اخبار خارجی

پیشرفت های روزافزون اتریوم؛ کاربران فعال برنامه های غیرمتمرکز اتریوم دو برابر شدند

توکن های دیفای نظیر COMP ممکن است دلیل افزایش تعداد توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز در سه ماهه دوم سال باشند که از بلاک چین اتریوم استفاده می‌کنند.

برنامه های دیفای بر بستر بلاک چین اتریوم در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ افزایش داشت به طوری که حجم تراکنش های روزانه در ماه ژوئن به رکورد جدیدی رسید.

گزارش بازار برنامه های غیرمتمرکز در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ که توسط وبسایت تحلیلی Dapp.com منتشر شده است نشان می‌دهد که تعداد کاربران فعال برنامه های غیرمتمرکز بر بستر شبکه اتریوم در سه ماهه دوم سال جاری تا ۹۷ درصد افزایش داشته است و به ۱,۲۵۸,۵۲۷ کاربر رسیده است. به علاوه، حجم تراکنش های برنامه های غیرمتمرکز دیفای اتر در ماه ژوئن به ۵.۷ میلیارد دلار رسیده است که بیش از ۹۷ درصد حجم معاملات برنامه های غیرمتمرکز شبکه را شامل می‌شود.

آیا توکن COMP کاربران اتریوم را در دست دارد؟

کوین تلگراف گزارش داده است که کامپوند پس از فهرست شدن در تاریخ ۱۶ ژوئن به بزرگترین توکن دیفای از لحاظ ارزش بازار تبدیل شد و طی چند ساعت بیش از ۶۰ درصد افزایش قیمت یافت. طبق گزارش Dapp.com تعداد کاربران روزانه برنامه های غیرمتمرکز دیفای در اتریوم نیز افزایش یافته است و از ۷۶۸۲ کاربر در تاریخ ۱۵ ژوئن به ۱۱۲۳۰ کاربر رسیده است که افزایش ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد.

بازار برنامه های غیرمتمرکز

هنگامی که توکن COMP در تاریخ ۲۱ ژوئن به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از ۳۷۲ دلار رسید، حجم تراکنش های روزانه دیفای نیز به بیش از ۶۰۸ میلیون دلار افزایش یافت. اگرچه توکن COMP در بدو ورود به بلاک چین بسیار موفق بود، اما Dapp.com گزارش داده است که توکن BAT پر استفاده ترین توکن در دیفای با حجم تراکنش ۹۳۱ میلیون دلار بوده است.

کوین تلگراف در خصوص تحلیل DappReview گزارش داده است که فعالیت در EOS تقریبا ۱۲ درصد و فعالیت ترون از سه ماهه اول تا سه ماهه دوم تقریبا ۷۴ درصد کاهش یافته است. طبق گزارش Dapp.com، اگرچه حجم تراکنش های برنامه های غیرمتمرکز اتریوم ۱۰ برابر EOS و ترون است، اما‌ تعداد کاربران فعال در این پروتکل ها به ترتیب رشد ۳۰ و ۵۰ درصدی داشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا