اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

نسخه ۲ پروتکل آوه در شبکه آزمایشی راه‌اندازی شد!

پلتفرم وام دهی دیفای آوه با راه اندازی نسخه ۲ شبکه آزمایشی عمومی که مدتها در انتظار آن بود، در حال پیشرفت و تکامل است. قیمت توکن پایین است اما از هفته گذشته قیمت آن در حال بازیابی است و بیش از دو برابر شده است.

مرحله بعدی پروتکل اعطای وام‌دهی و وام‌گیری فوری غیرمتمرکز آوه امروز با اعلام خبر راه‌اندازی آزمایشی عمومی نسخه ۲، یک قدم دیگر به جلو برداشت.

مهاجرت به نسخه ۲ در اواسط ماه اوت و در اوج رونق DeFi اعلام شد. این نوید کلی اصلاحات و مشوق‌های مالی را می‌داد. اعلام راه اندازی آزمایشی عمومی، این ویژگی‌ها را به مرحله نهایی نزدیک می‌کند.

اصلاحات و تغییرات پروتکل آوه

یک تغییر قابل توجه، توانایی بازپرداخت بخشی از وثیقه بدون انجام چندین معامله خواهد بود. گردآوری این عملیات در یک معامله باعث صرفه جویی در هزینه، وقت و تلاش شبکه می‌شود.

توکنیزه نمودن موقعیت‌های بدهی، تفویض اعتبار بومی را در پروتکل Aave  تسهیل می‌کند. این امر می‌تواند مدیریت پوزیشن‌های کارآمدتری را برای وام دهندگان و وام گیرندگان فراهم کند. برای امکان پیش بینی بیشتر و جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از نوسانات بازار، نرخ‌های وام و همچنین نرخ بهره ثابت خواهد بود.

هزینه‌های گس در سال جاری بلای جان صنعت بوده و آوه برای محدود کردن آنها اصلاحات متعددی انجام داده است.. توکن‌های نسخه ۲ آوه  برای مصوبات بدون گس، از استاندارد EIP2612 برای اجرا روی لایه دوم استفاده می‌کنند. همچنین بهینه سازی گس باعث کاهش هزینه‌های شبکه می‌شود.

وام‌گیری مارجین فعال خواهد شد تا به کاربران امکان دهد که مستقیما پوزیشن‌های شورت و لانگ اهرم‌دار را در هر یک از دارایی‌های پشتیبانی شده بدون استفاده از خدمات شخص ثالث باز کنند.

تعدادی از به روزرسانی‌های حاکمیتی برای راه اندازی وجود دارد.

نسخه ۲ برای کاربران پروتکل آوه شروع پروسه‌ای خواهد بود که از آن به عنوان “استخراج نقدینگی” یاد می‌شود.

در این اطلاعیه اضافه شده است که این کد در حال حاضر تحت چهار نوع حسابرسی و تأیید رسمی است و نتایج آن قبل از راه اندازی شبکه اصلی منتشر می‌شود.

واکنش قیمت  توکن AAVE

توکن بومی آوه که در اواخر سپتامبر مهاجرت کرد، از زمان افتتاح‌اش یعنی دیروز تا الان ۱۴ درصد افت کرده است و قیمت آن از ۶۷ دلار به ۵۷ دلار رسید.

آوه طی هفته گذشته با هم قطارهای دیفای خود در حالت بازیابی قیمت بوده و در ۱۱ نوامبر ۱۶۰ درصد افزایش داشته  و از ۲۶دلار به ۶۷ دلار رسیده است.

ارزش کل قفل شده (TVL) بر روی پروتکل از بالاترین رقم ۱.۷ میلیارد دلاری در ۳۱ آگوست در حال کاهش است. در اوایل ماه نوامبر به کمتر از یک میلیارد دلار کاهش یافت، اما همراه با افزایش قیمت توکن، دوباره به سطح ۱.۱۶ میلیارد دلار رسید که از لحاظ مقدار دارایی مسدود شده پنجمین ارز دیفای است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا