اخبار خارجی

آیا فرا رسیدن سال جدید چینی‌ باعث ریزش قیمت بیت کوین خواهد شد؟

قیمت بیت کوین در تلاش برای بازپس گیری کانال ۳۵,۰۰۰ دلار است. تحلیلگران معتقدند که با افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به کانال ۳۵,۰۰۰ دلار، فروش فشار از جانب ماینرها و استخراج کنندگان اولین رمز ارز بازار در تعطیلات سال جدید چینی‌ها افزایش خواهد یافت.

روز جمعه قیمت بیت کوین طی یک حرکت سریع تا محدوده ۳۸,۵۰۰ دلار افزایش یافت. اما به سرعت با فروش گسترده همراه شد و قیمت کاهش یافت. اکنون BTC به دنبال بازپس گیری محدوده ۳۵,۰۰۰ دلار است. رشد سریع قیمت بیت کوین به دلیل اقدام ایلان ماسک در حساب توییترش بود. او در پروفایل حساب کاربری خود در توییتر کلمه Bitcoin را نوشت و همین موضوع باعث رشد قیمت اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال شد.

فروش بیت کوین توسط ماینرها

فروش بیت کوین توسط ماینرها

علی رغم نوسانات شدید در قیمت بیت کوین، داده‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های سرمایه‌گذاری همچنان علاقه‌مند به خرید بیت کوین هستند. این نکته در معاملات آتی در بازار بورس شیکاگو مشهود است. حتی فشار فروش ایجاد شده در اثر فروش بیت کوین توسط ماینرها، جوابگوی تقاضای بالا برای خرید این ارز دیجیتال نیست و همچنان تقاضا قوی‌تر از عرضه است. در سال ۲۰۱۹ نیز شاهد این اتفاق بودیم. در آن سال نیز بیت کوین با رسیدن به قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار، که رکورد قیمتی در آن زمان به حساب می‌آمد، فروش گسترده بیت کوین توسط ماینرها آغاز شد. اما به دلیل نبود تقاضای کافی برای خرید آن، قیمت کاهش یافت و روند صعودی در آن سال متوقف شد. اما اکنون به نظر می‌رسد شرایط متفاوت است و تقاضا برای خرید بیت کوین همچنان بالاست.

داده‌ها نشان می‌دهد که فروش گسترده بیت کوین توسط ماینرها تاثیر منفی بر روند صعودی این ارز دیجیتال نداشته است. این اطلاعات توسط CryptoQuant منتشر شده که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

تاثیر فروش بیت کوین توسط ماینرها بر قیمت آن

Lennard neo، مدیر بخش تحقیقات Stack Fund، معتقد است که با نزدیک شدن به سال جدید چینی‌ها احتمالا فشار فروش بیت کوین از جانب ماینرهای این ارز دیجیتال ادامه دار خواهد بود.

با نزدیک شدن به سال جدید چینی‌، بسیاری از ماینرهای بیت کوین اقدام به فروش بیت کوین خواهند کرد. این فروش نشان می‌دهد که هنوز کف قیمتی که ماینرهای بیت کوین، نگهداری و هولد BTC خود را منطقی بدانند، پیدا نشده است و من انتظار دارم تا این کف قیمتی پیدا نشده، نوسانات در قیمت BTC ادامه پیدا کند.

تمایل موسسات سرمایه‌گذاری به خرید بیت کوین و رونق مجدد حوزه دیفای، دو عامل محرک برای رشد قیمت بیت کوین هستند. همزمان با تعطیلی بازار در سال نو چینی، قیمت بیت کوین میان دو سطح حمایتی ۳۴,۰۰۰ دلار و سطح مقاومتی ۳۸,۰۰۰ دلار در نوسان است.

Flib Filb یکی از تحلیلگران شناخته بازار ارزهای دیجیتال وضعیت کنونی بازار بیت کوین را چنین ارزیابی کرده است:

زمانی که قیمت بیت کوین بالای محدوده ۳۶,۷۰۰ دلار معامله می‌شود، شاهد فشار فروش شدیدی هستیم. در محدوده بالای ۳۴,۰۰۰ دلار، عرضه بر تقاضا غلبه کرده است. این در حالی است که در محدوده زیر ۳۰,۰۰۰ دلار، شاهد افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین هستیم و تقاضا بر عرضه غلبه می‌کند.

در قیمت فعلی، عرضه بیشتر از تقاضا است که منجر به افت قیمت بیت کوین شده است. تا زمانی که کنترل بازار در دست عرضه کننده‌گان باشد شاهد شکل‌گیری سقفی پایین‌تر از سقف قبلی و کفی پایین‌تر از کف قبلی هستیم. بیت کوین برای ادامه روند صعودی خود باید در گام اول مقاومت ۳۴,۰۰۰ دلار را از پیش روی خود بردارد.

وضعیت آلتکوین‌ها در بازار

در وضعیتی که قیمت بیت کوین در محدوده ۳۴,۰۰۰ دلار در نوسان است، برخی آلتکوین‌های عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند. ریپل نیز در ۲۴ ساعت گذشته رشد بسیار عالی ۵۵ درصدی را به ثبت رسانده است. رمز ارز استلار نیز در ۲۴ ساعت اخیر ۱۱ درصد افزایش قیمت داشته است. از میان پروتکل‌های دیفای، توکن UNI متعلق به صرافی یونی سواپ با ۲۵ درصد افزایش قیمت، عملکرد بسیار خوبی را به ثبت رسانده است و به ۲۰ دلار رسیده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا