اخبار خارجی

سرمایه‌گذار برجسته تسلا: ارزش بازار بیت کوین به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید

بیت کوین دهه جدید میلادی را با قدرت آغاز کرد و قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون ۴۰ درصد افزایش یافته و ارزش بازار آن تقریبا به ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین که در ابتدای سال تقریبا ۷۰۰۰ دلار بود در سال ۲۰۲۰ با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بوده است، به طوری که در ماه مارس به ۴۰۰۰ دلار کاهش یافت و سپس به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار بازیابی شد.

با افزایش توجه سرمایه‌گذاران شناخته‌شده به بیت کوین به عنوان یک دارایی امن در مقابل تورم ناشی از چاپ بی‌سابقه پول توسط دولت، یکی از سرمایه‌گذاران برجسته خودروسازی تسلا گفته است به نظر او ارزش بازار بیت کوین طی ۵ الی ۱۰ سال آینده به ۱ الی ۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

یاسین الماندیرا (Yassine Elmandjra) تحلیلگر شرکت ARK Invest در گزارش ماه گذشته خود با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران نباید از بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی چشم‌پوشی کنند گفت:

بیت کوین یکی از ترغیب کننده‌ترین شرایط ریسک به پاداش را در میان دارایی‌های مختلف دارد. به طوری که تحلیل‌های ما نشان می‌دهد ارزش این ارز دیجیتال طی ۵ الی ۱۰ سال آینده به ۱ الی ۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

شرکت ARK برای پیش‌بینی قیمت سهام تسلا معروف است که با ۴ برابر شدن قیمت سهام تسلا مشخص شد این پیش‌بینی درست بوده است.

بیت کوین در دهه گذشته بهترین عملکرد را نسبت به سایر دارایی‌ها داشته است، به طوری که قیمت آن تقریبا از صفر به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید و سپس کاهش یافت. علیرغم کاهش قیمت بیت کوین نسبت به رکورد قیمتی خود، ARK هم‌چنان نسبت به بیت کوین بسیار خوش‌بین است.

الماندیرا افزود:

تحلیل‌های ما نشان می‌دهد که بیت کوین در ابتدای مسیر افزایش قیمت قرار دارد و پتانسیل چشمگیری در خصوص پذیرش گسترده دارد. به نظر ما ارزش بازار ۲۰۰ میلیارد دلاری بیت کوین طی دهه آتی به چندین تریلیون دلار خواهد رسید.

قیمت بیت کوین

هرچند، الماندیرا هم‌چنین هشدار داده است که ریسک‌ها و خطرات مختلفی می‌توانند روند صعودی بیت کوین را با مشکل مواجه کنند. مشکلات مرتبط با فناوری ذخیره مقدار زیادی بیت کوین، مشخص نبودن آینده و چشم‌انداز قانونگذاری و موضوعی که الماندیرا آن را “اشباع سازمانی‌سازی” می‌خواند می‌توانند منجر به این شود که نهادهای معدودی بر بیت کوین مسلط شوند و ارزش و ماهیت بیت کوین را از بین بروند.

شرکت ARK مدت‌ها است که نسبت به بیت کوین خوش‌بین است. این شرکت در سال ۲۰۱۵ به خرید سهام سرمایه‌گذاری بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) اقدام کرد و سپس در سال ۲۰۱۸ این سهام را فروخت. شرکت ARK در توضیح فروش سهام GBTC، تصمیمات پیچیده ناشی از مسائل مرتبط با مالیات و قانونگذاری را عنوان کرد.

اوایل سال جاری شرکت ARK با تایید نظرات ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا بیان کرد که بیت کوین در جایگاه نخست پول دیجیتال جهانی قرار دارد.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا