اخبار بیت کوین

۴ دلیل که نشان می‌دهد بیت کوین زیر ۷۰٬۰۰۰ دلار همچنان ارزش خرید دارد

شب گذشته قیمت بیت کوین برای اولین بار در ۶ هفته گذشته از مرز ۷۰٬۰۰۰ دلار فراتر رفت. علیرغم نزدیک شدن بیت کوین به اوج تاریخی خود، ترکیبی از عوامل مختلف نشان می‌دهد این ارز دیجیتال همچنان پایین‌تر از ۷۰٬۰۰۰ دلار ارزش خرید دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر الگوهای فعلی در نمودار بیت کوین نشان می‌دهد در هفته‌های آتی، احتمالا روند صعودی گسترده‌تری را تجربه خواهیم کرد. در این مطلب، ۴ دلیل که نشان می‌دهد بیت کوین زیر ۷۰٬۰۰۰ دلار همچنان ارزش خرید دارد را بررسی می‌کنیم.

فاندینگ ریت به اوج ۶ هفته اخیر خود رسیده است

قیمت بیت کوین امروز به ۷۱٬۴۰۱ دلار رسیده که بالاترین سطح در شش هفته اخیر است و از ۹ آپریل (۲۱ فروردین ۱۴۰۳) تاکنون مشاهده نشده است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

با عبور بیت کوین از ۷۰٬۰۰۰ دلار، فاندینگ ریت این ارز دیجیتال نیز شروع به افزایش کرد. بر اساس داده‌های کوین گلس، در حال حاضر فاندینگ ریت بیت کوین به ۰.۰۱۸۷٪ رسیده که بالاترین سطح از ۹ آپریل است. این نشان می‌دهد اکثر معامله‌گران نسبت به رشد بیشتر قیمت بیت کوین خوش‌بین هستند.

نمودار فاندینگ ریت بیت کوین - منبع: Coinglass
نمودار فاندینگ ریت بیت کوین – منبع: Coinglass

به طور کلی، فاندینگ ریت مثبت نشان‌دهنده استفاده از لوریج توسط معامله‌گرانی است که روی بیت کوین پوزیشن لانگ گرفته‌اند. پیش از عبور بیت کوین از ۷۰٬۰۰۰ دلار، فاندینگ ریت زیر ۰.۰۱٪ قرار داشت. بنابراین افزایش این پارامتر نشان می‌دهد خریداران بیت کوین نسبت به بازار مطمئن‌تر شده‌اند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین از صعود حمایت می‌کند

اگر نگاهی به نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته بیندازیم می‌بینیم به تازگی الگوی سر و شانه معکوسی در این نمودار تشکیل شده است. این الگو معمولا از تغییر روند احتمالی و بازگشت بازار به مدار صعودی خبر می‌دهد.

به گفته ماستش (Moustache)، تحلیلگر معروف بازار رمزارزها، الگوی سر و شانه بیت کوین می‌تواند مومنتوم صعودی بیشتری برای این ارز دیجیتال فراهم کند:

دیروز به شما گفتم که شاهد یک کندل بزرگ سبز رنگ در نمودار بیت کوین هستیم. امیدوارم به حرف من گوش کرده باشید. از الگوی سر و شانه معکوس غافل نشوید. آلت کوین‌ها نیز به دنبال بیت کوین افزایش خواهند یافت.

الگوی سر و شانه معکوس در نمودار بیت کوین - منبع: Moustache
الگوی سر و شانه معکوس در نمودار بیت کوین – منبع: Moustache

فراکتال کنونی بیت کوین به نوامبر ۲۰۲۱ شباهت دارد

در حال حاضر رالی بیت کوین در تایم فریم هفتگی به فراکتال این ارز دیجیتال در نوامبر سال ۲۰۲۱ شباهت دارد. در آن سال، قیمت بیت کوین در ماه جولای از ۳۱٬۰۰۰ دلار عبور کرد و در ماه  نوامبر به اوج ۶۹٬۰۰۰ دلاری رسید. در صورتی که این الگوها دوباره تکرار شوند، بیت کوین در هفته‌های آینده می‌تواند رشد بیشتری را تجربه کند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

تحلیلگر دیگری با نام مستعار جل (Jelle) معتقد است روند فعلی بیت کوین، با روند صعودی سال ۲۰۱۷ شباهت دارد. وی در این باره می‌گوید:

بیت کوین همچنان همان مسیر صعودی سال ۲۰۱۷ خود را دنبال می‌کند. وضعیت کمی در حوالی اوج چرخه قبلی متلاطم است. با این حال، زمانی که این اوج شکسته شود، قیمت به سادگی افزایش می‌یابد.

شباهت چرخه فعلی با چرخه ۲۰۱۷ - منبع: Jelle
شباهت چرخه فعلی با چرخه ۲۰۱۷ – منبع: Jelle

جریان ورودی سرمایه ETFها همچنان ادامه دارد

پس از سه هفته خروجی سرمایه از ETFهای اسپات بیت کوین، این صندوق‌ها دومین هفته متوالی مثبت خود از نظر ورودی سرمایه را پشت سر گذاشتند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت Dune، صندوق‌های ETF بیت کوین در هفته گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده‌اند.

جریان سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین - منبع: Dune
جریان سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین – منبع: Dune

داده‌های وب‌سایت فارساید نیز نشان می‌دهد ETFهای بیت کوین روز گذشته بیش از ۲۳۵ میلیون دلار ورودی داشته‌اند که نسبت به کل ورودی خالص هفته گذشته بیشتر است.

جریان ورودی سرمایه سازمانی به ETFهای اسپات نقش مهمی در رکوردشکنی بیت کوین در ماه مارس ایفا کرد. تا تاریخ ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن ۱۴۰۲)، همزمان با عبور بیت کوین از ۵۰٬۰۰۰ دلار، این صندوق‌ها حدود ۷۵٪ از سرمایه‌گذاری‌های جدید روی بیت کوین را تشکیل می‌دادند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا