ایردراپ

ایردراپ Blast امروز توزیع می‌شود؛ چه افرادی واجد شرایط هستند؟

پس از مدت‌ها انتظار، بنیاد بلست (Blast Foundation) در روز چهارشنبه، ۲۶ ژوئن (۶ تیر)، ۱۷ میلیارد توکن BLAST را در فاز اول ایردراپ خود توزیع خواهد کرد. از این ۱۷ میلیارد، ۷٪ به دارندگان پوینت‌های بلست (Blast Points)، ۷٪ دیگر به دارندگان Blast Gold و ۳٪ به بنیاد Blur اختصاص داده شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، شبکه لایه ۲ Blast جزئیات ایردراپ خود را اعلام کرد. بنیاد Blast، سازمان حاکم بر این پروتکل، قرار است ۱۷ میلیارد توکن BLAST را در روز چهارشنبه، ۶ تیر، ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران توزیع کند. یک ساعت بعد نیز توکن BLAST احتمالا در اکثر صرافی‌ها لیست خواهد شد.

توییت بلست
منبع: X

ایردراپ Blast به چه کسانی تعلق خواهد گرفت؟

BLAST مجموع عرضه توکن ۱۰۰ میلیاردی خواهد داشت. از این تعداد، ۲۵.۵٪ از عرضه به مشارکت‌کنندگان اصلی شبکه، ۱۶.۵٪ به سرمایه‌گذاران شبکه، ۸٪ به بنیاد Blast حامی شبکه و ۵۰٪ برای طرح‌های آتی جامعه از جمله این ایردراپ اولیه اختصاص داده شده است.

به گزارش میهن بلاکچین، «فاز اول» ایردراپ Blast از ۱۷ میلیارد توکن BLAST یا ۱۷٪ از کل عرضه توکن BLAST تشکیل خواهد شد. از این تعداد، ۷ میلیارد توکن به دارندگان Blast Points، مقدار ۷ میلیارد توکن به دارندگان Blast Gold و ۳ میلیارد توکن به بنیاد Blur تعلق خواهد گرفت که از مدل قبلی بازار NFT Blast پشتیبانی می‌کند و طبق گزارش‌ها از این سرمایه برای ایردراپ‌های ماسبق و آتی استفاده خواهد کرد.

تخصیص ایردراپ بلست
تخصیص ایردراپ بلست؛ منبع: Blast

چه کسانی از طریق Blast Points واجد شرایط ایردراپ Blast هستند؟

اگر از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی در ماه فوریه، مقداری ETH، WETH یا استیبل کوین بومی USDB را در شبکه Blast هولد کرده باشید، در این صورت مقداری Blast Point را جمع‌آوری کرده‌اید. کاربران می‌توانند موجودی Blast Points را در داشبورد خود بررسی کنند.

موجودی‌های ETH و WETH در Blast به ازای هر بلاک تراکنش Blast، به طور ثابت مقدار Blast Points را به دست می‌آورند. موجودی USDB مقدار متغیری از امتیاز کسب می‌کند که با قیمت ETH در نوسان است. نرخ تبدیل USDB به ETH برای امتیازات (پوینت‌ها) هر زمان که USDB بیشتری ارسال یا دریافت کنید، به‌روزرسانی می‌شود.

یکی از ویژگی‌های اصلی Blast بازدهی بومی برای کاربرانی است که سرمایه خود را در این شبکه هولد می‌کنند. همانطور که سود وجوه کاربران انباشت می‌شود (تقریباً ۴٪ برای ETH و WETH و ۵٪ برای USDB)، این سود نیز خودش Blast Points را ایجاد می‌کند.

کاربران Blast همچنین می‌توانند با دعوت از دوستان خود برای نگهداری وجوه در این شبکه، Blast Point خود را افزایش دهند. کاربران معادل ۱۶٪ از هر پوینتی که به رفرال‌های آن‌ها تعلق گرفته، به دست می‌آورند. اگر دوستانِ رفرال‌های شما به شبکه ملحق شده و شروع به پل زدن (بریج) به شبکه بلست کنند، شما معادل ۸٪ از امتیازهایی را که آن کاربران جمع می‌کنند به دست خواهید آورد.

در نهایت، کاربران همچنین می‌توانند از طریق Dapps در Blast امتیاز (Blast Point) کسب کنند. وقتی ETH، WETH یا USDB را به یک Blast dapp منتقل می‌کنید، آن Dapp شروع به کسب امتیاز (Points) بر اساس سهم شما در ارزش کل قفل شده (TVL) می‌کند. این برنامه‌ها باید متعاقبا درآمدهای Points را به شما بازگردانند. این مورد را هم می‌توانید در داشبورد Blast خود بررسی کنید.

کاربران Blast که در ماه‌های اخیر با برخی برنامه‌های تبلیغاتی تراکنش انجام داده‌اند، باید چندین برابر امتیاز (Points Multiplier) نیز کسب کرده باشند که هم موجودی امتیازشان و هم نرخ کسب امتیاز اضافی را افزایش می‌دهد.

در مجموع، هرچه کاربران Blast Points بیشتری جمع آوری کنند، سهم بیشتری از ۷ میلیارد توکن BLAST اختصاص داده شده خواهند داشت.

چه کسانی از طریق بلست گلد (Blast Gold) واجد شرایط هستند؟

طی چند ماه گذشته، تیم Blast به طور انتخابی Blast Gold را به برنامه‌های خاصی در اکوسیستم Blast که مورد توجه قرار گرفته‌اند، اختصاص داده است. این تخصیص‌ها دستی و ذهنی بوده و توسط عواملی از جمله تعیین توسط Dappها، کیفیت طراحی آن و اینکه چگونه پوینت‌های Blast را در ساختار خود ادغام کرده است، تعیین می‌شوند.

Blast این Dappها را تشویق کرده است تا ۱۰۰٪ طلای انباشت شده را به کاربران خود بازگردانند. بسیاری از کاربران این طلاها را دارند. امروز، دارندگان Blast Gold حدود ۷ میلیارد توکن BLAST را دریافت خواهند کرد؛ برابر همان مقداری که برای کاربران دارای Blast Point اختصاص داده شده است.

از ماه مارس، Blast در پنج نوبت، میلیون‌ها توکن طلا را بر اساس معیارهای مختلف در اکوسیستم خود توزیع کرده است. بسیاری از این برنامه‌ها از جمله جامعه میم کوین Pacmoon و بازی Fantasy Top، این امتیازات را بین کاربران خود پخش کرده‌اند.

کاربران Blast که Blast Gold را جمع‌آوری کرده‌اند، امروز در ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران، ایردراپ‌هایی متناسب با مقدار طلایی که دارند دریافت می‌کنند. در حال حاضر Blast Gold بسیار کمتر از Blast Points در گردش است، بنابراین نهنگ‌های Blast Gold می‌توانند انتظار داشته باشند که بخش مناسبی از BLAST ایردراپ را دریافت کنند.

گزارشی هم وجود دارد که طبق آن کیف‌پول‌هایی که از نظر امتیاز (Point) در بین ۱٬۰۰۰ رتبه برتر قرار می‌گیرند، بخشی از ایردراپ خود را به‌مدت شش ماه به صورت خطی وست (Vest) می‌کنند؛ به این معنی که این حساب‌ها تا شش ماه دیگر نمی‌توانند تمام توکن‌های خود را بفروشند.

بنیاد Blur نیز ادعا کرد که قرار است سهم خود از جوایز توکن را بین معامله‌گران و هولدرهایی که از پلتفرم آن استفاده کرده‌اند یا از آن استفاده خواهند کرد، توزیع کند. ۱٪ از کل عرضه به معامله‌گران و هولدرها در فصل ۳ بلر، ۰.۵٪ برای معامله‌گران و هولدرها در فصل ۴ و ۰.۵٪ دیگر برای استفاده در آینده رزرو می‌شود.Blur نحوه استفاده از ۰.۵٪ باقیمانده را بیان نکرد.

همچنین، توکن‌هایی که به مشارکت‌کنندگان اصلی، سرمایه‌گذاران و بنیاد داده می‌شوند، وست (Vest) شده و قفل آن‌ها در یک دوره چهار ساله باز می‌شود.

آدرس کانترکت توکن BLAST:

0xb1a5700fA2358173Fe465e6eA4Ff52E36e88E2ad

Blast توسط تاییشن روکر (Tieshun Roquerre) که بازار NFT Blur را نیز تأسیس کرد، ساخته شد. این شبکه به دنبال ایجاد یک مدل بازدهی بومی برای اتریوم و استیبل کوین‌هاست. شبکه اصلی Blast در ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند ۱۴۰۲) راه‌اندازی شد.

بر اساس داده‌های دیفای لاما (DeFiLlama)، ارزش کل قفل شده (TVL) شبکه Blast بیش از ۱.۶۷ میلیارد دلار است.

منبع
دکریپت

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا