اخبار کوتاه

خروج سرمایه از صندوق‌های کریپتو؛ پیش‌بینی‌ها درباره جلسه فدرال رزرو چیست؟

سرمایه‌گذاران نهادی طی هفته گذشته بخاطر پیش‌بینی «اتخاذ سیاست‌های پولی بسیار سخت‌گیرانه» در جلسه فدرال رزرو که امروز و فردا در جریان خواهد بود، حدود ۱۰۱.۵ میلیون دلار سرمایه را از محصولات دارایی دیجیتال خارج کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس آخرین نسخه گزارش هفتگی کوین‌شرز (CoinShares)، بین ۶ تا ۱۰ ژوئن (۱۶ تا ۲۰ خرداد)، سهم سرمایه‌گذاران قاره آمریکا از جریان خروج سرمایه از صندوق‌های دارایی دیجیتال، حدود ۹۸ میلیون دلار و سهم سرمایه‌گذاران اروپایی تنها حدود ۲ میلیون دلار بود.

در این مدت محصولاتی که در معرض دو دارایی دیجیتال اصلی، یعنی بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بودند، به تریتب با ۵۶.۸ میلیون دلار و ۴۰.۷ میلیون دلار تقریبا تمام جریان خروجی را به خود اختصاص دادند. آمار خروج سرمایه از ابتدای ماه ژوئن (۱۰ خرداد) تا به امروز، رقم ناخوشایند ۹۱.۱ میلیون دلار برای محصولات وابسته به بیت کوین و ۷۲.۳ میلیون دلار برای محصولات وابسته به اتر را نشان می‌دهد.

بین ۶ تا ۱۰ ژوئن (۱۶ تا ۲۰ خرداد)، قیمت BTC و قیمت ETH هر کدام ۴.۷٪ و ۵.۹٪ کاهش یافته است. با این حال، از ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) تا به امروز بیت کوین و اتر به ترتیب حدود ۲۵.۷٪ و ۳۳.۲٪ سقوط کرده‌اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا