متوسط مقالات

ای تورو (eToro): فیسبوک باید لیبرا را رها کند!

محققان بلاک چین در بروکر آنلاین ای تورو (eToro) ابراز داشته اند که فیسبوک باید به استیبل کوین های شخص ثالث نظر داشته باشد و لیبرا (Libra) را رها کند. بنا بر اظهارات محققان ای تورو، هر چند که پروژه کریپتویی فیسبوک بسیار نوآورانه است و فرصتی برای ایجاد انقلاب در سرویس های مالی جهان ایجاد می کند، اما این غول شبکه های اجتماعی به منظور تضمین موفقیت خود نیاز به تغییر استراتژی دارد.

فیسبوک باید بر زیرساخت کیف پول متمرکز شود 

فیسبوک

مخالفت ها و انتقادات از همان ابتدا این پروژه را آزار داده است و لیبرا از جانب سیاستمداران آمریکایی کنایه ها و طعنه هایی را دریافت کرده است. اما واحد تحقیق ای تورو برای این باور است که اهداف فیسبوک در این پروژه ستودنی است و این شبکه اجتماعی برای حل مشکلات خود در این زمینه، لازم است که صدور دارایی را به شرکای قانونی شخص ثالث واگذار نماید.

بنا بر اظهارات ای تورو، استیبل کوین های متعددی که در این فضا وجود دارند، وظیفه کنترل پول را از دوش فیسبوک برمی دارند و این شبکه اجتماعی می تواند بر ساختن کیف پول کالیبرای (Calibra) خود تمرکز کند و آن را برای تقریبا ۲.۷ میلیارد کاربر خود در سراسر جهان بیرون دهد.

ای تورو خودش یکی از صادر کننده های تعدادی از استیبل کوین هایی است که با دلار، پوند و یورو پشتیبانی می شوند. مدیر عامل و بنیان گذار ای تورو در این رابطه اظهار داشته که انجمن لیبرا باید چارچوب هایی قانونی را فراهم کند و از این طریق به مدیریت اشخاص ثالث برای انجام پرداختی ها بر روی زنجیره لیبرا بپردازد.

ازدیاد گزینه ها

دیوید راتر (David Rutter) که مدیر عامل سازمان R3 است، پروژه لیبرای فیسبوک را در اوایل این هفته به عنوان پروژه ای ساده لوحانه و احمقانه توصیف کرده بود.

علیرغم این انتقاد ها، پروژه لیبرا همچنان به توسعه خود ادامه می دهد و گزارش ها از ثبت بیش از ۳۰ پروژه و ۵۱۰۰۰ تراکنش در شبکه لیبرا در خلال آزمایش دو ماه گذشته خبر داده اند.

فیسبوک همچنین از راه اندازی یک سیستم پرداخت فیات جدید خبر داده است که فیسبوک پی (Facebook Pay) نام دارد و پرداختی ها را بین مسنجر فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ تسهیل می بخشد.

در ماه اکتبر بود که یکی از نمایندگان ایالات متحده ابراز داشت که اگر فیسبوک بیت کوین را به کیف پول کالیبرای خود اضافه نماید، بسیار بهتر از این است که یک ارز دیجیتال جدید ایجاد نماید. نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا