اخبار بیت کوین

کیف پولی که روزانه ۱۰۰ بیت کوین می‌خرد! هویت Mr 100 مشخص شد

نهنگ مرموزی از نوامبر سال ۲۰۲۲، یعنی همزمان با ورشکستگی صرافی FTX، شروع به خرید بیت کوین کرده و از اواسط ماه فوریه سال جاری، هر روز تقریبا ۱۰۰ واحد از این ارز را به کیف پول خود اضافه کرده است. بسیاری در بازار از این فرد به عنوان یک معتقد تمام عیار به بیت کوین یاد کردند. حالا به تازگی پلتفرم آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) هویت واقعی این نهنگ که به واسطه خریدهایش به «Mr 100» معروف شده را پیدا کرده است.

مستر صد یا Mr 100 کیست؟

به گزارش میهن بلاکچین، کیف پول مربوط به این نهنگ مرموز از ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ به طور مداوم بیت کوین خریداری کرده و از ۱۴ فوریه سال جاری (۲۵ بهمن ۱۴۰۲) تقریبا هر روز ۱۰۰ بیت کوین به موجودی خود اضافه کرده است.

داده‌ها نشان می‌دهد این نهنگ دو روز پیش در تاریخ ۱۵ مارس (۲۵ اسفند ۱۴۰۲)، حداقل ۱۰۰۰ بیت کوین خریداری کرده که برابر با ۵۲٪ از کل ۱۹۰۷ واحد خریداری شده توسط تمام ETFهای اسپات در آن روز است.

موجودی کیف پول Mr. 100 - منبع: HODL15Capital/X
موجودی کیف پول Mr. 100 – منبع: HODL15Capital/X

علاوه بر این، داده‌های آنچین نشان می‌دهد این کیف پول، به طور مداوم مقدار زیادی بیت کوین که در سال ۲۰۱۹ خریداری شده را از آدرس ثانویه دیگری دریافت کرده است. این نشان می‌دهد این نهنگ مرموز از سال ۲۰۱۹ مشغول خرید و انباشت بیت کوین بوده است.

حساب توییتری HODL15Capital در این باره می‌گوید:

آنچه مشخص است این است که این نهنگ مربوط به ETFهای آمریکایی نیست. من تمام آدرس‌های آنها را دارم.

با توجه به تراکنش‌های این کیف پول، در حال حاضر گمانه‌زنی‌های مختلفی برای هویت Mr 100 مطرح شده است. برخی معتقدند این آدرس احتمالا به یک موسسه مالی هنگ کنگی مربوط است، برخی دیگر آن را به سازمان‌های سرمایه‌گذاری قطری نسبت می‌دهند. در سمت دیگر، شایعاتی مطرح شده که این کیف پول به صرافی کره‌ای آپ بیت (Upbit) تعلق دارد. همچنین برخی دیگر معتقدند یک میلیاردر عاشق فناوری پشت این آدرس قرار دارد.

فارغ از هویت واقعی Mr 100، به نظر می‌رسد وی بدون توجه به افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین به انباشت این ارز دیجیتال ادامه می‌دهد. داده‌های آنچین نشان می‌دهد در تاریخ ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۱۴۰۲)، درست زمانی که قیمت بیت کوین از مرز ۷۲٬۰۰۰ دلار فراتر رفت این نهنگ ۴۰۰ واحد بیت کوین دیگر به کیف پول خود اضافه کرده است.

بر اساس داده‌های بیت اینفو چارتس (Bitinfocharts)، در حال حاضر کیف پول Mr 100 چهاردهمین هولدر بزرگ بیت کوین محسوب می‌شود.

اطلاعات مربوط به کیف پول Mr 100 - منبع: Bitinfocharts
اطلاعات مربوط به کیف پول Mr 100 – منبع: Bitinfocharts

کارآگاهان بلاکچینی چه می‌گویند؟

پلتفرم آرکهام معتقد است آدرس Mr 100 به یکی از کیف پول‌های سرد (سخت‌افزاری) صرافی آپ ‌بیت تعلق دارد. شرکت کریستال اینتلیجنس (Crystal Intelligence) نیز در این باره می‌گوید:

متوجه شدیم که تعداد و ارزش تراکنش‌های مرتبط با این کیف پول به سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) شباهت دارد. علاوه بر این، می‌توانیم با دقت بالایی تایید کنیم که تراکنش‌های دریافتی این کیف پول از صرافی آپ ‌بیت منشا می‌گیرند و از زمان فروپاشی صرافی FTX به طور مداوم انجام شده‌اند.

اگر نگاهی به تراکنش‌های خروجی از این کیف پول بیندازیم، می‌بینیم این تراکنش‌ها تنها به کیف پول‌هایی که آرکهام آنها را به صرافی آپ بیت نسبت داده بیت کوین ارسال کرده است. در بیشتر تراکنش‌ها حداقل ۵۰۰ واحد بیت کوین ارسال شده و طی دوتا از آنها ۳۰۰۰ واحد منتقل شده است.

تراکنش‌های خروجی کیف پول Mr 100 - منبع: Arkham Intelligence
تراکنش‌های خروجی کیف پول Mr 100 – منبع: Arkham Intelligence

به گفته تیم تحلیلی کریستال اینتلیجنس، کیف پول‌های ثانویه‌ای که با آدرس Mr 100 تراکنش داشته‌اند نیز به صرافی آپ بیت مربوط هستند.

دیفای اوسیس (Defioasis)، تحلیلگر آنچین در توییتی در این باره نوشته است:

انتقال منظم ۱۰۰ بیت کوین تراکنش خرید نیست، بلکه روش منحصر به فرد صرافی آپ بیت برای مدیریت کیف پول‌های سرد و گرمش است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا