اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین پس از تحریم روسیه توسط آمریکا + تحلیل تکنیکال بیت کوین

پس از اعلام تحریم‌های جدید علیه روسیه توسط جو بایدن، قیمت بیت کو‌ین اندکی افزایش یافت. در حال حاضر بیت کوین تقریبا به قیمت ۳۸,۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، جو بایدن طی کنفرانس خبری روز سه‌شنبه برای اولین بار گفت که اقدام روسیه در حمایت از دو منطقه جدایی‌طلب اوکراین، مداخله و حمله نظامی محسوب می‌شود. وی تحریم‌هایی را علیه روسیه اعلام کرد که دسترسی این کشور به امور مالی غرب را قطع خواهد کرد. بانک توسعه و امور اقتصادی خارجی «ونش اکونومبانک» و بانک «Promsvyazbank» روسیه در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

صحبت‌های بایدن یک روز پس از آن بیان شد که وی تحریم‌های کوچکتری را علیه روسیه اعمال کرده بود. دلیل این تحریم‌ها، اعزام نیروهای نظامی روسیه به دونتسک و لوهانسک به منظور برقراری صلح بوده است.

بایدن هم‌چنین گفت آمریکا تجهیزات و نیروهای بیشتری به کشورهای حوزه بالتیک و لهستان ارائه خواهد داد.

سرمایه‌گذاران بیت کوین شرایط افزایش تنش‌های بین روسیه و اوکراین را به دقت تحت نظر دارند و تحلیلگران، تاثیرات کوتاه‌مدت و بلندمدت این موضوع بر بیت کوین را خاطرنشان ساخته‌اند.

هفته گذشته، قیمت بیت کوین برای اولین بار پس از ۲۱ ژانویه (۱ بهمن) به کمتر از ۴۰,۰۰۰ دلار رسید. این موضوع باعث شد که معامله‌گران به افزایش حضور نظامی روسیه در اوکراین و تاثیر آن بر بازار کریپتو توجه بیشتری کنند.

جیسون دین (Jason Dean) تحلیلگر Quantum Economics در این خصوص گفت:

به نظر من و افرادی مشابه با من که مدت‌ها است بر روی بیت کوین معطوف بوده و به صورت روزانه در حال انباشت بیت کوین هستیم، این رمزارز نوعی دارایی است که بالاترین سطح امنیت و ارزش را دارد. برای معامله‌گران، بیت کوین صرفا دارایی است که برای آنها سودآوری دارد. سوالی که مطرح می‌شود این است که تعریف کدام یک از ما در خصوص بیت کوین، قوی‌تر خواهد بود؟

تاکنون بیت کوین آنطور که بسیاری از افراد امیدوار بودند، دارایی مناسبی در خصوص محافظت از سرمایه در مقابل تورم نبوده است.

الکس کوتسیکویچ (Alex Kuptsikevich) تحلیلگر ارشد امور مالی FxPro گفته است:

قیمت بیت کوین به سمت ۳۵,۰۰۰ دلار نزدیک می‌شود. در این سطح قیمت بود که اواخر ماه گذشته شاهد فعالیت بیشتر خریداران بودیم. با توجه به تغییر شرایط اقتصاد کلان، آیا رمزارزها همان دارایی جالب گذشته برای سرمایه‌گذاران باقی خواهند ماند؟

دان کافمن (Don Kaufman) تحلیلگر TheoTrade هفته گذشته بیان کرده است که چشم‌انداز تحریم‌ها علیه روسیه می‌تواند روند صعودی بالقوه برای بیت کوین باشد.

ادوارد مویا (Edward Moya) تحلیلگر Oanda گفته است:

ممکن است بیت کوین با کاهش شدید قیمت دیگری مواجه شود و پس از آن، سرمایه‌گذاران بلندمدت با اعتماد بیشتری به این عرصه برمی‌گردند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از ریزش شدید توانست به سطح حمایتی ۳۶,۳۵۰ دلار دست یابد. بیت کو‌ین توانست خود را در این محدوده تثبیت کند و سپس، موج بازیابی به بالاتر از ۳۷,۰۰۰ دلار را آغاز کند. بدین ترتیب، قیمت این رمزارز از سطح مقاومتی ۳۷,۵۰۰ دلار عبور کرد. گاوها توانستند قیمت بیت کوین را به بالاتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰٪ در سقوط اخیر از محدوده قیمت ۳۹,۴۹۲ الی ۳۶,۳۶۶ دلار برسانند. هم‌چنین گاوها تلاش کردند که قیمت به بالاتر از سطح ۳۸,۰۰۰ دلار برسد. هرچند، قیمت بیت کوین اکنون با سطح مقاومتی ۳۸,۲۵۰ دلار مواجه است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸٪ نیز نزدیک به ۳۸,۲۵۰ دلار قرار دارد. سطح مقاومتی مهم بعدی نزدیک به ۳۸,۴۰۰ دلار واقع شده است.

هم‌چنین خط روند نزولی مهمی با سطح مقاومتی ۳۸,۴۵۰ دلار در نمودار ساعتی قیمت بیت کوین در حال شکل‌گیری است. عبور از این سطح مقاومتی می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۳۸,۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برساند.

در صورتی که قیمت بیت کوین در صدد ورود به روند صعودی باشد، باید به بالاتر از ۳۸,۸۰۰ دلار برسد. در این شرایط، احتمال افزایش قیمت به بالاتر از سطح مقاومتی ۳۹,۵۰۰ دلار وجود دارد.

آیا ریزش قیمت دیگری در راه است؟

اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی به بالاتر از سطح مقاومتی ۳۸,۴۰۰ دلار را آغاز کند، احتمال ریزش قیمت وجود دارد. سطح حمایتی اولیه نزدیک به ۳۷,۲۵۰ دلار است.

سطح حمایتی مهم بعدی ۳۷,۰۰۰ دلار است. در صورت عبور از سطح حمایتی ۳۷,۰۰۰ دلار، ممکن است کاهش قیمت این رمزارز تسریع یابد و به سمت قیمت ۳۶,۰۰۰ دلار پیش برود. کاهش قیمت بیشتر، احتمال رسیدن به قیمت ۳۵,۰۰۰ دلار را به همراه دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD ساعتی: اندیکاتور MACD در محدوده صعودی با کاهش سرعت مواجه است.

اندیکاتور RSI ساعتی: اندیکاتور RSI قیمت بیت کوین در حال کاهش به سمت ۵۰ است.

سطوح حمایتی مهم: ۳۷,۲۵۰ و ۳۷,۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۳۸,۲۵۰، ۳۸,۴۰۰ و ۳۹,۵۰۰ دلار.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا