اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

رشد چشمگیر قیمت ایپ کوین + تحلیل تکنیکال و آنچین توکن APE

قیمت توکن APE در هفته‌ای که گذشت با افزایش ۴۵٪ خود را به مرز ۱۸ دلار رساند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال و آنچین این رمزارز خواهیم پرداخت.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ambcrypto، ایپ کوین (Ape) نام توکن بومی باشگاه قایق‌سواری میمون کسل (BAYC) است که در میانه‌های ماه مارس (اسفند) روانه بازار شد. این توکن توسط ایپ دائو (APE DAO) توسعه یافته و عرضه شده است. از روز سه‌شنبه هفته گذشته قیمت APE با افزایش ۴۵٪ خود را نزدیکی ۱۸ دلار رساند و در حال حاضر با رسیدن ارزش کل بازار این رمزارز به ۴.۷ میلیارد دلار، پروژه ایپ‌کوین در رتبه ۳۲ بازار رمزارزها و بالاتر از پروژه‌های مطرحی همچون دیسنترالند ایستاده است. در ادامه به تحلیل این رمزارز از جنبه‌های مختلف مختلف می‌پردازیم.

ساخت پروژه متاورس یوگالبز و تاثیر آن بر APE

در اواسط ماه مارس (فرودین) بود که بنیاد یوگالبز از عرضه فضای متاورسی خود خبر داد و چند روز بعد تکه فیلمی را از این فضا به اشتراک گذاشت. یوگالبز مالک مجموعه NFT میمون‌های کسل است. شنیده‌ها حاکی از این است که قرار است تعدا ۲۰۰,۰۰۰ قطعه زمین در این فضای متاورسی وجود داشته باشد که قرا است در مرحله اول ۱۵٪ از آن به دارندگان مجموعه BAYC اهدا شود و ۳۵٪ آن به صورت مزایده‌ای به فروش برسد. پیش‌بینی می‌شود که یوگالبز تا پایان ۲۰۲۲ به درآمد ۴۵۵ میلیون دلاری از فروش این زمین‌ها دست یابد.

اکانت توییتری renegademasterr در پستی به این موضوع پرداخت. مطابق این توییت قرار است در فروش این زمین‌ها از توکن APE استفاده شود و کف قیمتی ۱۰۰ توکن APE (حدود ۱۶۰۰ دلار) برای آن در نظر گرفته شده است.

تحلیل تکنیکال APE تایم فریم ۱۲ ساعته

قیمت توکن APE برای مدتی در محدوده قیمتی ۹.۵ دلار تا ۱۵.۳ دلار در نوسان بود. این رمزارز دیروز با شکستن این محدوده به سمت بالا و پولبک زدن و امتحان دوباره مقاومت ۱۴.۵ دلار، نوید آغاز روند صعودی جدیدی را به سرمایه‌گذاران خود داد. اگر در تایم فریم ۱۲ ساعته، سطوح فیبوناچی اصلاحی را برای صعود ماه مارس این رمزارز رسم کنیم، سطوح ۲۷.۲٪ و ۶۱.۸٪ آن به ترتیب در ۱۷.۲۲ دلار و ۱۹.۳۲ دلار سطوح مقاومتی را تشکیل داده‌اند. کما اینکه در جهش قیمتی روز گذشته نیز قیمت ایپ، به محدوده ۱۷.۲۲ دلار واکنش نشان داد و از آن ناحیه برگشت خورد.

قیمت APE تایم فریم ۱۲ ساعته
قیمت APE تایم فریم ۱۲ ساعته

در همین تایم فریم شاخص RSI پس از برگشت خوردن از ناحیه ۷۵ اکنون در حوالی ۶۰ قرار گرفته است. با توجه به احیای دوباره قیمت APE و عدم احیای دوباره شاخص RSI به میزان قبلی، می‌توان منتظر وقوع واگرایی منفی در نمودار این رمزارز بود. شاخص OBV نیز در ماه آپریل به روند صعودی خود ادامه داده است که نشانه‌ای از وجود تقاضای بالا از سمت خریداران است. در مجموع می‌توان گفت که شتاب حرکت صعودی در مورد این رمزارز افزایش یافته است که می‌تواند قیمت APE را تا محدوده ۱۹ تا ۲۰ دلار هدایت کند. در آنجا باید منتظر ماند تا نشانه‌های وقوع واگرایی منفی و اصلاح احتمالی قیمت مورد بررسی قرار گیرد.

اندیکاتورهای نمودار قیمتی APE تایم فریم ۱۲ ساعته
اندیکاتورهای نمودار قیمتی APE تایم فریم ۱۲ ساعته

تحلیل آنچین APE

در این قسمت با استفاده از داده‌های درون‌زنجیره‌ای پلتفرم سنتیمنت به بررسی رفتار خریداران APE می‌پردازیم.

شاخص اول مورد استفاده بررسی میزان عمر (Age consumed) توکن‌های APE است که بیانگر این موضوع است که چه مدت در آدرس‌های خریداران دست نخورده باقی مانده‌اند. این شاخص (میله‌های قهو‌ه‌ای در نمودار) در هفته اخیر افزایش بسیار زیادی داشته است که می‌تواند یکی از نشانه‌های تغییر روند قیمت به صعودی باشد.

شاخص Age consumed رمزارز APE
شاخص Age consumed رمزارز APE

شاخص بعدی به تعداد آدر‌س‌های فعال این رمزارز اشاره می‌کند. این شاخص در تاریخ ۲۱ آپریل (۱ فروردین) به رکورد جدیدی دست پیدا کرد و پس از اصلاح قیمتی چند روز گذشته آن، دچار افت نسبی شد. اکنون با بازیابی قیمت هنوز این شاخص نتوانسته است خود را به به اوج چند روز گذشته خود نزدیک کند بنابرین واگرایی در این شاخص به چشم می‌خورد.

تعداد آدر‌های فعال APE
تعداد آدر‌های فعال APE

شاخص بعدی در مورد حجم معاملات این رمزارز است. که دقیقا وضعیت مشابهی با شاخص تعداد آدرس‌های فعال داشته است. می‌توان نتیجه گرفت که هیجان اولیه جهش ناگهانی قیمت APE فروکش کرده است ولی این رمزارز همچنان در مسیر صعودی قرار دارد. البته واگرایی در این شاخص نیز به چشم می‌خورد

نمودار حجم معاملات APE
نمودار حجم معاملات APE

شاخص بعدی حجم فعالیت‌های صورت گرفته در شبکه‌های مجازی پیرامون این رمزارز است. این شاخص نیز وضعیتی مشابه با ۲ شاخص پیشین دارد.

نمودار میزان فعالیت صورت گرفته پیرامون APE در فضای مجازی
نمودار میزان فعالیت صورت گرفته پیرامون APE در فضای مجازی

شاخص بعدی حجم تراکنش‌های صورت گرفته توکن APE است که دچار افزایش زیادی شده است. بسیاری از تراکنش‌های با حجم بالا این حوزه، مربوط به واریز APE به صرافی بایننس بوده است.

نمودار حجم تراکنش‌های APE
نمودار حجم تراکنش‌های APE

از مجموعه این شاخص‌های آنچین می‌توان این طور نتیجه گرفت که اگرچه پتانسیل رشد بیشتر در مورد APE وجود دارد اما با توجه رفتار پرنوسان دارندگان APE و وقوع واگرایی نسبت به قیمت APE در اکثر این شاخص‌ها، این احتمال وجود دارد که جهش قیمتی صورت گرفته، در روزهای پایانی خود قرار داشته باشد.

بیش از نیمی از APEهای موجود در اختیار نهنگ‌ها

داده‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر تعداد ۲۸۴,۸۴۳,۷۵۰ توکن APE در گردش قرار دارد. این میزان در میان ۴۸,۵۷۰ آدرس توزیع شده است. بزرگترین نهنگ ایپ‌کوین موجودی ۳۰,۳۰۵,۵۴۸ توکن APE معادل ۳.۰۳٪ از موجودی در گردش را در اختیار دارد. اگر موجودی ۱۰۰ نهنگ برتر این رمزارز را جمع بزنیم، متوجه خواهیم شد که کنترل حدود ۵۲.۳۶٪ از کل APEهای در گردش در کنترل این نهنگ‌ها است. نمودار زیر نحوه توزیع این توکن‌ها را در میان نهنگ‌ها نشان می‌دهد.

نحوه توزیع APE در میان نهنگ‌ها
نحوه توزیع APE در میان نهنگ‌ها

منبع
ambcryptoinsightszycryptonews.bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا