اما ویژگی های موجود در شبکه بیت کوین، ثبات در این شبکه را نشان می‌دهد، حتی اگر کل بازار با تنش و عدم قطعیت مواجه باشد.

با وجود چنین سطح ترسی در بازار، سرمایه گذاران بزرگ به دنبال فرصت های خرید در کف قیمت و آماده شدن برای نتایج مثبت بلندمدت هستند.

با این حال، اگر شیوع جهانی ویروس کرونا ادامه یابد، می‌تواند منجر به ایجاد مشکل کوتاه مدت نقدینگی در بازار شود و در نهایت باعث شرایط اقتصادی به شدت نزولی شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا