تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال کاردانو، آوالانچ و شیبا اینو؛ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

رشد قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته به افزایش نزدیک به ۱۰٪ آوالانچ و شیبا منجر شد. قیمت کاردانو نیز در همین بازه بیش از ۵٪ افزایش یافت و بار دیگر امید را به میان هولدرهای خود بازگرداند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر، کاردانو، آوالانچ و شیبا به ترتیب با مقاومت‌های ۰.۴۶، ۳۵ و ۰.۰۰۰۰۲۵ دلاری مواجه‌اند و اگر بتوانند این مقاومت‌ها را پشت سر بگذارند، احتمالا شاهد رشد بیشتر آنها خواهیم بود. در این مطلب تحلیل تکنیکال کاردانو، آوالانچ و شیبا اینو را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال کاردانو

روز گذشته قیمت به زیر خط حمایت رسم‌شده در نمودار سقوط کرد، با این حال، خرس‌ها نتوانستند از این فرصت برای ریزش بیشتر قیمت استفاده کنند. این اتفاق به بازگشت دوباره خریداران و رشد قیمت کاردانو منجر شد.

نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی نشان می‌دهد فعلا کفه بازار به سمت فروشندگان است. اگر قیمت از حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ریجکت شود به زیر خط حمایت مذکور برسد، احتمالا روند نزولی کاردانو از سر گرفته می‌شود که می‌تواند این ارز دیجیتال را به ۰.۳۵ دلار برساند.

در سمت مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر برود، احتمالا شاهد آزمایش میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حوالی ۰.۵۱ دلار و سپس مقاومت ۰.۵۷ دلاری خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال آوالانچ

قیمت آوالانچ در روزهای گذشته پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵ دلار) در نوسان بوده است، با این حال، فروشندگان در ریزش بیشتر این ارز دیجیتال تا محدوده ۲۹ دلاری ناتوان بوده‌اند. این نشان می‌دهد فشار فروش با ریزش بیشتر قیمت کاهش می‌یابد.

نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار آوالانچ تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، خریداران به دنبال آن هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در صورت تحقق این مهم، قیمت آوالانچ احتمالا برای چند روز دیگر در محدوده ۲۹ تا ۴۰ دلاری باقی خواهد ماند. اگر مقاومت ۴۰ دلاری شکسته شود، آوالانچ می‌تواند تا ۵۰ دلار صعود کند.

در سمت دیگر اما اگر قیمت از حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، ممکن است فروشندگان دوباره بر بازار سوار شوند. در این سناریو آوالانچ می‌تواند بار دیگر حمایت ۲۹ دلاری خود را آزمایش کند. اگر این حمایت نیز از دست برود، فاز بعدی روند نزولی آوالانچ از سر گرفته می‌شود که می‌تواند قیمت را تا حمایت ۲۵ دلاری کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو

خریداران در تاریخ ۱۳ می با موفقیت از خط حمایت الگوی مثلثی متقارن دفاع کردند که نشانه خوبی محسوب می‌شود.

نمودار شیبا اینو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار شیبا اینو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۲۳ دلار) به حالت افقی درآمده و شاخص RSI نیز نزدیک به نقطه میانی خود قرار گرفته که نشان‌دهنده بلاتکلیفی میان خریداران و فروشندگان است. پیش‌بینی گام بعدی شیبا در حال حاضر دشوار است، بنابراین، پیش از تخصیص سرمایه منتظر شکسته شدن خط مقاومت یا حمایت الگوی مثلثی مذکور باشید.

اگر خط مقاومت الگوی مثلثی شکسته شود، می‌توان گفت احتمالا فاز اصلاحی به پایان خود رسیده است. در این سناریو قیمت شیبا می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۳۰ و سپس ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار افزایش یابد. در سمت دیگر، سقوط به زیر خط حمایت می‌تواند قیمت شیبا را تا سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در حوالی ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار کاهش دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا