اخبار خارجی

آخرین ایستگاه به سمت اتریوم ۲.۰ ؛ شبکه آزمایشی مدالا (Medalla) امروز عرضه می شود

جامعه اتریوم برای عرضه آخرین شبکه آزمایشی عمومی اتریوم ۲.۰ در روز جاری آماده می‌شود. قیمت اتریوم نیز بار دیگر به سطح روانی ۴۰۰ دلار نزدیک شده است، اما آیا قیمت اتریوم می‌تواند از این مانع عبور کند؟

امروز روز بزرگی برای شبکه آزمایشی عمومی فاز صفر اتریوم ۲.۰ است. گروه Ethstaker شمارش معکوسی برای زمان عرضه بلاک جنسیس این شبکه ایجاد کرده است که ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران را نشان می‌دهد.

اتریوم ۲.۰

آمادگی شبکه آزمایشی مدالا برای عرضه

دنی رایان توسعه‌دهنده ارشد اتریوم بیان کرد که حداقل تاییدکننده مورد نیاز که ۱۶,۳۸۴ تاییدکننده بود در روز جمعه به دست آمد. ترنس سائو (Terence Tsao) توسعه‌دهنده پروتکل اتریوم نیز افزود که بلاک جنسیس با بیش از ۲۰,۰۰۰ تاییدکننده به دست آمده است.

بن اجینگتون (Ben Edgington) محقق اتریوم در خصوص فرایند جنسیس بیکن چین توضیحاتی ارائه داد و نحوه محاسبه زمان عرضه را توضیح داد.

مدالا یک شبیه‌سازی است که از اتر واقعی استفاده نمی‌کند و به جای آن از توکن‌های شبکه آزمایشی Goerli به اسم GoETH بهره می‌برد که ارزشی ندارند و برای فعالیت در این شبکه آزمایشی نباید اتر واقعی به آن ارسال کرد.

پورتال شبکه آزمایشی مدالا (Medalla) به منظور تسهیل فرآیند برای تاییدکننده‌ها و کمک به آنها در خصوص حضور و نظارت آنها بر شبکه طراحی شده است. در حال حاضر بیش از ۷۱۶,۰۰۰ توکن GoETH استیک شده است.

این پورتال شامل گرافی است که پاداش‌های استیکینگ را نشان می‌دهد و به نسبت کل توکن‌های استیک شده ارائه می‌شوند. این روند کاملا مطابق با مدل اقتصادی اتریوم ۲.۰ است.

سیستم پاداش استیکینگ را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

  • ۱,۰۰۰,۰۰۰ توکن GoETH پاداش ۱۵.۷ درصد
  • ۲,۰۰۰,۰۰۰ توکن GoETH پاداش با ۱۱.۱ درصد
  • ۵,۰۰۰,۰۰۰ توکن GoETH پاداش ۷ درصد
  • ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن GoETH پاداش ۴.۹ درصد

در حال حاضر، مقدار توکن‌های استیک شده، سود سالیانه ۱۸.۵ درصد را کسب می‌کند. پس از عرضه شبکه اصلی احتمالا اتر بسیار زیادتری استیک شود و درصد سود سالیانه کاهش چشمگیری داشته باشد.

برای آزمایش این شبکه یک “شبکه حمله” چندکلاینتی نیز عرضه شده است که برای کشف باگ و اسکپلویت‌های مهم تا ۱۵,۰۰۰ دلار جایزه ارائه می‌دهد.

آزمایش اتریوم در سال ۲۰۲۰

مدالا پنجمین و آخرین مرحله مسیر اتریوم به سرنیتی (Serenity) است. انتقال به گواه اثبات سهام بلاک چین اتریوم در ماه آوریل با فعال شدن شبکه آزمایشی سافایر با حداقل واریز ۳.۲ اتر آغاز شد.

شبکه آزمایشی بعدی به اسم توپاز توسط پرایزمتیک لبز و در اواسط ماه آوریل عرضه شد که تایید نودهای کامل با ۳۲ اتر را امکان‌پذیر ساخت.

سپس شبکه آزمایشی اونیکس در ماه ژوئن عرضه شد تا تعداد تاییدکنندگان تا ۲۰,۰۰۰ مورد افزایش یابد. در آخر شبکه آزمایشی چندکلاینتی آلتونا در اوایل ماه جولای عرضه شد تا از ثبات بیشتر شبکه اطمینان حاصل شود.

مدت زمان شبکه آزمایشی مدالا مشخص نشده است اما با توجه به آنکه ۵ ماه از سال ۲۰۲۰ باقی است، انتظار می‌رود که بیکن چین یا همان فاز صفر تا پایان سال بر بستر شبکه اصلی فعال شود. استیکینگ بخش اول برنامه‌ریزی شده برای فاز ۱ است و پس از آن، احتمالا در سال ۲۰۲۱ راهکارهای مقیاس‌پذیری و انتقال قراردادهای هوشمند معرفی خواهند شد.

چشم انداز قیمت اتریوم

سروصدای عرضه شبکه آزمایشی مدالا بیشترین تاثیر را طی دو سال اخیر بر روی قیمت اتریوم گذاشته است. آخرین بار که قیمت اتریوم شاهد افزایش سریع بود به سال ۲۰۱۷ و انفجار ICOها برمی‌گردد. اخیرا قیمت اتریوم برای بار دوم از سطح مقاومتی ۴۰۰ دلار عبور کرد و در حال حاضر به ۳۹۰ دلار برگشته است.

قیمت اتریوم

پس از عبور قیمت اتریوم از محدوده قیمت ثابت خود در تاریخ ۲۰ جولای (۳۰ تیر ماه)  تاکنون، این ارز دیجیتال شاهد افزایش قیمت ۷۰ درصدی و رسیدن به قیمت ۴۱۵ دلار بوده است. در مقابل، بیت کوین در این مقطع زمانی فقط ۳۲ درصد افزایش قیمت داشته است.

توییتر

برای تعیین سطح مقاومتی بعدی برای روند کنونی قیمت اتریوم، باید به ماه آگوست ۲۰۱۸ رجوع کنیم که آخرین بار بود که قیمت اتریوم در سطح کنونی قرار داشت. در آن زمان، قیمت اتریوم در سطح ۵۰۰ دلار قرار داشت که سطح روانی بعدی ۸۰۰ دلار بود. آرتور هایز مدیرعامل بیتمکس اخیرا قیمت هدف بعدی اتریوم را ۵۰۰ دلار عنوان کرده بود.

از طرف دیگر، قیمت اتریوم باید به سطح حمایتی بر روی میانگین متحرک ۵۰ ساعته در قیمت ۳۸۰ دلار دست یابد. اگر قیمت به کمتر از این سطح کاهش یابد نزدیک‌ترین سطح حمایتی بر روی ۳۴۵ دلار خواهد بود که معادل با میانگین متحرک ۲۰۰ ساعته است.

از دیدگاه کلان، قیمت اتریوم حتی با افزایش ۷۰ درصدی هم‌چنان فاصله زیادی با رکورد قیمت ۱۴۰۰ دلاری خود دارد.

شبکه آزمایشی مدالا قطعا بر روی نوسانات اخیر بازار تاثیرگذار بوده است، اما نوسان اصلی قیمت اتریوم پس از عرضه رسمی اتریوم ۲.۰ خواهد بود.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا