مقالات عمومی

۵ سوال در مورد ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو یک شخصیت مرموز است. در طی یک دهه ی حضور بیت کوین، هیچ کس به طور دقیق از هویت او آگاه نیست. در این مقاله ما قصد داریم به ۵ سوال در رابطه با  مخترع بیت کوین بپردازیم:

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

۱- ساتوشی چه کسی است و چرا مشهور است؟

گمان می رود که ساتوشی ناکاموتو نام مستعاری است که توسط شخصی که بیت کوین را اختراع کرده مورد استفاده قرار گرفته است. این نام اولین بار در سال ۲۰۰۸ زمانی که یک مقاله سفید در حوزه ارزهای دیجیتالی به لیستی از فعالان و طرفداران حوزه‌های مرتبط، ایمیل شد. اگر چه  این نام ژاپنی است اما مقاله سفید به انگلیسی روان نوشته شده است. بنابراین نه تنها ما نمی دانیم دقیقا چه کسی ناکاموتو است، بلکه حتی نمی توانیم ملیت او را تشخیص دهیم.

۲- آیا “او” در واقع “آنها” است؟

برخی باور دارند که سازنده بیت کوین ۱ نفر نیست و چندین نفر در این پروژه دخیل بودند. برخی اعتقاد دارند که چهار شرکت مشهور ژاپنی پشت قضیه هستند.این اعتقاد براساس ترکیب نامهایی چون سامسونگ و توشیبا که ساتوشی را ساخته و همچنین ترکیب ناکامیشی و موتورولا که ناکاموتو را ایجاد می کند.

۳- آیا ناکاموتو همان «نیک سابو» است؟

بسیاری از دانشمندان آمریکایی کامپیوتر، نیک سابو را به عنوان مخترع بیتکوین میشناسند. به این دلیل که او برای اولین بار از طریق طراحی بیت گولد مفهوم ارزهای دیجیتالی  را ارائه داد. اما سابو این نظریه را در رابطه با خودش تکذیب کرده است.

۴- آیا ناکاموتو همان «کریگ استیون رایت» است؟

کریگ رایت، کارآفرین استرالیایی در سال ۲۰۱۶ به بی بی سی گفت که او بیت کوین را اختراع کرده است. او حتی توسط پلیس استرالیا دستگیر شد. اما موفق به ارائه شواهد قانع کننده ای برای اثبات ادعایش نشد.

۵- آیا ناکاموتو همان «دوریان پرنتیس» است؟

در سال 2014، US news  گزارش داد که ساتوشی تحت عنوان دوریان پرنتیس ساتوشی ناکاموتو در کالیفرنیا زندگی می کند. اما، دوریان که به عنوان یک فیزیکدان مشغول به کار بود، این ادعاها را رد کرد.

 

هر کس که ساتوشي ناکاموتو واقعي است، باعث شده است تا بسیاری، ده سال از عمر خود را صرف یافتن و حدس و گمان هویت واقعی او بکنند.

 

 

منبع
cryptodaily

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا